Žhavé zprávy

Začínající dokumentaristce Rune nadělil osud do vínku víc ctižádosti než pudu sebezáchovy. Pracuje v televizi jako pomocná kameramanka, ale umíněně míří za svým cílem – špičkovým zpravodajským pořadem Aktuality, který patří k nejsledovanějším v zemi. A ví, s čím do něj prorazit. Dostal se jí do rukou dojemný dopis Randyho Boggse, vězně odsouzeného za vraždu, kterou údajně nespáchal – a co víc, za vraždu bývalého šéfa Runiny televizní stanice. Rune zahájí křížovou výpravu za jeho osvobození. Aby uspěla, potřebuje dokázat Randyho nevinu, najít pravého vraha a odhalit ho před miliony diváků. Tohle nebude obyčejná reportáž o něčem, co se už stalo – tahle reportáž splní Randyho nespravedlivý úděl a zároveň odstartuje Runinu televizní kariéru. Jenže Rune netuší, jak silně se může o svoje žhavé téma spálit. Svým úsilím podepisuje Randymu i sama sobě rozsudek smrti. Jde jí po krku profesionální nájemný vrah, její práci se stavějí do cesty nejneuvěřitelnější potíže. Randyho život ve vězení visí na vlásku. Někdo se rozhodl sprovodit ze světa chystanou reportáž i všechny její aktéry. Pravý vrah je Rune mnohem blíž, než tuší......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1354/zhave-zpravy-1354.jpg 3.8242

Rune 2.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

Hard News, 1991

Kniha Žhavé zprávy

Ava365
13.12.2020

Naprostý souhlas s předchozím hodnocením. Autor dokáže napsat mnohem poutavější knihy. Ale i tak se to dá přečíst.

jprst
31.10.2020

Ne, ne, příběhy s Rune jsou zkrátka z toho méně poutavého autorova košíčku a jsou dost vzadu za jeho další tvorbou. K některým autorovým knihám se občas vrátím, ale tato k nim rozhodně nepatří. Hodnocení třemi hvězdami je z mé strany hodně ovlivněno tím, že se jedná o mého oblíbeného autora. A pokud někdo z čtenářů začíná s četbou Deaverových knih, tak tudy se rozhodně nepouštějte.

Jája92
20.07.2020

Vzhledem k tomu, že jsem byla zvědavá na tohoto autora, Žhavé zprávy je jedna z knih, které jsem přečetla, ale musím ji zařadit k těm průměrnějším, protože mě hl.hrdinka příliš neoslovila.

georginaa
02.06.2019

Druhý díl byl velice zapeklitý. Dopátrat se pravdy je vždy složité a hlavně když se má potvrdit vražda již odsouzeného. Co je pravda a co je lež? Kdo opravdu za vším stojí, že chtějí Rune odstranit?

Merlinit
03.02.2018

Hlavní hrdinka trochu nejapná, příběh dobrý!

Johnsons007
02.12.2016

První kniha, kterou jsem od Deavera četl. Musím přiznat, že trochu slabší kniha. Hrdinka mi moc sympatická nebyla, její tříletá "dcera" taky moc ne..(to byl furt jen džus, nebo zoo či pohádky). S novinářským a vězeňským prostředím si autor mohl pohrát více. Kladně hodnotím závěr (i přesto, že nemám rád takové ty časové štěstěny. Někdo se objeví zrovna v tu dobu, kdy hlavnímu hrdinovi jde o život), neboť byl pro mě překvapivý a dostalo to spád a náboj. Zkusím ještě jednu knihu s hlavní hrdinkou Rune, ale dle recenzí se asi spíš zaměřím na Deaverovu sérii s Lincolnem Rhymem..

Adýsek69
08.11.2016

Je to moje úplně první knížka od tohoto autora a musím říct, že jsem jí zhltla velice rychle.
Bylo čtivé a zajímavé. Těším se na další knížky, které mám v plánu číst.

Ajrad1981
05.09.2016

Četla jsem a pochybovala. Je tohle opravdu Deaver? Četla jsem, četla - detektivku. Celkem slušně napsanou, ale celkem tak o ničem. Až skoro po čtyřech pětinách přišel onen obrat o sto osmdesát stupňů, který u Deavera tak miluju, ale pro mě dost pozdě na to, abych dala lepší hodnocení. A co se týče pachatele (ne vraha, ten byl zmíněný již ze začátku), stačilo položit si klasickou otázku: Cui bono? Byť přiznávám, že jsem střílela těsně vedle, ale zas až tak šokující odhalení to nebylo.