EmiClare EmiClare komentáře u knih

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Krásný jímavý příběh se svéráznou hlavní postavou.

30.01.2019 5 z 5

Toulky skriptoriem Toulky skriptoriem Paul Auster

Ačkoliv mě závěr knihy příliš nezaujal, mám ráda, když si autor hraje se čtenářem, a toho je tato kniha plná.

27.01.2019 4 z 5

Chyba Chyba Marek Šindelka

Možná je to jen mou malou sečtělostí, ale neznám takovouto druhou knihu. Od autora se mi více líbily lyričtější povídkové knihy (Zůstaňte s námi, Mapa Anny), i tak mě ale tento román velmi zaujal.

14.01.2019 4 z 5

Z mého kraje Z mého kraje Antonín Sova

Nic, co by mě nějak extrémně zaujalo. Ale některé verše byly moc pěkné:
"A pole jsou jak zlaté, plné stoly…
Kdo pracoval, teď vezme v svatém klidu.
Neb za daň krve, pot a za mozoly
Bůh zaslíbil tu zemi svému lidu."

12.01.2019 3 z 5

O bílých slonech O bílých slonech Irena Dousková

Nesedí mi zaměření na dětské hrdiny, jinak dobrá knížka s krásně zachycenou atmosférou horkého léta.

04.01.2019 4 z 5

Felix Austria Felix Austria Sofija Andruchovyč

Ta knížka je skvělá: má zajímavé téma, dobře se čte, má dobrou pointu. Ale bude mě pronásledovat ještě dlouho.

03.01.2019 5 z 5

Čas kopřiv Čas kopřiv Josef Knap

Výstižné pojetí tématiky 40. a 50. let. Velmi působivé.

17.12.2018 5 z 5

Zahřeje :)

10.12.2018 4 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Tuto knihu jsem vůči předchozí od tohoto autora (Mapa Anny) nepřečetla na jeden zátah, což ale nic nemění na tom, že jde o fenomenální knihu psanou překrásným jazykem.

28.09.2018 5 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Nevím, co napsat a neopakovat další komentáře. Drsné a citlivé. Hrubé a jemné. Dokonalé.

09.09.2018 5 z 5

Velmi osobité a upřímné. Zase jednou trochu něco jiného.

01.09.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Velmi zručně sepsaný záznam o pouti a hlavně o setkávání s lidmi na ní. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že už další podobnou knihu číst nepotřebuju.

26.08.2018 4 z 5

Ruthie a barevnost světa Ruthie a barevnost světa Tomáš Kolský

Zvláštní kniha. Dost jsem se u ní rozčilovala, spoustě věcí jsem nerozuměla, přesto si mě něčím trochu získala.

19.08.2018 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Zklamání.
Nutno ale podotknout, že jsem nejprve viděla seriál a teprve poté četla knihu.

15.08.2018 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Nedočteno, nestálo mi to za to.

29.05.2018 1 z 5

Lesní chodci Lesní chodci Martin Ryšavý

Kapesní sága o opilcích a vandrácích. Upřímná a krásně napsaná.

29.04.2018 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Větší část knihy jsem byla příjemně začtená a hodnocení by bylo 4*. Bohužel mi nesedl konec.

19.02.2018 3 z 5

Svatý František z Assisi Svatý František z Assisi Gilbert Keith Chesterton

Tuto knihu jsem četla dva měsíce, vždycky čas od času pár stránek. Je tenká, ale velmi hutná, místy i špatně srozumitelná. Ale stojí to za to!

06.09.2017 4 z 5

Před touto knihou jsem od Murakamiho četla Kafku na pobřeží a 1Q84. Pro mě tahle knížka vede.

19.07.2017 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Kdyby mi někdo předem řekl, o čem ta kniha bude, nikdy bych ji nezačala číst. Ale teď musím konstatovat, že jde o skvělou knihu, především skvěle napsanou.

16.06.2017 4 z 5