emamat emamat komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Trochu se stydím, že jsem autora objevila až teď. Tak krásný dojímavý příběh a přitom napsaný s lehkou ironií. Chvíli k smíchu, chvíli k pláči.

19.08.2022 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Jsem ráda, že jsem tuto knihu objevila na základě níže uvedených hodnocení. A vlastně i autorku. Opravdu mistrovsky vykreslené postavy. Určitě se pustím do další její knihy.

03.10.2023 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Kniha o hokeji, která je nakonec o lidech milujících hokej a svoje městečko. Bravurní sonda do života, napsaná tak, jak to umí jen Backman. Pokaždé, když dočtu jeho knihu, jako bych se ocitla v jiném světě, z kterého se musím násilím vrátit do skutečnosti.

16.06.2023 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Přečetla jsem všechny díly, ale tento byl jednoznačně nejlepší. Napětí, akce, konečně se vyřešily zápletky, které prostupovaly všechny předchozí díly. Už mám díl č. 10. a 11 a tak se těším, jak se autorka vypořádá a inspektorem Gamachem v penzi.

07.04.2020 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tato série se lepší díl od dílu. Jen jsem se trochu ztrácela v přirovnávání postav ke znamením horoskopu. Tyto pasáže byly trochu zbytečné a dlouhé. A opět mnohem lépe zaujal příběh Robin a Strika než samotný detektivní příběh. Jejich věčné vzájemné (ne)pochopení myšlenek a chování toho druhého, to je hybná síla celé série.

03.07.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Jakmile jsem zjistila, že vyšla nová "Klevisová" hned jsem knihu zakoupila. Mám tuto autorku moc ráda. Její detektivky jsou takové "poklidné", žádné krváky spíš psychologické. Tahle kniha mě vůbec nezklamala.

02.08.2019 5 z 5

Autor je díl od dílu lepší a napínavější. Tohle byla ale pecka, ještě že už mám druhý díl připravený.

10.12.2021 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Opět další výborný příběh této autorky.

29.08.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Autorka mě stále znovu přesvědčuje, že lze napsat skvělou detektivku bez hromady mrtvol a potoků krve.

29.08.2020 5 z 5

Přečetla jsem všechny díly. Nemohu říci, že jsem se nebavila, velmi vtipné dialogy,ale přišlo mi to trochu pořád dokola to samé. Možná by z těch 4 dílů byla docela pěkná jedna kniha.

03.11.2019 3 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Knihu jsem nedočetla. Absolutně žádný děj, jen drobné rádoby vtipné epizody, kde se stále opakují celé pasáže z Jirotkovy knihy. Tady se ukázalo, že navazovat na uspěšné
knihy (i filmy) se někdy nevyplácí.

08.03.2018

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Na tuto knihu jsem se dlouho chystala s velkým očekáváním. Nemůžu říci, že mě zklamala, ale také mě moc nechytla. Postava hollywoodské star Evelyn byla hodně uvěřitelná. Ale děj zbytečně zdlouhavý a ten konec - ten byl opravdu ve stylu Hollywoodu.

06.03.2024 4 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Hvězdičky mi nestačí. To tedy byla jízda. Doufám, že zase nebudeme čekat tak dlouho , když autoři načali hned několik témat na pokračování. To nevydržím!!
Teď mě napadá, že p. Rosenfeldt použil téma ztraceného dítěte také ve své nové sérii Haparanda, takže teď čekám na dvě pokračování.

21.06.2022 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Celá serie roční období se mi hodně líbila. Konečně severský autor, který dokáže napsat napínavou detektivku bez hororových vražd a potoků krve.

20.03.2022 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Děj knihy byl dobře promyšlený.Neustálé vracení do minulosti bylo trochu nezáživné, ale mělo svůj smysl. Ale ten konec - to si musel autor pořádně přihnout.
Opět krásně vylíčené prostředí, příroda a počasí Hebrid - to jediné připomínalo "starého" Maye.

23.12.2021 2 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Opět super čtení. Kdyby chyběla detektivní zápletka, tak už mi jen stačí ty Larsovy hlášky.
A k tomu ještě přehled metalových skladeb - začala jsem je vyhledávat na YouTube.

15.03.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Napínavý děj, ale já nemám ráda sadistické vraždy, takže ubírám jednu hvězdičku. Také jsem docela brzo odhadla pachatele. Ale kniha byla čtivá. Dám autorce ještě šanci.

30.08.2023 4 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Úplně souhlasím se čtenářem Mynny, takže se nebudu pouštět do dlouhého komentáře. Kniha sice skončila tak, aby si člověk musel nutně přečíst další díl, ale vy přece víte, že s Harrym to skončí vždycky dobře.

06.09.2022 2 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Tenhle příběh byl za mne zatím nejlepší z této série. Ale stejně si myslím, že na díly s sérii Mikem to nemá.

13.04.2022 5 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Netrpělivě jsem čekala na druhou knihu. A nezklamala.

05.10.2019 5 z 5