ElessaRiverbow ElessaRiverbow komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Tahle kniha byla neskutečně úžasná. Většinou do knih nepíšu a nepodtrhávám si v nich, pokud se tedy nejedná o štafety, ale tady bylo až moc skvělých myšlenek a citátů. Už po přečtení prvních pár stran jsem věděla, že si ji zamiluji. Děj plyne rychle a během pár večerů jsem knihu přečetla. Rozhodně ji doporučuji všem, které baví scifi a kteří se rádi nad knihou zamýšlí.

04.03.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Agatha Christie opět ukázala, že její detektivky jsou naprosto boží. Tohle byla první kniha se slečnou Marplovou a rozhodně to nebude poslední. Už od první stránky mě příběh pohltil. Slečna Marplová je sympatická postava. Kdo je vrahem jsem netušila až do konce, což přidává knize plusové body (protože většinou to u detektivek odhadnu a pak nejsem překvapená).

08.02.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Po dočtení jsem nemohla říct nic jiného než páni, to bylo hodně fajn. Další skvělá kniha ze série Romantické útěky. Sice tedy stále vede Čajovna v Tokiu, hlavně kvůli tomu, že Japonsko a jeho kulturu naprosto zbožňuju, ale Kavárna je hned za ní. Kniha je rozdělena na tři části a má nejoblíbenější je ta v Kodani. Ihned jsem propadla kouzlu Kodaně, mám sto chutí se sbalit a odjet tam na nějakou dobu. Taky tomu pomohly všemožné zmínky o hromadě jídla, při kterých jsem vždy automaticky dostala hlad, a kávy. Katie mi hned přirostla k srdci, moc jsem si jí oblíbila a soucítila s ní. Ben mi ze začátku připadal nic moc, ale pak už byl fajn. Podobné jsem to měla i u skupinky novinářů, kteří mi nejdříve nepřipadali zrovna sympaticky, ale pak jsem si k nim našla cestu. Ze všech postav mám ale nejradši Evu. Rozhodně ráda sáhnu po dalších knihách této autorky.

23.02.2022 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha se nedá popsat jedním slovem. Byl to úžasný a strhující příběh s naprosto skvělými postavami. Okamžitě jsem si zamilovala Ilan a všechny její zážitky v knize prožívala s ní. Jen jediná výtka - mohla by k tomu být přidaná i mapa pro lepší orientaci. Jinak taky velice cením slovníček pojmů na konci. Snad si v co nejbližší době přečtu pokračování.

29.07.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se hodně bála, protože jsem nikdy předtím nic od Tolkiena nečetla a ani jsem neviděla jediný film. Nakonec jsem ale velmi spokojená a nadšená. Do knihy jsem se rychle začetla a stránky rychle ubíhaly. Jediný problém, co s příběhem mám je ten, že je tam na mě až moc postav, ze kterých jsem ve finále nějak více zapamatovala tak čtyři. Jinak to ale byla skvělá knížka, kterou si rozhodně ještě někdy v budoucnu přečtu znovu.

~ 4,5/5 ~

08.01.2023 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

První kniha od S. Kinga a jsem velice mile překvapena. Příběh byl moc dobře napsaný, čtivý a líbilo se mi propojování více formátů (pohled Carrie, novinové výstřižky, části z jiných knih, rozhovory,...). Carrie byla zajímavá postava, upřímně vůbec se nedivím, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Po dočtení jsem se podívala na film, konkrétně ten z roku 2013, a nebylo to naposled, co jsem se na něj dívala. Rozhodně si od autora ještě něco přečtu.

13.12.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knize jsem se dlouho vyhýbala, protože jsem si myslela, že se mi nebude líbit. Opak je pravdou, naštěstí, a já jsem ráda, že ji mám přečteno. Do knihy jsem se rychle začetla, pořád se tam něco dělo a naprosto jsem si zamilovala postavy. Animant mi byla velmi sympatická, několikrát jsem v ní viděla i sebe a líbilo se mi její odhodlání. Stejně tak úžasný byl i pan Reed, kterého jsem si zamilovala už na začátku. Dalším velkým plusem je pomalá hate-love romantika, která mě donutila se u knihy uculovat a chcichotat. Vztah mezi Animant a panem Reedem je prostě skvělý. Rozhodně to nebylo naposledy, co jsem knihu přečetla.

