Edice Edice komentáře u knih

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Před mangou jsem viděla obě doposud vydané série anime, které se mi značně zalíbily. Takže četba samotné jejich předlohy byla jen otázkou času. I přes znalost anime i různých spoilerů (které se tohoto prvního dílu až tak netýkají) mě manga napoprvé nezklamala. Kresba má v daných chvílích správný hororový nádech. Všechny ty hladově tekoucí sliny, kapající (občas rovnou prýštící) krev, grimasy postav jsou uvěřitelné. Opět, když porovnám kresbu mangy s kresbou anime, tak je to vončo. Je to to co jsem očekávala, to co chci vidět a to s čím jsem spokojená. Navíc mě bavilo kresbu, ale i celkový děj porovnávat s anime.
Díky manze si také můžu ujasnit některé informace o postavách a vím je na jistotu. Narozdíl od anime, kde se dá tápat (ale je to pochopitelné, když je dělané podle mangy a né naopak :)).
První díl byl příjemným rozjezdem zpět do světa ghoulů, tentokráte přes stránky mangy. Jsem zvědavá na další svazky.

Jen ten překlad názvu je, alespoň pro mě, přímo do očí bijící. Přeci jen jsem zvyklá na zvučného "Tokyo Ghoula" a né "Tokijského Ghúla". Ale to je jen vzhledový poznatek, který na konečném výsledku nic nemění. Asi jako "Tóka". :D

22.08.2017 5 z 5

Vysoko (v oblacích) Vysoko (v oblacích) R. K. Lilley

Druhý díl se mi líbil více než první. Byl tu kladen větší důraz i na příběh, né však na úkor erotických scén. :) Potěšil mě nějaký citový posun mezi hlavními hrdiny. Navíc mi jejich vztah přišel žhavější a více mě bavil. Bianca sice Jamesovi neodolávala příliš dlouho, ba naopak mě překvapila svým chováním při jejich prvním setkání po nehodě. To, že neodolávala déle mi nakonec, ale ani nevadilo, protože mě jejich vztah opravdu baví. Chvíle, jako výlet na ranč nebo Jamesovo vedení Bee na tanečním parketu, byly pro mě kouzelné a dokázala jsem si je užít. Nechyběl nám tu samozřejmě ani Stephan a jeho přítel Javier. Stephana zbožňuji již od prvního dílu a jeho vztahu s Javierem fandím stejně, jako samotná Bianca. Kniha byla čtivá a pro mě jednoduše předčila první díl.
Byla bych ráda, kdyby Galatea přeložilo zbývající dva díly, o kterých vím, že byly napsány. Určitě za ně budu orodovat, protože dvojka nám skončila otevřeným koncem a byla by opravdu škoda tuhle sérii ponechat rozpracovanou.

18.08.2017 4 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Kniha mi byla s velkým nadšením doporučena, tak jsem se do ní tedy pustila. Měla jsem představu, že to bude o submisivní pipince a extrémně dominantním alfa samci. Obyčejně ke knihám přistupuji bez předsudků, nevím proč tady jsem jimi do určité míry trpěla. Ze začátku mě kniha nijak neohromila. Dokonce jsem nemusela hlavní hrdinku ani její práci. Jediný koho jsem hned milovala byl Stephan (toho člověk prostě musí zbožňovat ;P).
První milostná, zde dokonce lehce BDSM, scéna mě příliš neočarovala. Přišla mi, já nevím, taková jakási umělá(?)... těžko se ten pocit popisuje, ale rozhodně se mnou nehla. Za to, když se po ní z Jamese vyklubal něžný milenec, knihu to v tu chvíli pro mě zachránilo a já se rozhodla číst dál. Protože v tu chvíli jsem tam ten cit viděla a oba dosud né příliš sympatičtí hlavní hrdinové mi byli bližší.
Postupem v příběhu jsem si k Bee i Jamesovi našla cestu. V druhé části knihy jeden druhému i nám konečně poodhalí něco ze své minulosti i nějaké ty pocity. Což jsem nakonec ocenila mnohem více než přehršel, řekla bych dobře napsaného, sexu. Větší sympatie k nim mi otevřela právě i jejich pohnutá minulost. Ke konci knihy jsem je měla oba totiž ráda, tak jak jsem si to přála již od začátku.
Kniha sama o sobě je psaná čtivě. Je to jedna z těch, které vás nutí u ní sedět třeba i celý den a vy ochotně sedíte a čtete. :) Ze začátku mě sice poněkud štvala často se opakujícími výrazy (vzpomínám si na to především v části, kde je Bianca "nadraná" v baru) a čímsi otravným, co jsem v textu cítila. Ale tohle počáteční kolísání nakonec vzalo za své (po první milostné scéně) a dále to byl již příjemný zážitek.
Sex je tu častý a dle mého i dobře napsaný. Pro mě to byla příjemná jízda. Když čtu historické romance, tak je to hlavně o příběhu, který se někam opravdu hýbe a milostná scéna je jen takovou třešničkou na dortu. Tady jsem si rozličných milostných scén užila opravdu dost, až jsem někdy toužila spíše přitlačit na příběhovou část. Ale byla to příjemná, divočejší změna stylu od právě historických romancích. :)

