Žhavé zprávy

Začínající dokumentaristce Rune nadělil osud do vínku víc ctižádosti než pudu sebezáchovy. Pracuje v televizi jako pomocná kameramanka, ale umíněně míří za svým cílem – špičkovým zpravodajským pořadem Aktuality, který patří k nejsledovanějším v zemi. A ví, s čím do něj prorazit. Dostal se jí do rukou dojemný dopis Randyho Boggse, vězně odsouzeného za vraždu, kterou údajně nespáchal – a co víc, za vraždu bývalého šéfa Runiny televizní stanice.
Rune zahájí křížovou výpravu za jeho osvobození. Aby uspěla, potřebuje dokázat Randyho nevinu, najít pravého vraha a odhalit ho před miliony diváků. Tohle nebude obyčejná reportáž o něčem, co se už stalo – tahle reportáž splní Randyho nespravedlivý úděl a zároveň odstartuje Runinu televizní kariéru.
Jenže Rune netuší, jak silně se může o svoje žhavé téma spálit. Svým úsilím podepisuje Randymu i sama sobě rozsudek smrti. Jde jí po krku profesionální nájemný vrah, její práci se stavějí do cesty nejneuvěřitelnější potíže. Randyho život ve vězení visí na vlásku. Někdo se rozhodl sprovodit ze světa chystanou reportáž i všechny její aktéry. Pravý vrah je Rune mnohem blíž, než tuší... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/1354/zhave-zpravy-1354.jpg 3.7183

Rune (2.)

Hard News (1991)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Domino

Johnsons007
02.12.2016

První kniha, kterou jsem od Deavera četl. Musím přiznat, že trochu slabší kniha. Hrdinka mi moc sympatická nebyla, její tříletá "dcera" taky moc ne..(to byl furt jen džus, nebo zoo či pohádky). S novinářským a vězeňským prostředím si autor mohl pohrát více. Kladně hodnotím závěr (i přesto, že nemám rád takové ty časové štěstěny. Někdo se objeví zrovna v tu dobu, kdy hlavnímu hrdinovi jde o život), neboť byl pro mě překvapivý a dostalo to spád a náboj. Zkusím ještě jednu knihu s hlavní hrdinkou Rune, ale dle recenzí se asi spíš zaměřím na Deaverovu sérii s Lincolnem Rhymem..

Adýsek69
08.11.2016

Je to moje úplně první knížka od tohoto autora a musím říct, že jsem jí zhltla velice rychle.
Bylo čtivé a zajímavé. Těším se na další knížky, které mám v plánu číst.

Ajrad1981
05.09.2016

Četla jsem a pochybovala. Je tohle opravdu Deaver? Četla jsem, četla - detektivku. Celkem slušně napsanou, ale celkem tak o ničem. Až skoro po čtyřech pětinách přišel onen obrat o sto osmdesát stupňů, který u Deavera tak miluju, ale pro mě dost pozdě na to, abych dala lepší hodnocení. A co se týče pachatele (ne vraha, ten byl zmíněný již ze začátku), stačilo položit si klasickou otázku: Cui bono? Byť přiznávám, že jsem střílela těsně vedle, ale zas až tak šokující odhalení to nebylo.

Lenča89
28.01.2016

super kniha

soukroma
21.10.2015

Bída s nouzí - nezáživné, bez špetky šťávy a švihu, a dokonce i bez jakéhokoli profesionálního vhledu do televizního investigativního zpravodajství a do amerického soudního systému ohledně otevírání uzavřených případů odsouzených osob (obě tyto záležitosti autor přešel mrknutím oka, přestože byly hlavním námětem knihy...). A když už se zdálo, že nemůže být hůř, tak konec vyústil v úplnou soapoperu...
Ale aspoň jeden pravdivý postřeh mi utkví v paměti ze samotného závěru knihy: "Takový už mámy jsou. Člověk je může trýznit sebevíc a stejně se budou pořád vracet pro nášup."