14.01.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Stejně jako před rokem, i letos jsem si čtení této úžasné knihy užila na sto procent a stále bude patřit do mých top knížek. Celkem jsem se divila, kolik věcí a i různých detailů pozapomněla. Například, co stalo Goddardovi a ostatním jeho smrtkám jsem úplně vypustila z hlavy. Předtím byla mým oblíbencem hlavně Citra, tentokrát jsem si oblíbila i Romana. Nejlepší postavou pro mě ale stále je smrtka Faraday, a hned za ním smrtka Curieová.

07.03.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po přečtení Smrtky jsem měla velká očekávání, hlavně protože hodně lidí říkalo, že Nimbus je mnohem lepší. A očekávání se naštěstí vyplnila, i když ten konec byl všelijaký. Bylo tu mnohem víc akce, postavy se vyvinuly a dospěly. Goddard je opravdu velmi dobrý záporák, který si jde za svým doslova přes mrtvoly. Co se ale týká Greysona, mám ohledně něj stejné pocity jako u Rowana při prvním čtení Smrtky - je v pohodě, ale kapitoly z jeho pohledu mě moc nebavily.

19.03.2021 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Knihy od A. Christie naprosto zbožňuju a jsem ráda, že byly zfilmovány. Rychle jsem se začetla do děje a hltala každou stránku. Jelikož kniha nemá ani 200 stran, měla jsem ji přečtenou za dva večery. Celou dobu jsem byla napnutá, kdo to tedy je a závěr byl vcelku nečekaný. Jen po přečtení anotace mi bylo trochu líto, že prozrazuje hodně z děje.

11.12.2020 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Zfilmované Letopisy Narnie miluju, proto jsem byla nadšená, když se mi pod ruku dostala celá série. Kniha se četla rychle, jen mi vadilo až moc stručné psaní. Bylo to opravdu jako pohádka pro děti, kde je jasné, kdo je špatný a kdo hodný. Přišlo mi, že se v knize vyskytuje spousta scén, které ve filmu nejsou nebo jsou udělané jinak, což je celkem škoda. Narozdíl však ve filmu je více té akce, které knize chybí.

29.07.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Pokračování Naslouchače bylo stejně úžasné jako první díl. Místy mi přišlo, že příběh postrádá to napětí, kvůli kterému jsem si tuto sérii tak oblíbila. Konec byl trochu uspěchaný a zakončený tak, že se nemůžu dočkat až vyjde další pokračování. Těším se, až se rozluští tajemství o tom, co je na druhé straně.

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

(SPOILER) Velmi milé překvapení v rámci české literatury. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst a dlouhou dobu mi vadilo velké množství postav, ale po čase jsem se zorientovala a začala to být bomba. Jelikož jsou kapitoly krátké, stránky mi utíkaly pod rukama. Záměnu dvojčat jsem sice tušila, takže to moc překvapení nebylo, ale vyrazilo mi dech, jak to bylo geniálně vymyšlené. Konec jsem hltala jedním dechem - jak se všechno rozuzlovalo a propojovalo mezi sebou. Autor umí vážně dobře psát a toto rozhodně není poslední kniha, kterou si od něj přečtu.

18.12.2023 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Úplně první kniha od autorky a já jsem hodně spokojená. Už od první stránky mě to chytilo a nepustilo až do konce. Příběh byl čtivý, měl sympatické postavy a slow-burn romantiku. Vanessa mi sedla hned, moc jsem si jí oblíbila a rychle se do ní vžila. Oproti tomu Aidena jsem ze začátku vůbec nemusela, ale po prvních 100 stranách jsem si ho zamilovala. Ti dva spolu tvořili dokonalý pár. U knihy jsem se hodně culila a nasmála, avšak těch nějakých 50 stran před koncem - pár slziček rozhodně ukáplo. Rozhodně někdy sáhnu i po ostatních knížkách od autorky.

Moc děkuji @endlessbibliophile a @humbook za poskytnutí e-knihy k recenzi.
#spoluprace #humbookblogeri

17.06.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tuhle knihu jsem si vybrala v rámci videoreferátu do školy, protože jsme probírali druhou světovou válku. Nečetla jsem si o ní téměř nic, jen pár pozitivních recenzí, takže jsem neměla vůbec žádné tušení, o čem kniha je. V první řadě mě překvapilo, že příběh začíná až po válce a hlavní hrdinou je malá devítiletá holka Mira. Tahle část knihy se četla dobře a rychle. Pak ale přišel zbytek a to už tak čtivé nebylo. Ke konci už jsem se musela spíš přemlouvat, abych knihu dočetla. Válečnou literaturu nemám vůbec ráda a vyhýbám se jí obloukem, takže toto bylo pro mě hodně velké vystoupení z komfortní zóny. I přesto, že jsem knihu četla spíše z povinnosti, jí doporučuju, protože vím, že by se spoustě ostatním lidem mohla líbit.

