ellescorpio ellescorpio komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Barbra7: Víte, co je to SPOILER?! Pokud nikoliv, tak si to laskavě najděte a patřičně takto dané pasáže označujte, kurnik šopa! Jsou tady i tací, co by se rádi nechali překvapit.

01.07.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Jsem v půlce knížky a pořád čekám, kdy se něco začne dít, takže na 5 hvězd to rozhodně nebude. Zatím mám pocit, že zápletka by vystačila na 100 stran a zbývajících 300 je nadbytečná omáčka plytkých zbytečných keců. Bohužel je toto společným jmenovatelem pro většinu ženských píšících thrillery... pokračování po dočtení. Zbytek knhy můj názor nijak nezměnil. Roztahané, psaní seriálů vy jí asi šlo líp. Rozhodně už od této autorky nic číst nebudu a už se těším až si spravim chuť na nějakém kvalitním thrilleru, kde nebudu přeskakovat odstavce zbytečných žvástů.

20.06.2015 odpad!

Ačkoliv bych běžně knihu tohoto žánru nečetla, zaujalo mě, že se stala knihou roku. Vydržela jsem to do konce šestinedělí (toho knižního) a odložila ji. To se nedá číst!! Taková snůška nesmyslů, kterak se dítě posralo, jak moc, kam až to lítalo, kolikrát se poblilo, to je opravdu výtvor hodný knižní ceny. Vtipné to není ani omylem, ač se o to křečovitě snaží a než toto, to snad radši nějaké ty odstíny šedi. Nicméně jako antikoncepce je to dobré.

16.06.2015 odpad!

Osvícení Osvícení Stephen King

I přes pomalý rozjezd mě kniha opravdu uchvátila, zhltla jsem ji za jeden večer. Jsem moc zvědavá na filmové zpracování, které jsem si šetřila na dočtení...

A asi si budu dávat bacha na keře ve tvaru zvířat :))

14.06.2015 5 z 5

Šifra samotného Boha Šifra samotného Boha José Rodrigues dos Santos

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, přečtená jedním dechem. Famózně vysvětlená fyzika pro laiky (poněkud nechápu, jak někdo níže psal, přeskakování těchto pasáží, to pak knihu jako celek ani nemůže jít pochopit!). Neskutečně moc hlubokých a zajímavých úvah. Určitě se k ní budu vracet, je to jedna z těch, kde s každým dalším otevřením objevím novou myšlenku, uvědomím si další a další spojitosti.

22.05.2015 5 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Na knihu jsem se velmi těšila, bohužel jsem velmi zklamaná... Celý večer jsem se prokousávala prvními pár stránkami a ač se mi toto stává tak v 1% případů, knihu jsem nedočetla a odložila. Prostě se to nedalo číst.

18.05.2015 2 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Za mě jedna z nejslabších, ani mi příliš neuvízla v paměti. Moc politiky, vojenských operací, zbrojního průmyslu, celkově oblastí, které mi moc neříkají. Ale věřím, že chlapi, co tohle ocení, si přijdou na své. V rámci Deavera bych možná i dala 3 hvězdy, ale v celkovém měřítku nechám 4. Možná se k ní ještě někdy vrátím, rok po přečtení ale přetrvávají tyto pocity.

14.11.2014 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Deaver zraje jako víno nebo možná v jeho případě spíše jako jednosladová whiskey. Po Pokoji smrti, který mě až tak neoslovil opravdu bomba. Miluju, když je padouch dopaden a přesto zbývá 80-100 stran a já se těším, co ještě přijde za zvrat-tak tady opravdu luxusní i když jsem SPOILER čula, že se tam ten hodinář přeci jen ještě objeví, když ho tak nakousli a nedokousli. Co mě poměrně dost zarazilo je, že dvacetiletá holka chodí s klukem a rok netuší, že má na stehnech kérky, to je jak z kláštera. Nu co, jiný kraj, jiný mrav, ale vrtalo mi to hlavou. KONEC SPOILERU. Určitě je dobré mít před Sběratelem kůží přečteného Hodináře, možná i Sběratele kostí. Opravdu zasloužených 5 hvězd. PS: Obzvlášť jsem si užila jednu malou libůstku, že mi data v knize vycházela na dny, kdy jsem to četla :))

13.11.2014 5 z 5

Zvrat Zvrat John Lutz

Když pominu, že všechny jeho romány jsou na jedno kopyto a opravdu mi splývají (mimochodem, v kterém si znásilněná později vzala za manžela onoho násilníka?) tak tenhle je opravdu z těch slabších.. Celý takový odfláknutý, hm, další mrtvola, kolik jich ještě bude? co mi naopak chybělo, části z násilníkova dětství jsou v jiných románech mnohem propracovanější. Dost mi tu chybělo SPOILER jak se dozvěděl o zavraždění biologické matky a větší náhled do jeho vnitřního života KONEC SPOILERU. O odflinknutým konci ani nemluvím. Celkově moc nedotažených nápadů, dějových linií, které nikam nevedou, proti starším dílům dost úpadek. No už aby vyšel novej Deaver a spravila jsem si chuť.

15.10.2014 3 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Všechny rhymovky přečtené, s napětím čekám na vydání Sběratele kůží a tak mezitím čtu tyhle sólovky a Ďáblova slza byla opravdu výborná! Klidně bych uvítala další grafologickou (líbilo se mi to i víc než psychoanalýza Kathryn Dance).. Moc zajímavé mi přišly i vsuvky, kdy Kincaid přemýšlí o pravosti historického dokumentu. K této knize si autor musel nastudovat opravdu hodně podkladů, je to dokonalý. Určitě bylo mnoho zajímavějších padouchů a zápletek, ale tahle je prostě tak zvláštně specifická, že se vymyká i ostatním deaverovkám, které bývají analytické a city tu víceméně stranou.

22.09.2014 4 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Nejméně oblíbený Deaver (vlastně poslední Lincoln, co zbýval přečíst, asijská tématika mě nelákala). Zajímavé prostředí čínské komunity a nahlédnutí do jejich filozofie, ale nemělo to spád, závěr nijak překvapující a žádné překvapivé zvraty, kterých jsou ostatní knížky plné. A co mě odrazovalo především byla čínská jména, která se mi šíleně pletla.

01.07.2014 3 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Pro mě nejlepší z nerhymovské řady. Spousta zvratů a detailní technické popisy jsou přesně to, co mě u Deavera tak baví :)

01.07.2014 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Jiné rhymovky měly sice větší spád a lepší děj, ale moc se mi líbily detailní popisy operací s elektřinou. Přiznávám se, že pár dní po dočtení se mi špatně mačkaly kovový tlačítka ve výtahu:))

01.07.2014 4 z 5

Žhavé zprávy Žhavé zprávy Jeffery Deaver

Trošku netypická deaverovka, taková klidnější, ale nečetla se špatně.

01.07.2014 3 z 5