ElikaS ElikaS komentáře u knih

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

U knížek Julie Caplin můžu v podstatě napsat jednu recenzi a tu kopírovat ke všem knížkám
Opět jsem si čtení užila. Jedná se o příjemnou oddechovku, ve které se neděje nic zásadního. Děj příjemně plyne a vykouzlí vám úsměv na tváři.

18.03.2024 4 z 5

Závod s časem Závod s časem Lisa Regan

Josie mě pořád baví a patří k nejlepším detektivním sériím.
Jsem ráda, že jsme se dozvěděli více o Trinity a že i její příběh stal za to a byl opravdu silný.
Laťka je pořád velmi vysoko a už se těším na další díl.

18.03.2024 5 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

CJ Tudor si zpravidla rádu přečtu aniž bych četla anotaci. Takže jsem byla dějem a příběhem trochu zaskočená, protože takovýto příběh bych vůbec nečekala a normálně bych se do něj asi nepustila. Ale jsem ráda, že jsem si ho přečetla, protože mě to opravdu bavilo.
Líbily se mi všechny 3 dějové linky, i když asi nejvíc ta z autobusu. Navíc jsem dopředu nebyla schopná odhadnout, jak se jednotlivé linky propojí, což bylo super.
I když je knížka neobvyklá a tento typ knih nevyhledávám, knížka mě bavila a užila jsem si ji.

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Za mě asi nejlepší díl série. Lottie obvykle nemůžu vystát, ale tentokrát byla celkem snesitelná. Hodnocení píšu s odstupem a zjišťuji, že tohle je to hlavní, co si z knížky pamatuji :-) Detektivní zápletka mi v hlavě úplně nezůstala.
Obecně tato série nepatří k mým oblíbeným, ale tak nějak u ní stejně vždycky skončím :-D

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a poslouchala se velmi dobře. Ostatně to všechny knížky z této série. První část připomínala Popelku a já tyhle retellingy můžu, takže to jsem si užila :-)
Jako knížku bych to asi nečetla, ale jako audioknihu si to vždy ráda pustím.

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Rick je prostě můj oblíbenec a Percy jedna z nejoblíbenějších knih mého dospívání. Dodnes se k těmto knížkám ráda vracím, i když teď už asi spíš z nostalgie :-)
Knížku jsem si užila, i když mi přišlo že na původní sérii nemá ani na Bohy Olympu, ale to už prostě může být tím, že cílovou věkovou kategorií už dávno nejsem.
I tak mě knížka bavila a těším se až se do této série pustíme se synem.

Letný návrh Letný návrh Vi Keeland

Má první knížka ve slovenštině. Knížku jsem poslouchala jako audioknihu. Vzhledem k tomu, že mi přijde, že vychází strašně málo romantiky v audioknižní podobě, zkusila jsem sáhnout i po této slovenské knížce. A ač jsem se toho bála, musím říct, že to bylo fajn. Zápletka se mi líbila (na hokejisty mám slabost :-D).
Jen mi přišlo, že Vi to umí i trošku líp, ale to částečně mohlo být i jazykovou bariérou :-D

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Na každou knížku od Maynea se těším. Ony jsou sice neuvěřitelné (obzvlášť na detektivky), ale zase neskutečně čtivé. Každá knížka se mě získala a užila jsem si jí.
První díl Jessicy se mi moc líbil a tak jsem se těšila na ten druhý. Ten mi přišel trošku slabší, ale i tak jsem si ho užila.

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Ve čtvrtém díle se čím dál tím víc projevuje zbytečné natahování některých pasáží. Možná to je i díky tomu, že jsem všechny díly četla v podstatě najednou a tak to víc bije do očí. Kdybych je četla odděleně třeba po roce, tak by mi to asi tolik nepřišlo.
Na tenhle dil jsem byla hrozně zvědavá, ale na mě tam bylo málo Casteela. Je mou oblíbenou postavou a myslím, že z jeho utrpení se dalo vytěžit víc.
Závěr mi přišel trošku, jak šitý horkou jehlou. Na to jak si autorka libuje v popisování a rozebírání všeho ze všech možný úhlů, tak tohle bylo šup šup.
Každopádně jsem ráda, že došlo alespoň k jakémusi uzavření, protože jsem měla za to, že série je dopsaná a s hrůzou jsem zjistila, že zbývají ještě 3 díly.

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Tuhle sérii jsem si zamilovala, i když ve třetím díle už mi občas přijde, že spoustu situací autorka zbytečně natahuje a okecává. Knížka by se určitě dala o pár desítek stran zúžit a možná by byla ještě o trošku víc čtivější. Ale to je jen detail, který mi určitě nijak nekazil radost ze čtení.
Ač je fantasy linka povedená a baví mě. V této knížce musím vyzdvihnout především linku romantickou, která je prostě dokonalá. Vztah Poppy a Casteela (a Kierana?) je úplně boží a neskutečně mě baví.

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Teda i druhý díl byl naprosto parádní, vtáhl mě do děje a až do konce nepustil. Casteela jsem si zamilovala a Poppy se taky parádně vyvíjí. Navíc ta jejich chemie! Oba mě neskutečně baví a navíc je úplně boží, jak spolu komunikuji a nevznikají žádná zbytečná nedorozumění z neupřímnosti nebo zatajování pocitů. Prostě paráda!