A ač se mi kniha nakonec opravdu líbila, dokázala si mě poctivě získat a brzy si přečtu i druhý díl (nad kterým jsem ze začátku ani nepřemýšlela), cítím, že upřímně mohu hodnotit "jen" 3,5*. Ovšem jako takovou žhavější oddechovku se ji s klidným srdcem nebojím doporučit. ;)

04.08.2017 3 z 5

Vlčí stopou Vlčí stopou Harry Mortimer Batten

Pamatuji si, jak mi z téhle knížky mamka předčítala jako malé. Jediné, co mi však utkvělo v paměti, bylo Svitovo jméno a osud jeho rodičů a sourozenců. Proto, když jsem po letech knihu náhodou opět našla v rodinné knihovně, jsem byla neskutečně šťastná. Okamžitě jsem se dala do čtení. A jak mi bylo slíbeno, propadla jsem se do úžasného světa Divočiny.
Příběh je neskutečně hluboký, citlivý a rozhodně vám nebude před očima vytvářet iluze. Zde tě čeká opravdová Divočina! jakoby křičela už obálka knihy. Nic a nikdo v knize není idealizován. Zvířata jsou stále zvířaty. Ale ani zdaleka nejsou necitlivá či prostoduchá. Jejich pocity a chování jsou v příběhu skvěle promítnuty.
Do knihy jsem se opravdu vžila. Mohla jsem prožívat jak radost Svita a jeho smečky, tak i jejich strach a mnoho dalších emocí, které stále přese všechno byly tak uvěřitelné, tak přirozené.
Ne jednou mi nad knihou pukalo srdce sdíleným žalem. Ne jednou jsem se nad ironií v knize musela pousmát. Ne jednou jsem nad knihou svraštila čelo v hlubokém zamyšlení.
Jedna z mála knih, která chytí za srdce i obohatí mysl. Neuvěřitelně uvěřitelný příběh života.

A zatímco ostatní mají Londonova Tesáka, já mám Battenova Svita a neměnila bych! :)

24.07.2017 5 z 5

Do svítání tvá Do svítání tvá Teresa Medeiros

Kniha je opravdu zdařilá. I já jsem četla knihu této podobnou tématem slepého hlavního hrdiny (S vikomtem v ložnici) a dávám za pravdu ostatním. Do svítání tvá, je o něco propracovanější. Autorka si s hrdiny opravdu pohrála. Ať už s jejich dialogy, tak s charakterovými rysy. Stejně, tak bylo dobře vykresleno prostředí. Kniha neustále táhla dál a nepřestávala bavit. Dostalo se mi i dávky napětí, především ke konci knihy, a dobré zápletky.
Líbilo se mi, jaký byl rozdíl mezi hlavními mužskými hrdiny této a výše zmiňované knihy. V této knize byl hrdina na začátku, jako zraněné zvíře zavřené do klece, které bylo nutno uzdravit. V druhé knize byl hrdina klidnější, smířenější se svým osudem a z části obklopen rodinou, které nechtěl jakkoli zavazet. Ocenila jsem i to, že v této knize hrdina se svým zrakem skončil jinak než ve druhé zmiňované.
Téma bylo stále originální a podané odlišně, takže každá z knih má to svoje. Za mě má Do svítání tvá 5 zasloužených *. ;)

