Incident v Čechách

ZMIZELÉ POSELSTVO JEZUITŮ A JEDEN MUŽ S TEMNOTOU V DUŠI… Píše se rok 1613 a Evropu dělí jen pár let od vypuknutí třicetileté války. V okolí hradu Bělá v zemích Koruny české zmizí poselstvo jezuitů a znepokojený Vatikán pověří agenta Maxmiliána, aby na místě zjistil, co se stalo. Na Maxmiliána a jeho učedníka Bertuccia však čeká případ, který je může stát víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Následují další záhadná zmizení a lidé, s nimiž se během svého pátrání setkají, neříkají – zdá se – celou pravdu. Ať už je to nevyzpytatelný hrabě von Birgen či mladá, tragicky ovdovělá baronka Magdaléna, která skrývá víc než jen milostný vztah se svou služebnou. Maxmilián zjišťuje, že za celým incidentem stojí extrémně nebezpečný člověk, který se svým snažením rozhodl postavit nejen lidem, ale také samotnému Bohu. Sám přitom netuší, že se bude muset vypořádat s vlastním temným tajemstvím, které ukrývá hluboko ve svém nitru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/390248/incident-v-cechach-auW-390248.jpg 3.529

Maxmilián (1.)

Romány, Thrillery, Historie
Vydáno:, Mystery Press

Incidenten i Böhmen (2015)

Kniha Incident v Čechách

orinka3
20. červnaodpad!

Velmi jalová četba. Švédský autor si zřejmě předsevzal napsat knihu á la Dan Brown. Tajemnou, husí kůži nahánějící. Se zaručeným úspěchem na trhu. A tak nám tu tajemství v pravidelných dávkách odkapává z každé stránky. Tajemní jsou tam všichni. Maxmilián, hraběnka Magdalena, vivisektoři v podzemí, mrtvoly v lese... a další. Nic proti, kdyby knížka aspoň za něco stála. A kdyby byly postavy životné a ne papírově toporné s hloupými dialogy. Že si ausgerechnet umínil zasadit příběh do Čech?! Docela mi to vadilo. Mohlo se to odehrát přece kdekoliv, protože s českými reáliemi (až na to dobré pivo) to nic společného nemá. Kdyby radši psal o obléhání Olomouce Švédy, ale to on ne, to by mu dalo moc práce a hloubání v archívech. Tady si mohl vymýšlet jak chtěl a chybu v té slátanině ani udělat nemohl.
A ještě dodávám. Neskutečně mě štvalo, jak Magdaléně v každé kapitole padala lokna přes oko. To vážně posouvalo děj!!

Ramiel

Děj je zasazen do roku 1613. Je to sice období bohaté na historické události a autor měl spoustu prostoru pro vykreslení reálií té doby. Rudolf a Matyáš Habsburští (vím, Rudolf už byl 2 roky po smrti), Vatikán, jezuitské poselstvo... Anotace vypadá hezky. Ale na tohle všechno zapomeňte. Děj je napsán tak, že si ho můžete zasadit do jakéhokoliv období (tedy mimo pravěk a mimo dobu, kdy byl vynalezen automobil) a jakékoliv země. Jediné, co upomíná na Čechy, je název knihy, protože v knize není popsáno nic, co by mohl čtenář identifikovat jako české. To všechno by až tak nevadilo, pokud by zápletka byla dobrá, ale ona bohužel není.

astra3

Asi přečtu i další díl. Místy mi to připomínalo červenou knihovnu. Ale četlo se to rychle.

raffi

Pravdu povediac, je to fakt dosť veľká zlátanina. Aspoň, že sa dá rýchlo prečítať a jediné plus sú tie krásne čierne vsuvky zo zápisov o pokusoch. Takže vizuálne sa knihe nedá nič vytknúť. Možno by to chcelo väčšieho majstra pera, aby príbeh mal hlavu a pätu, napätie neskončilo kdesi uprostred cesty a situácie boli aspoň trochu uveriteľné. Tých nelogických vecí a situácií bolo (bohužiaľ) veľa..

Mystera

Temný historický thriller, taková chuťovka na pár večerů. Uvidíme, co autor vymyslí dál...

Bobina74

A já přidávám další faux-pas knihy "život s prošlou zárukou". Že by v 17.stol. už používali slovní spojení prošlá záruka? Téma celkem dobré, ale uchopeno s prošlou zárukou ;-)

hanzmb

Historický thriller od zahraničního autora umístěný do Čech jsem si nemohl nechat ujít. Bohužel toho thrilleru tam bylo hodně málo - respektive byl hodně naivní. České reálie nula. Nejvíc mne pobavilo jak si v Čechách roku 1613 domlouvali svatbu na víkend. Takže jediné + je to, že kniha má dle katalogu NK 287 stránek.

babicka_amalka

Tedy - tak hloupou slátaninu jsem už hodně dlouho nečetla! A stálo mě to velké přemáhání knihu vůbec dočíst. Mám ráda kombinaci historie, napětí, dobrodružství - ale tohle byl vysloveně brak a ještě k tomu červená knihovna v tom nejhorším slova smyslu. Holt jsem zase jednou naletěla na anotaci - patrně jsme každý četl úplně jinou knihu ;-) Škoda, mohl to být dobrý příběh, jen to asi chtělo jiného a schopnějšího autora.