Elisbooks Elisbooks komentáře u knih

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Příjemné romantické oddechované čtení :-)

15.02.2017 4 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Praktiky Sovětského svazu a státní bezpečnosti MGB byly popsány velmi barvitě a knihu jsem přečetla jedním dechem. Je šílené, co se v té době dělo... A přitom to není zas až tak dávná minulost.. :-( Určitě doporučuji přečíst, hlavně tomu, koho zajímají poměry té doby.

15.02.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Rasismus vždy byl a bude, ale v takové míře, jako je popsáno v knize, je opravdu šílené. Je smutné, jaký odpor chovali američtí běloši k černochům a zároveň si od nich nechávali vychovávat své děti... Jaký paradox... Zajímala je společnost a jejich různé dýchánky, přitom ani neznali potřeby svých dětí, co mají rádi či co je trápí... Někdy jsem se smála, jindy mi bylo spíše do pláče. Rozhodně stojí za to, si knihu přečíst.

15.02.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moyes opět nezklamala a kniha se četla sama. Vše do sebe krásně zapadlo a moc hezký příběh :-)

26.07.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Hezky a čtivě napsáno, vtipné příběhy ze života, krásné zpracování včetně maleb od sestry. Aňa má smysl pro humor, miluje život, své děti, svou práci, ale na můj vkus až moc příběhů o dětech a mateřské lásce, občas moc sentimentu, bohémství... Ale i přesto bych knihu doporučila a líbila se mi :-)

Láska v Česku Láska v Česku Lukáš Pazdera

Ze začátku se mi trochu pletlo kdo, jak, s kým, ale je to příjemné pohodové čtení :-) A myslím, že dosti reálné a ze života. Nutí Vás to číst pořád dál, protože každá kapitola je o jednom z "šestiúhelníku" postav, takže když dočtete jednu postavu, chcete vědět, co bude dál. Kniha pobavila a byla hodně čtivá, takže doporučuji :-)

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Četla jsem od Moyes celkem 4 knihy a velmi jsem si jí oblíbila, ale Stříbrná zátoka je pro mě ze všech nejslabší. Příjemná oddychovka, ale doporučila bych od ní ke čtení spíš jiné tituly :-)

26.07.2016 4 z 5

Stalo se včera v noci Stalo se včera v noci Adele Parks

Velmi podprůměrná kniha. Sice oddechové čtení, ale stačilo by bohatě 200 stran a ne 500. Pro mě to bylo nezáživné, nudné a zdlouhavé.

26.07.2016 2 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Ke knize jsem se dostala náhodou a přečetla ji jedním dechem. Věřím, že láska dokáže otevřít oči a bylo to tak i v případě Paxe a jeho závislosti na drogách. Hezký příběh a skvělá oddychovka, kterou určitě doporučuji :-)

26.07.2016 4 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Od začátku mě kniha moc neoslovila. Jenže když už začnu číst knihu, tak jí prostě vždycky musím dočíst :) Četla jsem ji déle a neoslovil mě ani příběh ani autorův styl psaní.

26.07.2016 2 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

250 zákonů lásky... Kniha o životě, lidském charakteru, pozitivním myšlení a o lásce :) Moc hezká kniha k zamyšlení a všem ji doporučuji :) P.S.: Užívejte každé vteřiny tak, jako by byla Vaše poslední :)

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku byla pro mě celkem zklamání. Rozhodně se to nedá srovnat se Zmizelou. Od té jsem se nemohla odtrhnout a četla se sama, kdežto zde jsem se min. půlku knihy nudila.. Pořád to samé dookola, Rachel jede do práce, opije se, má opici.. Kniha mě vtáhla do děje spíš až ke konci. Celkově mě nebavily ani postavy, k žádné jsem si njjak nenašla cestu.. Megan, Anna i Rachel byly zamilované naivky, Tomas blázen, Scott zřejmě zmaten z celé situace... Za mě román průměrný, ke Zmizelé se to vůbec nedá srovnávat..

19.04.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Moc hezky napsaná kniha se silným příběhem ze života. Osud, který postihl Willa se může stát každému z nás, ovšem každý se s ním vyrovná po svém. Lou mu byla skvělou oporou i láskou. Konec byl smutný a neobešla jsem se bez slz.. Těším se až si přečtu další knihu autorky :)

06.04.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Velice čtivá kniha. Fajn pro pohodové a odpočinkové čtení. Láska mezi Sky a Holderem na můj vkus místy trošku přehnaně sladká, ale závěr a celý děj mě překvapil a kniha se mi líbila :)

05.04.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Výborná kniha, která mě úplně vtáhla do děje. Vžila jsem se do dob války, jak lidem bylo a co vše přožívali... Trochu mě mrzel přechod do druhé části, ale to rychle pominulo. Moc se mi líbí autorčin styl, píše velice poutavě a vše je propracované a zapadá do sebe. Všem mohu jen doporučit! :))

10.03.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá kniha, velice napínavá a čtivá. Začátek mě moc nebavil, ale to se po chvíli změnilo a nešlo se pak odtrhnout :-) Vše do detailu vymyšlené i popsané. Bohužel závěr pak trochu zklamal.

10.02.2016 5 z 5