Emberas Emberas komentáře u knih

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Musím naprosto souhlasit s Workovým komentářem pode mnou. Po přečtení Zátiší jsem očekával něco podobného. Bohužel jsem byl zklamán. Přitom samotný úvod sliboval napínavou zábavu. Škoda...

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Skvělá kniha!!! Napínavá, strašidelná, čte se jedním dechem. Výborné jsou popisy hrůzu nahánějících prostředí kukuřičných polí, jatek. Úžasný je rovněž agent Pendergast se svou "asistentkou". Doporučuji!

19.09.2021 5 z 5

Tento díl je z celé série dle mého soudu nejslabší. Neustále jsem se ztrácel a při čtení mi myšlenky utíkaly jinam. Dokonce jsem některé pasáže přeskakoval, což u většiny knih nedělám.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Slušný thriller, i když na můj vkus příliš zdlouhavý, s pomalým tempem. Filmové zpracování se mi líbilo více.

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Tato kniha se mi z celé série líbila asi nejvíc. Je tam hodně brutality, což už je ale u dnešních thrillerů standard. Trochu mi v celé sérii vadí Erika, ale to je asi jen můj problém :-)

Červený kapitán Červený kapitán Dominik Dán

Bohužel nemohu sdílet všeobecné nadšení, které zde panuje. Styl Dominika Dána mi příliš nesedí. Musím připustit, že autor zná dokonale prostředí tuzemského zločinu, ale to je tak vše. U jeho knih mi chybí trochu více literárního umu.

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Jefferson Winter tentokrát se svými "asistenty". Tato kniha se mi líbila ze všech tří zatím nejméně. Přitom úvod byl napsán poutavě a čtenáře vtáhl do děje. Mnohá odhalení při vyšetřování u všech Carolových knih jdou ale na vrub Winterových mimořádných schopností a zůstanou čtenářům bohužel utajená.

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Tak trochu Chandler v tuzemském provedení.

19.09.2021 4 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Všechny autorovy knihy jsou si dost podobné, ale čtou se pěkně a je zde znát dokonalá Francisova znalost prostředí dostihového sportu.

Oběť Oběť James Carol

Jefferson Winter se svými nadpřirozenými schopnostmi v akci. Úvod hodně zajímavý a téměř neskutečný, takže vás to nutí číst dál a dozvědět se, v čem je zakopaný pes. Poté, co psa vykopete, následuje ovšem mírné rozčarování. Ale četlo se to dobře a autor psát umí.

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Další z řady moderních thrillerů, u kterých je příliš vidět snaha šokovat svou brutalitou. Příběh začíná solidně, kniha je napínavá, ale závěr je spíš z oblasti "sci-fi" - hodně nereálné a tím to celé autor bohužel shazuje.

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Od této knihy jsem čekal víc. Měla super reference a hodnocení, přesto mi přišla tak nějak vypočítaná hlavně na efekt. Autorka sice psát umí a jak je vidět, své čtenáře si její styl najde. Jde spíš o to, že samotný příběh je za hranou uvěřitelnosti.

19.09.2021 3 z 5

Tomuto druhu humoru příliš nerozumím.

19.09.2021 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Dnes již téměř klasická sci-fi literatura.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Tato autorova kniha mi přišla lepší, taková nenáročná oddychovka na víkend.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tak tohle byl omyl. Nechal jsem se zlákat svými přáteli, ale tento druh literatury není šálek čaje pro mě. Dočetl jsem s velkou dávkou sebezapření.

19.09.2021 2 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět Cartrovy popisy brutality a mučení. Někdy je toho přece jen trochu moc. A nejsem si jist, zda by někdo po tolika letech měl v sobě tolik nenávisti, že by tohle vše podnikal...ale třeba se mýlím.

Zloba Zloba Chris Carter

Nevšední úvod i hlavní idea, Carter píše moderně a v současné době je hodně "in". Čtenářům vůbec nevadí, že většina jeho knih je hodně za hranou uvěřitelnosti a v podstatě nereálná. O to tu ale asi nejde, knihy se čtou dobře a to je hlavní u tohoto žánru. Přesto se mi i tomto žánru někteří autoři líbí mnohem víc.

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Místy hodně brutální čtení, ale to je u tohoto spisovatele již téměř poznávacím znamením. Jiné jeho tituly se mi ovšem líbily více.

19.09.2021 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Velmi dobrá sci-fi, přestože byla napsána před mnoha lety, stále má co říci a vtáhne vás do děje.