19.07.2017 5 z 5

Ydris: kniha první Ydris: kniha první Květoslav Hönig

Prvních dejme tomu 100 stránek jsem se s knihou, tak nějak seznamovala, musela jsem se do ní dostat. A pak už jsem se neměla problém kdykoliv začíst.
Na knize mě neskutečně bavila ta ryze česká slovíčka, která u zahraničních spisovatelů prostě nenajdete. Jelikož tu máme hned několik hlavních charakterů, mohla jsem si mezi nimi volit svoje oblíbence. Nebo když mi zrovna do noty zcela nepadla jedna postava, druhá situaci vyvážila a zachránila. Když jsem příliš dlouho nemusela setrvávat jen s jednou postavou, děj byl tak zajímavější a hrdinové se nemohli omrzet právě díky jejich střídání. Každý z nich byl svým originálem. Za celou knihu jsem nenarazila na dva byť jen podobné charaktery. Ať už se jednalo o původ, vzhled nebo styl řeči ( právě s ním si autoři opravdu vyhrály), tak šlo jednoznačně rozeznat každou postavu od té druhé. Díky tomu byly mnohem uvěřitelnější.
Mám ráda dialogovou interakci. No tady, poté co jsem se s knihou sžila, mi většinou nevadilo číst popis okolní krajiny apod. Nebo, když některá postava v kuse vyprávěla nějaký příběh nebo kus historie. Naopak, pokud došlo na vyprávění, tak jsem si připadala, jako bych tam seděla také a napjatě poslouchala.
Svět, představený společně s krásnou mapou, se mi zalíbil. Baví mě objevovat jej na mapě, ve vyprávění postav, v samotné knize. Těším se až z něj poznám víc.
Kolem a kolem, autoři nám prvním dílem nabídli pohled do zcela nového světa, haldu jednoho od druhého se lišících charakterů, načatou slibně se propojující zápletku a já už si teď říkám, jak které rozhodnutí jedné postavy ovlivní běh událostí celého tamního světa, ale i jaký dopad bude mít na ty ostatní a na ni samotnou.
Dávám 4* a doufám, že mě autoři v dalších dílech ságy přesvědčí k udělení i té poslední. Zatím mají dobře našlápnuto.
Škoda, že jsem se i přese všechnu svou snahu nevyjádřila zcela, tak jak jsem chtěla. Ale to je u mě běžný jev. Musíme být vděční i za to málo co jsem byla schopná zplodit. ;D

13.07.2017 3 z 5

Nájezdník z Normandie Nájezdník z Normandie Hannah Howell

Howell si i zde drží nastavenou laťku. Kniha určitě nezklamala. Mám na jejích knihách ráda, že z nich dýchá onen středověk. Povinnosti, prostředí, oblečení, obydlí, chování lidí, všudepřítomné předsudky, otázka čistoty a mnoho dalšího zde okořeněné Normanským dobýváním Anglie. Táhnout s armádou mě bavilo, připadala jsem si jako bych byla členem Drogovy skupiny. Jako bych sama viděla strasti války. Na druhou stranu zde nechyběli skvělé milenecké scény. Jelikož mám Howell již dosti načtenou, mohla jsem mlsně odhadovat, kdy taková scéna přijde a jako vždy nebyla jedna. A i tak mě autorka opět dokázala překvapit! ;)
Jsem takříkajíc spokojená s touhle knihou, na kterou jsem netrpělivě čekala dlouho, abych si ji mohla přečíst. Čekání se mi opět vyplatilo.