14.06.2022 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Panebože, to bylo dokonalý. Ještě několik dní po dočtení jsem nemohla žádnou knihu vzít do ruky a číst, pořád jsem myslela na všechny ty postavy a svět, který S. J. Maas vytvořila. Rozhodně to je jedna z mých nejoblíbenějších sérii vůbec. Už po první větě mě kniha vtáhla do děje a nepustila až do konce. Pořád se tam něco dělo. Nemůžu uvěřit, že těch 680 stran uteklo tak rychle. Feyre a Rhysanda jsem si zamilovala ještě víc, pokud to ještě jde, a spolu s nimi i další hromadu postav - Mor, Cassiana, Azriela, Amren, Luciena, dokonce i Nestu s Elain. Ty postavy mi neskutečně přirostly k srdci a nemůžu se dočkat, až se dostanu k přečtení Dvoru stříbrných plamenů. Rozhodně stojí celá série za přečtení.

08.03.2022 5 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Pokud je něco, co pokaždé hledám u detektivek, tak je to geniální zápletka a nepředvídatelnost pachatele. A přesně tyto věci vždy u knih od A. Christie dostanu. Kniha má sice pomalý začátek a trvá téměř polovinu knihy, než se spáchá zločin, ale případ za to čekání stojí. Hercule Poirot je jeden z mých nejoblíbenějších knižních detektivů. Celou dobu jsem byla napjatá, kdo vraždu nakonec spáchal, a byla jsem opravdu hodně překvapená, nebyl to nikdo, koho jsem během čtení podezřívala. Na Vraždy podle abecedy nebo Vraždu v Orient Expressu to sice nemá, ale i tak byla kniha skvělá.

03.02.2022 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

(SPOILER) Tuhle knihu bych mohla číst/poslouchat pořád dokola a stejně by mě nikdy neomrzela. Zamilovala jsem si celý vytvořený svět, obdivuju, jak autor vymyslel starověký jazyk a celkově obdivuju autora, že napsal něco tak úžasného, když mu bylo 15 let. Eragona jsem si oblíbila už na začátku, ale Safiru stejně budu mít pořád raději, navíc jak říká Eragonovi „maličký“ mi přijde strašně roztomilé. Pár slziček ukáplo, když Brom umíral, protože to byla také postava, kterou jsem si hodně oblíbila. Rozhodně to je jedna z knih, ke které se budu pravidelně vracet a už abych si pořídila celou sérii do svojí knihovničky.

21.08.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Není to úplně můj oblíbený žánr, ale na knihu mě nalákalo několik recenzí. Kniha je čtivá, oddechová a přečte se za pár dní. Bylo v ní dost klišé, nakonec mi to ani moc nevadilo. Horší to bylo s postavami - Allie ani Kadena jsem moc nemusela, a snad jedinou postavou, kterou jsem si oblíbila byla Dawn. U Allie mě hodně vadilo, jak se často rozbrečela kvůli úplné maličkosti a u Kadena to byla jeho pravidla a někdy i celkově chování, že jsem měla sto chutí knihu zavřít a odložit jí nedotčenou. Do dalších dílů se nepustím, ale za pár let se k celé sérii snad vrátím a možná se mi už bude líbit víc.

28.05.2021 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

(SPOILER) Tuto knihu jsem si ihned zamilovala. Velice dobře napsaný příběh s originálním nápadem a úžasnými postavami. Citra se okamžitě stala mým oblíbeným charakterem a na jméno Anastasia si u ní asi jen tak nezvyknu. Naopak se sympatiemi u Rowana to bylo jak na horské dráze. Někdy jsem ho měla ráda a fandila mu, někdy jsem ho ale proklínala že udělal to co udělal. Nejoblíbenější postavou je pro mě však smrtka Faraday. Byla jsem strašně nadšená, že nakonec nebyl zavražděn nebo se sám nepokosil a že žije. Těším se, až si koupím pokračování.