Eliwen.Nika Eliwen.Nika komentáře u knih

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

S touto knihou jsem zazila neco velmi zvlastniho. Dlouho jsem po ni pokukovala, ale nemela jsem na ni odvahu. jeji rozsah me vyslovene desil. Pak jsem ji ziskala jako audio knihu. Behem par kapitol jsem se stala na ni zavisla.
Ted ctu 2.dil (uz jako ebook) a nemohu se urvat. Kazdou volnou minutu ctu. Kdyz nemuzu cist, pripadam si jako bych mela abstak. Jsem doslova zavisla na Premyslovi.
Nerozumim tomu. Ta serie me pohltila nebo necim uhranula. Ale moc si to uzivam.

31.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Miluji Skotsko, takže jsem byla zvědavá. Opět krásný milý příběh s dobrým koncem. Na autorce se mi líbí, že její postavy jsou realistické a maji uvěřitelné myšlenkové a emoční pochody.

25.12.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Julie Caplin nezklame. U jejich knížek zažívám to, co nikde jinde. Příběh nečtu, ale prožívám. Doslova mě pohlcuje. Britské ostrovy miluji a už teď se těším na Vánoce, až dostanu Hrad ve Skotsku.
Domek v Irsku je nádherná odpočinková četba s napívaným finišem. Mám jí jako e-book. Ale přídím si jí v tištěné podobě a budu se k tomuto příběhu vracet.

26.10.2022 5 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Asi mám novou oblíbenou autorku. Toto byla moje první detektivka, kterou jsem ve svém životě četla a stálo to za to. Prostě mlask. Příběh mě absolutně nadchnu, protože měl vše co miluji - humor, záhady, nadpřirozeno, historie, tajné chodby. Jedním slovem BOMBA.

07.04.2022 5 z 5

Incident v Čechách Incident v Čechách Thomas Årnfelt

Za me osobne zajimavy pribeh. Obcas bylo nutne par strane trosku preckat,ale jinak zajimave. Spis detektivka nez roman, ale za me hodne dobre.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Mam novou oblibenou autorku. Krasna kniha. Krasny ctivy pribeh. Nemohla sem se urvat.

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Vlastne ani nevim, co si mam myslet. Prislo mi, ze se v nic moc nedeje. Ale stejne me nakonec strhla. Myslim, ze to je tip knihy, ktery si zaslouzi dostat sanci i kdyz po prvnich radcich to tak nevypada.

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Krasna romantarna. Dej je trosku predvidatelny, ale brala sem to jako oddechovku, takze mi to vubec nevadilo. Knizka je psana krasnym ctivym jazykem.

05.04.2022 4 z 5

Polibek v poušti Polibek v poušti Jennifer Taylor

Luxusni. Neverila bych, ze Harlequinka by mohla byt tak dobra. Krasna oddychovka, kterou si 100% zopakuju.
Nekdy mi jazyk prisel trosku jednotvarny. Mozna to bylo i vlivem prekladu. Dej pribehu byl vsak zajimavy a strhujici.

05.04.2022 4 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Krásné a čtivé. Příběh mě absolutně pohltil. Nádherný příběh.
Konec mi sice přišel trošku zbytečně zrychlený, ale hlavní část příběhu byla vykreslena krásně.

23.03.2022 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Druhý díl série byl pro mě trošičku slabší než ten první, ale i tak je kniha velmi čtivá a pohodová oddychovka. V celé této serii autorka hodně skáče mezi časovými liniemi, což je někdy trošku náročnější, ale dá se to vydržet. Za mě pěkná kniha.

21.03.2022 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Asi sem příliš náročná, ale mám za to, že literární dílo by mělo mít určitou úroveň. Popravdě, tuto knihu sem velmi brzy odložila. Důvodem nebyl příběh, ale jeho forma. Nebyla sem schopna se přenést přes příval vulgarit a velmi specifické vyjadřovací prostředky tohoto autora. Za mě osobě, vulgarismi do knih nepatří nebo velmi okrajově. Začátek knihy na mě působil spíš jako žumpa.
Pěvně věřím, že přijde čas, kdy budu schopná se od tohoto oprostit a knihu přečíst.

14.12.2021 odpad!

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Jako vždy - nádhera. Tato autorka nikdy nezklame.
Postavy jsou vykresleny u uvěřitelnym způsobem. Do Alexe sem se zamilovala a Lucy bych hnedka brala za šefovou.
Nádherný příběh,který neztrácí stavu a nemáte kdy přestat, protože tam prostě není prostor na odložení.

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Velmi zajímavý příběh.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Zaklínače prostě miluju.

Tichá dohoda Tichá dohoda Elia Kazan

Četla jsem jako povinnou knihu na referát. Popravdě, celé jsem to protrpěla. Určitě to má své kvality, ale mě asi unikly nebo jsem na to nebyla dostatečně vyzrálá. Na mě to bylo až moc psychologické.

19.11.2021 2 z 5

Magnusova volba Magnusova volba Amanda Scott (p)

Nebýt to ze Skotska, tak to doložím po 20ti stránkách. Příběh by byl zajímavý, ale některé pasáže byly pospané až moc a jiné, zajímavější, skoro vůbec. Pořád se řeší jen emoce - ona cítí, on cítí, ona necítí. Trošku nuda.
Snad bude druhý díl lepší.

08.09.2021 2 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Krásné. Tato autorka nikdy nezklame.

02.08.2021 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Čteno již po několikáté a vždy dokonalé.

02.08.2021 5 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Kniha mě uchvátila. Přečetla jsem jí jedním dechem. Konec knihy je úchvatně zpracovaný a propracovaný s nečekanými zvraty.
Módní průmysl mi není moc blízké prostředí. V knize je krásně ukázané pozlátko a zrádnost tohoto prostředí.

11.03.2021 5 z 5