12.06.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jsem neskutečně ráda, že se mi do rukou dostalo toto kvalitní české dystopické sci-fi a ještě radši, že jsem si ho mohla jak se patří vychutnat. V knize je neustále nějaký tahoun, který láká ke čtení. Žádné nudné zdlouhavé pasáže o ničem zde opravdu nečekejte. Děj odbývá svižným, čtivým tempem. První díl série jsem si každým coulem užila a nedočkavě vyhlížím ten druhý.

02.06.2017 5 z 5

Kde je můj hrdina? Kde je můj hrdina? Julia Quinn

Na první přečtení mě zajímala jen povídky o Simonovi, jsem ráda, že taky našel svoje štěstí a mohla jsem si jednou přečíst něco přímo o něm, je to má oblíbená postava. :) Kvalita povídky nezklamala.

17.05.2017 5 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Upřímně? Knihu jsem se musela naučit mít ráda. Během prvních cca 100 stránek jsem si po každém otočení říkala, že ji odložím a už se k ní nevrátím. Na druhou stranu, tam ale bylo cosi co mě táhlo dál. Po 100 stránce už jsem si říkala, že ač mě kniha nijak zvlášť celkově nebaví, neodložím ji, protože už jsem se mohla více seznámit s postavami a prostředím. Jedna z věcí, kterou mě kniha přitahovala byl všudypřítomný sarkasmus - a dejte mi někam sarkasmus a já to budu číst i kdyby všechno ostatní stálo za hov.... Charaktery, postavy, hrdinové (říkejte jim jak chcete) jsou kapitoly sami o sobě. Lépe propracované a originální postavy budete jinde hledat jen těžko. Logen mi dlouhou dobu připadal jako největší sympaťák z nich všech, především v prvotní části knihy to byl právě on, kdo mě nutil číst dál. Jezela jsem se naučila milovat časem. Líbilo se mi jak se za sebe chlapec vůbec nestydí a má tu svoji nesnesitelně snesitelnou povahu. Byl to takový krasavec na bílém koni z trochu jiného pohledu. Sanda jsem ze začátku až nesnášela avšak náš kripl mě docela svižně přesvědčil, že není ani z daleka taková zrůda, se kterou jsem si ho za začátku mylně spojovala. Dokázal překvapit hlubokým způsobem. Postupem času jsem s ním dokonce soucítila a nakonec byl mým oblíbencem. Ať už pro jeho trefné myšlenky nebo cokoliv jiného. Považuji ho za snad nejoriginálnější postavu, se kterou jsem kdy měla tu čest. On nikdy nenudí. Charakterů se v tomto "prologu" vyskytuje samo sebou mnohem víc, ale já ponechám svou zmínku zatím jen o těchto tří hoších... a kdybych měla náladu Vás prudit svými myšlenkami déle, mohla bych o nich psát od rána do večera... což se mi díky bohu zrovna teď nechce.
Poslední část knihy za Logena byla opravdu jedna velká divoká akce, skvělá třešnička na konec, která dokáže plně pohltit vědomí čtenáře... nebo alespoň to moje. Jsem si jistá, že jsem chtěla vyjádřit víc svých duchaplných výlevů, ale jako obvykle jsem svůj nacvičený projev (podobně jako Jezal) nárazově vypustila z hlavy. No co, hlavní body jsem zmínila - sarkasmus, charaktery - jo! a šikovně utvořený vlastní svět - tak to tu zapíchnu. Je jen otázkou času, kdy se od nejdelšího prologu v mém životě, dohrabu k další knize. ;)

16.04.2017 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Na této knize jsem zbožňovala... špatně, chci říct: Na této knize ZBOŽŇUJI tolik věcí, ale vystihnu jen jednu z nich, jinak by se tento komentář snadno mohl stát nekonečným. A tou jednou věcí je ona uvěřitelnost, kterou je kniha napsaná. Myslím tím uvěřitelné chování, uvěřitelné myšlenkové pochody i uvěřitelná mluva všech členů příběhu. A to je věc, kterou já dokážu sakra ocenit a věřím, že i mnoho dalších lidí. ;) V knize se objeví nějaké to klišé. Ale to vůbec nevadí! Proč? Protože je podané takovým krásným, především svým způsobem, že si toho možná někteří ani nevšimli a já za něj děkuji. Tato kniha byla snad první v mém životě, kde jsem na vlastní kůži vyzkoušela jaké to je, když vás podvědomě stále volá k sobě a vy ji musíte číst nebo nad ní alespoň neustále přemýšlet. A když mi kamarádka ve vlaku, řekla ať si při čtení téhle knížky otřu slinu z koutku a já to opravdu udělala, věděla jsem, že to stálo opravdu za to! A za to děkuji. :)

