Incident v Čechách

ZMIZELÉ POSELSTVO JEZUITŮ A JEDEN MUŽ S TEMNOTOU V DUŠI… Píše se rok 1613 a Evropu dělí jen pár let od vypuknutí třicetileté války. V okolí hradu Bělá v zemích Koruny české zmizí poselstvo jezuitů a znepokojený Vatikán pověří agenta Maxmiliána, aby na místě zjistil, co se stalo. Na Maxmiliána a jeho učedníka Bertuccia však čeká případ, který je může stát víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Následují další záhadná zmizení a lidé, s nimiž se během svého pátrání setkají, neříkají – zdá se – celou pravdu. Ať už je to nevyzpytatelný hrabě von Birgen či mladá, tragicky ovdovělá baronka Magdaléna, která skrývá víc než jen milostný vztah se svou služebnou. Maxmilián zjišťuje, že za celým incidentem stojí extrémně nebezpečný člověk, který se svým snažením rozhodl postavit nejen lidem, ale také samotnému Bohu. Sám přitom netuší, že se bude muset vypořádat s vlastním temným tajemstvím, které ukrývá hluboko ve svém nitru…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390248/incident-v-cechach-auW-390248.jpg 3.436

Maxmilián 1.

Literatura světová, Thrillery, Historické romány
Vydáno, Mystery Press

Incidenten i Böhmen, 2015

Kniha Incident v Čechách

Eliwen.84
25.05.2020

Je zvláštní číst příběh o Čechách, který napsal cizinec. Příběh je zajímavý. Občas to pro mě bylo lehce nepřehledné, skokovité jiní pasáže jsou až moc roztáhlé. Překladatel odvedl dobrou práci. Dobře se to čte. Do poslední chvíle jsem "nevěděla kdo je vrah". Měla jsem 2 adepti. Závěr - poslední stránka byla šokující. Příběh bych úplně nezatracovala.

petr8467
29.12.2019

Naprostý nesouvisly blábol. Zápletka stupidní. Napětí žádné. Autor (nebo možná překladatel) používá slova, která v roce 1613 neexistovala, např. víkend. Třeba to byla na něco parodie, ale i tak to bylo slabé.

engelbert
09.10.2019

Ach jo. Postavy nějak jednají, ale autor se nenamáhá jakkoliv naznačit proč, co je k tomu vede. Postavy se odebírají přemýšlet, ale nevíme o čem. Zraněný hrdina během odpoledne provede v tajnosti exhumaci, ohledání mrtvol, jejich pochování a uvedení místa do původního stavu. No, zřejmě slušný oddíl. Nakonec jsem se bavil spíše odhalováním chyb, než samotným dějem. Třeba, proč by si hrabě bral baronku, aby získal její titul? Už dost divná je existence dvou panství v jedné horské vesnici.

orinka3
20.06.2019odpad!

Velmi jalová četba. Švédský autor si zřejmě předsevzal napsat knihu á la Dan Brown. Tajemnou, husí kůži nahánějící. Se zaručeným úspěchem na trhu. A tak nám tu tajemství v pravidelných dávkách odkapává z každé stránky. Tajemní jsou tam všichni. Maxmilián, hraběnka Magdalena, vivisektoři v podzemí, mrtvoly v lese... a další. Nic proti, kdyby knížka aspoň za něco stála. A kdyby byly postavy životné a ne papírově toporné s hloupými dialogy. Že si ausgerechnet umínil zasadit příběh do Čech?! Docela mi to vadilo. Mohlo se to odehrát přece kdekoliv, protože s českými reáliemi (až na to dobré pivo) to nic společného nemá. Kdyby radši psal o obléhání Olomouce Švédy, ale to on ne, to by mu dalo moc práce a hloubání v archívech. Tady si mohl vymýšlet jak chtěl a chybu v té slátanině ani udělat nemohl.
A ještě dodávám. Neskutečně mě štvalo, jak Magdaléně v každé kapitole padala lokna přes oko. To vážně posouvalo děj!!

Ramiel
23.05.2019

Děj je zasazen do roku 1613. Je to sice období bohaté na historické události a autor měl spoustu prostoru pro vykreslení reálií té doby. Rudolf a Matyáš Habsburští (vím, Rudolf už byl 2 roky po smrti), Vatikán, jezuitské poselstvo... Anotace vypadá hezky. Ale na tohle všechno zapomeňte. Děj je napsán tak, že si ho můžete zasadit do jakéhokoliv období (tedy mimo pravěk a mimo dobu, kdy byl vynalezen automobil) a jakékoliv země. Jediné, co upomíná na Čechy, je název knihy, protože v knize není popsáno nic, co by mohl čtenář identifikovat jako české. To všechno by až tak nevadilo, pokud by zápletka byla dobrá, ale ona bohužel není.

astra3
16.05.2019

Asi přečtu i další díl. Místy mi to připomínalo červenou knihovnu. Ale četlo se to rychle.

raffi
11.02.2019

Pravdu povediac, je to fakt dosť veľká zlátanina. Aspoň, že sa dá rýchlo prečítať a jediné plus sú tie krásne čierne vsuvky zo zápisov o pokusoch. Takže vizuálne sa knihe nedá nič vytknúť. Možno by to chcelo väčšieho majstra pera, aby príbeh mal hlavu a pätu, napätie neskončilo kdesi uprostred cesty a situácie boli aspoň trochu uveriteľné. Tých nelogických vecí a situácií bolo (bohužiaľ) veľa..

Mystera
15.01.2019

Temný historický thriller, taková chuťovka na pár večerů. Uvidíme, co autor vymyslí dál...