Emik87 Emik87 komentáře u knih

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nebýt povinné literatury, asi bych pro toto dílko nesáhla. Ale byla by to škoda. Je ho všude plno v různých verzích, tak proč se neseznámit s tím opravdovým. V tomhle příběhu je mimo lásky hlavně nenávist. A když se to dá všechno dohromady, vznikne něco opravdu velkého.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Klasické dílo Karla Čapka. Nejsem jeho obdivovatelkou, ale uznávám, že jeho díla jsou úžasně nadčasová a přenositelná do současnosti.

23.02.2024 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

(SPOILER) SPOILER!!! Tenhle díl mi přišel chvílemi hodně uměle natahovaný. Ale zhruba od návštěvy v Godrikově dole nabírá na obrátkách a konec je strhující. Čtenář si může u knížky i pobrečet. Stalo se mi to u smrti dvou milovaných postav. Dobře je popsaný ten klid, jaký nastal, když Voldemort padl.
Víc mohlo být rozepsané pokračování po letech.

18.02.2024 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tenhle díl celé série má u mě speciální místo. Seznámení se světem čar a kouzel prostě miluju. Knížka chvílemi i pobaví, takže rozhodně doporučuju číst.

18.02.2024

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Asi moje neoblíbenější knížka. Nic jí nechybí...láska, zrada, přátelství, intriky, politika. A to, že není historicky příliš přesná, to vůbec nevadí. Na kvalitě to neubírá. Tenhle příběh můžu číst stále znovu.

18.02.2024 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Knížku mám moc ráda. Oblíbila jsem si jí hned, jak jsme jí dostali na základní škole k přečtení. Jednu hvězdu ubírám za kapku složitý jazyk, který čtení trošku komplikoval. Nicméně kniha skvělá a doporučuji čtení.

15.02.2024 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Knížku jsem četla v rámci Čtenářské výzvy a rozhodně není čeho litovat. Kdo by Noc na Karlštejně neznal a neměl ji rád.

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Moje oblíbená knížka už od dětství. Docela dobrý návod na to, jak na mindráky :)

Rychlé Šípy Rychlé Šípy Jaroslav Foglar

Byl to sice dárek pro tátu, ale první jsem jí četla já. V knihovně mi nesmí chybět ani toto zpracování fantastické party. :)

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Knihu jsem četla ještě ve škole. A je to pro mě taková síla, že jsem se nikdy neodhodlala dívat se na film nebo si knihu přečíst znovu. Opravdu hodně silné čtení.

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Tenhle díl je opravdu skvostný. Od obálky, přes popis kláštera a zvyklostí, i ta vražda je skvělá. Trochu nám houstne atmosféra, ale co se dá dělat.

24.02.2024 5 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Knihu považuju za jeden z vrcholů literatury. Ta lehkost, nadhled s jakou je psaná je opravdu jediná a jedinečná. Vysoko se musí vyzdvihnout i práce s lidskou myslí a otázkou viny.

21.02.2024 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Nemám Jane Marplovou ráda tak moc, jako Poirota, ale zrovna tento příběh je velmi napínavý a dobře vymyšlený. Bavil mě.

20.02.2024 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Ani na Vánoce nemá Poirot klid. Nemůže být ve svém bytě, tak přijme pozvání do sídla potencionálního klienta. Příběh je spíš smutný, protože i toto se může stát ve vztahů rodičů a potomků.

19.02.2024 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

(SPOILER) Pro mě osobně nejoblíbenější díl s Poirotem. Čtenář by si užíval pohodu Blízkého východu a vykopávky, kdyby mu to nekazila jedna nesnesitelná bába. A štve ho až tak, že jí chce zabít. A co se nestane...on jí opravdu někdo zabije. Podezřelý je každý, protože tuhle ženskou chce zabít opravdu každý.
Kniha je opravdu perfektní a díky ní jsem si užila i film se Suchetem. O hvězdičku navíc k plnému počtu.

19.02.2024 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Dneska vůbec nechápu, jak jsem to mohla číst jako dítě a chápat to. Na čtení jsou příběhy hodně těžké, ale jsou nádherné. Doporučuju.

18.02.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha mi přišla velmi depresivní a hodně tnula do "živého". Musím si nechat odstup a asi přečíst ještě jednou, abych byla při hodnocení objektivní. Nicméně jasná ukázka toho, jak to v rodině vypadat nemá.

17.02.2024 3 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Kapitána Exnera jsem si oblíbila hned napoprvé. Případ samotný mi přijde chvílemi trochu zmatený. Je tam hodně postav. Ale velmi doporučuji.

17.02.2024 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Může chvíli trvat, než si čtenář zvykne na styl, kterým je kniha napsaná. Pak ho ale příběh vtáhne a už nepustí. Je to jeden z nejlepších příběhů, který jsem četla.

17.02.2024 5 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Spousta lidí na jednom ostrově, včetně malého detektiva, a hned se stane vražda. Ne, Poirot si prostě neodpočine. Opět dokonale vymyšlená zápletka. Prostě doporučuji.