15.03.2017 5 z 5

Guvernantka Guvernantka Arnette Lamb

Musím vyzdvihnout podání charakterů. Žádná postava v příběhu se nedala brát čistě černobíle. To celé knize dodávala na realističnosti co se povahových rysů týče a tím pádem i na čtivosti. :)

21.02.2017 5 z 5

První konec První konec Lauren James

Kniha mě nejdříve nijak zvlášť neoslovila ač jsem se na ni těšila. Ovšem po zjištění, že mám za sebou nějakých 150 stran a ani o tom nevím, jsem musela připustit, že je čtivá. Ovšem stále mi tak cosi vadilo. Najednou mě začalo doslova štvát jak si někdo zahrává s hlavními hrdiny. Jednoduše jsem měla zvláštní pocit a chtěla jsem pro ně něco lepšího než jejich hořký úděl. Pak jsem si od knihy dala snad cca 14 dní pauzu a přečetla během toho jinou. Dnes jsem dočetla poslední část knihy jedním dechem a velice bolestivě jsem s hrdiny prožívala smutné části příběhu. Konec byl takový hořkosladký a pro mě polovičně překvapivý. Ach, mohu říct, že poslední chvíle nad touto knihou byly ty nejlepší co jsem u ní strávila a díky nim na ni nezapomenu, ale budu si ji pro něco pamatovat. :) Někdy je přestávka dobrá.

Musím samozřejmě vystihnout originalitu knihy a jejího provedení. Krásná obálka. Velice zajímavé provedení textu. Samotný příběh rozdělený do 4 dějových časových linek z nichž jedna je vyprávěná jen pomocí různých vzkazů apod. Nápad znovuzrození, onen úděl rodit se znovu a znovu. To vše a mnohem více tuto knihu činí originální a neokoukanou.

A nakonec se zmíním o hlavních postavách, které byli opravdu své. Kate byla opravdu vtipná svým způsobem a živě jsem si ji dokázala představit, s tou její divokou střeštěnou povahou a hřívou rudých vlasů. A Matta, občas lehounce stydlivého, klidného a rozvážného, přesto muže jak má být. Dokonale se k sobě hodily a vyhovovalo mi rozložení jejich povah a vzájemného doplňování se. :)

Každý jejich osud jsem vnitřně oplakala. Ale byli chvíle, kdy jsem se od srdce nahlas zasmála a měla sto chutí vysvětlit své chování i naprosto cizím lidem co na mě nechápavě koukali při jízdě autobusem, vlakem... :D

Kniha si zaslouží mé kladné hodnocení i přes naše počáteční (možná i trochu pozdější) kodrcání. Protože konce hrdinů byli silné, plné silných emocí a já přímo cítila jejich lásku jeden k druhému. :´)

02.02.2017 4 z 5

Akuma Hanta Akuma Hanta Daniel O'Brien

Po přečtení této knihy mi všechno ostatní přišlo až příliš růžové. Jakýkoliv problém až příliš zanedbatelný. Já jsem si přišla neúplná, jako bych něco postrádala. Jakékoliv další čtivo skončilo odhozené v koutě, protože se s tímto počinem nemohlo rovnat. A jak už to u mě bývá, tuhle recenzi nedokončím, protože opět upadám do hlubokého uvažování, vzpomínání, vybavování si a opětovného přehrávání si celého příběhu.