Proti pravidlům Proti pravidlům Kinga Litkowiec

Tento díl se mi líbil z celé série nejmíň. Přestože mě Morris v předchozích dílech celkem bavil a těšila jsem se na něj, tady mi to nějak nesedělo dohromady.
Navíc mi v knížce chybělo více akce a nějaký zajímavý mafiánský náboj.
No znám lepší zakončení série. Tohle bylo takové neurazí ani nenadchne.

20.02.2024 3 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Knížky od Vi mám ráda a tato není výjimka. Jedná se o příjemnou oddechovku, která jednak pobaví a druhak řeší i celkem závažné životní problémy.
Donovan byl jak jinak než naprosto dokonalý. Občas až dost. :) A Autumn jsem si oblíbila. Její problémy s důvěrou byly parádně vysvětleny a vše tak působilo věrohodně.
K srdci mi přirostli Bud a Storm. Knížka mě potěšila a užila jsem si jí.

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Tak tohle bude má nová oblíbená série! Užila jsem si každou stránku. Čekala jsem klasické Young adult fantasy o ono to bylo spíš dospělácké fantasy :-D
Poppy jsem si oblíbila a líbilo se mi, že i ve své "bezmocnosti" to nebyla hlavní hrdinka, která jen čeká na záchranu svého prince. Hawka jsem si oblíbila hned.
Jsem nadšená a hned jsem se vrhla na pokračování.

19.02.2024 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Uff, já vlastně ani nevím co napsat. Snesu hodně, taková série Nový Kamelot patří mezi mé oblíbené, ale tohle už teda bylo až dost.
Douglas jsem si oblíbila díky série Fall away. Dokonce tak moc, že jsem ji dočetla v angličtině. Jednalo se vůbec o mé první anglické knížky, ale byla jsem zvědavá, jak to dopadne. No tento příběh by měl k tomu nedonutil. Upřímně nechápu, že obě knížky napsala stejná autorka.
Určitě knížce nemohu upřít čtivost. Stránky letí, scény jsou dobře popsané. To je v pořádku. Ale já se prostě nemohla přenést přes Jakea. Kdyby se jednalo jen o kluky bylo by to v pohodě. Ale tohle už na mě bylo prostě moc a rušilo mě to. Obzvlášť oslovení strýčku u erotických scén.

19.02.2024 3 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Musím říct, že mě knížka bavila. Celý magický svět byl pojat originálně a neotřele. Chviličku mi trvalo si na něj zvyknout, ale pak už mě to moc bavilo. Galadriel i Orion se mi líbili a bavili mě. Příjemná fantasy, těším se na pokračování.

19.02.2024 5 z 5

Valgir Valgir Milada Střítezská

Knížku jsem poslouchala jako audioknihu a hned na úvod musím říct, že namluvení je tragické. Asi jsem zmlsaná od skvělých interpretů, ale tohle mi připomnělo dobu, kdy jsem poslouchala při procházkách části knížek pomocí strojového čtení.
No a teď už k samotnému příběhu. Ten se mi moc líbil. Spousta autorů má problém napsat hlavního hrdinu, který je tak trochu padouch a tak trochu klaďas. Většinou to skončí tak, že hlavní hrdina se vydává za padoucha, ale ve skutečnosti je to miláček s velkým srdcem. V případě Valgira tomu tak není. Sice máte tendenci mu fandit, ale jeho negativní rysy se v knížce rozhodně prosazují a není to typický kladný hrdina.
Dál se mi líbil závěr, pro mě byl celkem překvapivý a navíc ne zcela obvyklý. A když se tohle povede, je to vždycky paráda.

18.02.2024 4 z 5

Jak přežít dračí bouři Jak přežít dračí bouři Cressida Cowell

Další pokračování příběhu Škyťáka a Bezzubky jsme si synem moc užili. Tato série patří mezi synovi nejoblíbenější a já jsem přesvědčená, že za to z velké části může David Novotný, protože jeho interpretace je prostě dokonalá.
Synovi se líbí dobrodružství a Bezzubkovi komentáře, já musím vyzdvihnout doslov, který měl krásnou myšlenku.

18.02.2024 5 z 5

Slunce a hvězda Slunce a hvězda Rick Riordan

Wow. Já jsem tak nadšená! Ricka a jeho série miluji už od dětství. A přestože už mi je přes třicet, ráda se k nim vracím. Nicko byl hned po Percym má druhá nejoblíbenější postava, takže mě moc potěšilo, že dostal vlastní knížku.
Spojením s Markem Oshiro celé knížce podle mého pomohlo. Trošku ubylo pubertálního humoru a naopak přibylo hlubších myšlenek a vyrovnávání se s traumaty. Celá knížka působila dospěleji.
Nemám co vytknout, jsem z celé knížky prostě unešená. Mimochodem poslouchala jsem ji jako audioknihu a namluvená je úplně úžasně.

18.02.2024 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Na začátku jsem byla z knížky nadšená. Hlavní hrdinové byli sice trochu temní, depresivní a trvalo mi si na ně zvyknout, ale myšlenka i napětí, které z knihy vyzařovaly se mi moc líbily. Asi do 2/3 nemám co vytknout, a i když jsem podezření na pachatele měla, jistá jsem si nebyla, takže i napětí funguje a knížka graduje. Jenže... Jenže pak přišel konec a z něj jsem otrávená, naštvaná. Nevím no, tyhle konce nemám ráda a ubírám za něj hvězdičku.

10.02.2024 4 z 5