Nunynka
27.07.2015

To je poprvé co musím dát Deaverovi 4 hvězdy místo 5. A to mě Rune jako postava hodně baví. Ale tato kniha byla nějak nezáživná ani konec mě nějak nepřekvapil.

TaLu
04.07.2015

Hlavní hrdinka si mne získala natolik, že jsem zapátrala po dalších knihách ve kterých by Rune vystupovala.
Podle mne je prima, že autor, kterého si spojujeme většinou s jinými hlavními hrdiny, přivedl Rune k životu :o)
Určitě se těším, že bude nějaký další její životní příběh napsán.
Doufám, že jí autor dá další šance.

Ra-Amon
23.04.2015

Přidám se rovněž k níže napsaným komentářům. Začátek nezvykle na Deavera celkem poklidný,až to místy bylo takové nezáživné. Obrat nastal až se blížil konec knihy, tam už se napětí s akcí gradovalo naplno a závěr opět skvěle uzavřen, tak jak to Deaver umí. Když se tedy vezme vše kolem, dávám tři hvězdičky.

Ennie
25.07.2014

Tato knížka ode mě dostává tři hvězdičky, a to jen díky posledním několika stránkám, které mě naprosto chytly. Začátek knížky je moc klidný a nic zajímavého se tam neděje. Námět je dobrý, ale...První díl s Rune jsem nečetla, takže nemůžu porovnat. Občas se mi stává, že si přečtu nějakou další knížku ze série a pak občas nevím nějaké souvislosti :D. Zatím je to druhá knížka od Deavera, která mě trošku zklamala. Má mnohem zajímavější knížky alespoň podle mě ;).

ellescorpio
01.07.2014

Trošku netypická deaverovka, taková klidnější, ale nečetla se špatně.

Dymond
14.05.2014

Začátek byl vcelku krkolomný, trvalo dlouho než se děj rozjel... Pak následoval rychlí spád...

HDosoudilová
02.03.2014

Další přečtená kniha od tohoto autora a opět nezklamala =) I když je pravda, že už jsem od Deavera četla mnohem lepší knihy. Série s Rune mě ale baví dost, škoda, že zatím není více knih s touto hrdinkou... Některé pasáže se mi zdály přehnané a zbytečně natahované, těžko říct, jestli zrovna po této knize znovu sáhnu, každopádně se mi opět četla dobře a nemohla jsem se od ní odtrhnout =)

Petr K.
11.10.2013

Podle me dobra a napinava kniha. Urcite se nebudete nudit. Mozna pro nekoho kratka, ale mo vyhovuje, protoze nemam rad, kdyz se dej umele natahuje a je nudnej. Tady to nehrozi, je svizna a tak to ma byt :-) Jdu rovnou na Manhattan a pornohvezdu
PS : Nemuzu si pomoct, ale ta zena na obalce je uplne Chýlková :-))))

Kodetka
13.08.2013

Jedna z těch průměrnějších knih, žádná tutovka. Ale díky konečné zápletce ode mě získává 4*.:-)

hošanda
11.08.2013

knížka se mi líbila.

gilt
29.07.2013

Knihy s Rune mě tak nějak od Deavera baví nejmíň :)Rozčiluje mě její nepořádnost a zbrklost, kvůli které se často dostane do průšvihu. Mám raději chladnost a profesionalitu Lincolna Rhymea.

Vendys
01.04.2013

Zajímavý příběh z prostředí zpravodajství v TV, který se postupně zásluhou hlavní hrdinky stane slušnou "krimi". Již asi 9-tá kniha od autora, hodnotím ji 4 z 5.

lanusinka
04.12.2012

Narozdíl od Manhattanu mi tady Rune přišla dost napřesdržku... Ale stejně to byla pěkná knížka...

aannyy
03.06.2012

Moje první knížka tohoto autora a moc se mi líbila :)

hančuska

Knihy s Rune mě od Deavera, tak nějak, baví nejvíc:-)