12.01.2017 5 z 5

Nevěsta Bílého lva Nevěsta Bílého lva Tina St. John

Kniha si své kladné hodnocení opravdu zaslouží. Konečně kniha v tomto žánru, kde mi problémy našich hrdinů přišli opravdové. I prostředí, události, chování postav a vše kolem toho bylo opravdové. Ocenila jsem, že je příběh psán rovnoměrně (někdy mi přišlo, že i malinko více) z pohledu Isabely i Griffina. Ráda si čtu o pocitech mužských postav při čemž se mi u jiných knih, ale zdá, že se dává větší důraz spíše na pocity ženské hrdinky - to ovšem neplatí zde, v této knize. Což byl taky jeden z bodů proč jsem v ní našla zalíbení. :) Autorka do knihy zahrnula pár pěkných zvratů, které tajila a pak k jejich předvídání dala malou nápovědu schovanou v textu - pak už bylo na Vás jestli si jí povšimnete nebo nikoliv. A mně se tohle náramně líbilo. :) Kniha je psána příjemným, uvolněným a čtivým stylem. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a spojitost jejich minulosti a následné sbližování je úžasným počtením. Hodně k tomu dopomohl právě skvělý styl autorčina psaní a dobré vyrovnání mezi myšlenkami hrdinů, jejich rozhovory a popisem situací. Knihu jednoznačně jen tak nezapomenu a ráda se k ní v budoucnu vrátím. Jen velká škoda, že u nás nevyšly i další dva díly. Celkově od této autorky toho mnoho nebylo přeloženo do češtiny. To považuji jedině za velkou škodu, protože by si to zasloužila mnohem více než mnohé jiné slátaniny, které se do češtiny překládají.

DOPORUČUJI! :)

10.01.2017 5 z 5

Rytíř mnoha srdcí Rytíř mnoha srdcí Kinley MacGregor (p)

Já prostě bratry MacAllisterovi miluji. :) Spisovatelka má nadání mě vždy do příběhu vtáhnout, zbožňovat jeho hlavní hrdiny - vždy značně sympatické. Je jedinou autorkou, u které knihy doslova hltám (a přesto vychutnávám) a přečtené je mám během 2 - 3 dnů. :) Navíc mám stále chuť se k nim vracet. A tohle je moje oblíbená série.

05.01.2017 5 z 5

Půlnoční setkání Půlnoční setkání Suzanne Enoch

Kniha se mi líbila o dost více než první díl a i když jsem třetí díl zatím nečetla, tak si myslím, že tento nepředčí.

13.11.2016 5 z 5

Plamen z Vysočiny Plamen z Vysočiny Hannah Howell

Howell opět nezklamala. Pěkný příběh okořeněný tím, že oba hlavní hrdinové měli speciální schopnost. :)

26.10.2016 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Má první kniha od této autorky. A rozhodně nezklamala. Autorce se povedlo do příběhu, který se odehrával ve velice upjatém 19. století vnést vtip, vzrušení a sympatický styl psaní. Ocenila jsem i autorčin doslov na konci knihy. Hrdinové příběhu byli sympatičtí a Anthony byl tím správným knižním hrdinou, ale stále to byl člověk a to se autorce povedlo vystihnout. Kate zase měla vše co hlavní hrdinka potřebuje, včetně důvtipu, inteligence a dávky drzosti. :) Těším se na další knihy od této autorky, protože její styl psaní je velice příjemný.

13.10.2016 5 z 5

Čas na lásku Čas na lásku Kinley MacGregor (p)

Tak jako Pán touhy, tohle byla nádherná kniha. Spisovatelka si mě začíná opravdu získávat... vlastně si mě již získala. :) Ač bych svůj názor na knihu mohla vyjádřit dvěma slovi jako u Pána touhy - Nádherná kniha, tak bych se tu ráda trochu rozepsala. Jsem ráda, že příběhy na sebe zatím docela úzce navazují nebou jsou různě navzájem provázané. A tak se setkávám s postavami z předešlých knih a velice mě to těší. Opravdu mě potěšila např. Simonova přítomnost i v tomto příběhu. Bez Simona by to nebylo ono. :D Myslím, že k tomuto silnému příběhu nemusím již víc dodávat, protože každý kdo si ho přečte ví o čem mluvím. :´)

Nakonec už jen dodám... Nádherná kniha. Nádherná ve všech ohledech.

04.10.2016 5 z 5