Elea Elea komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mám trochu averzi na knihy, které všichni chválí, překonala jsem svou nechuť a jsem tomu moc ráda. Kniha je nesmírně zajímavá, dobře se čte, nutí k přemýšlení o tom, jak lidé dřív žili a co všechno museli zvládnout.

28.07.2022 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

I když detektivky obvykle nečtu, toto je klasika, zábavná, napínavá, asi nejlepší kniha autorky.

12.12.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tuto knihu jsem dost dlouho odkládala, pro Artemis se mi do čtení moc nechtělo, moje škoda. Kniha je vynikající, napínavá, zajímavá, líbila se mi ještě víc než Marťan. Hlavní hrdina mi byl hodně sympatický, stejně jako Rocky, líbil se mi i konec knihy (toto jsem nečekala).

23.01.2023 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Zajímavá kniha s poněkud morbidním dějem, velmi dobře se četla, její hrdinové byli dost zajímaví (dokonce i ti záporní). Jsem ráda, že autor odolal pokušení udělat z knihy "červenou knihovnu". Jen doufám, že autor v dalších dílech dokáže udržet nastavenou vysokou laťku.

12.01.2022 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Krásná klasika, která nám připomíná, že to jací jsme, není předem dáno, ale je vždy výsledkem našich rozhodnutí.

12.04.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Milé pohlazení po duši.

31.10.2022 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Nemohu se zbavit dojmu, že jsem cestu do Santiaga absolvovala spolu s autorem, obdivovala krásné kamenné budovy, přírodu, seznamovala se s lidmi, zajímavými, zábavnými i nepříjemnými, perfektní kniha, podle mne nejlepší od autora.

12.01.2024 5 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Hodně silný příběh netradiční lásky.

17.12.2022 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Nádherné pohádky, spíš pro dospělé, s překrásnou češtinou dokazující nesmírnou moudrost jejich autora.

27.12.2018 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Úžasný příběh o lidské síle a vytrvalosti.

03.02.2022 5 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Úžasná kniha, která ukazuje, že i náročná témata lze vysvětlit srozumitelně a zajímavě. I když si myslím, že přečíst ji jen jednou nestačí.

15.01.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Nádherná kniha, která nutí přemýšlet o svobodě a nezávislosti, lásce a odpuštění.

19.11.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nikdy bych nevěřila, že budu číst knihu o II. světové válce a že z ní budu naprosto nadšená. Toto byl ale především příběh o nesmírné laskavosti a lidskosti v době, která těmto vlastnostem vůbec nepřála.

06.06.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Nesmírně silná a drsná kniha, úvaha, jak vychovat zrůdu.

24.01.2023 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nesmírně aktuální kniha, která jen potvrzuje, že výborná literatura nestárne.

09.04.2017 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Je mi líto, že mohu dát jen 5 hvězdiček. Vynikající kniha, nesmírně silný příběh, líbilo se mi začlenění dobových dokumentů, i když jsem si místy říkala, že čím větší zmetek, tím má větší štěstí.

03.08.2022 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Krásná, trochu děsivá pohádka s přiměřeně sympatickým hrdinou, na zimní večery lze jen doporučit.

18.11.2021 5 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Krásná, pohodová kniha, ke které se moc ráda vracím.

08.12.2020 5 z 5

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Kniha má zajímavý námět, je zřejmé, že autorka má o dané problematice rozsáhlé znalosti. Zpracování je však nesmírně rozvláčné, řada myšlenek je sdělovaná opakovaně a znovu podrobně vysvětlovaná, překlad je místy nesrozumitelný, věty nedávají smysl. Pokud by kniha měla poloviční rozsah, mohla být perfektní, takto je to spíš zkouška vytrvalosti a trpělivosti.

30.11.2018 2 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná knížka, která musí potěšit každého milovníka psů. Takové krásné pohlazení na duši.

09.12.2023 5 z 5