E.lisabeth E.lisabeth komentáře u knih

Iko Iko Marissa Meyer

Prijemna jednohubka, ktera nas vtahne zpet do sveta Mesicnich kronik.

29.12.2018 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Tak tohle bylo pro me zklamani. Hodne natahovany dej, akcnejsich momentu po skrovnu, to vse ve vic jak 400 stranach knihy...necetlo se mi vubec dobre a taky tomu odpovida doba cetby, az ke konci to trochu zacalo utikat. Doctu i zbyle dily, ale rozhodne se do nich nepohrnu.

24.12.2018 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Proc? Proc jsem tak dlouho odolavala a nechtela ji cist?

17.11.2018 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Zajimave psana kniha, celou dobu vas nuti stale menit nazor, ke ktere strane se pripojit, kdo ma pravdu a kdo je tu blazen?

11.11.2018 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Tak tohle by slo, zaver tehle trilogie byl napsany zase tak jak se slusi a patri na reznika z Bruntalu. Trochu mi prislo jak kdyby po odtajneni autor trochu vymekl. Konec trochu predvidatelny...ale vubec mi nevadil. A Franto....rekni, podle jaky celebrity je napsana postava Zolika? Ja to tam proste vidim :-D.

05.11.2018 5 z 5

Nejodlehlejší stanice Nejodlehlejší stanice Ben Aaronovitch

Od knizky jsem mnoho necekala, nakonec je to slaboucky pribeh bez hlavni dejove linky serie. Ackoliv u klasickych dilu si vetsinou rikam jak me zajima vic novy pripad nez novinky okolo Muze bez tvare, tak tady mi to chybelo...nebo mi tu mozna spis chybela hlavne Lesley...rozhovor s Aaronovitchem na konci byl zajimavy, napriklad kdyz se moderator zeptal na to proc je Peter pomalejsi v uceni...v tomto dile byla chytrejsi nez Peter i Abigail, tak at mi nevypravi, ze Peter neni pomaly:-D. Proste to z toho tak vyplyva, ze se v uceni nikam moc neposunuje.

24.10.2018 3 z 5

Strom viselců Strom viselců Ben Aaronovitch

Dalsi klasicka ctyrhvezdickova Grantovka. Pomalejsi rozjezd, pak nas kniha vtahne do deje a najednou je zas konec. A jak je u me zvykem, driv nez se dostanu k posledni vydane, vyda nam Aaronovich dalsi dil. Nastesti tentokrat je dalsi kus slaboucky a ja mam chut pokracovat, takze hura na to.

21.10.2018 4 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Teda to me tak stvalo, jako fakt neskutecne! Knizku jsem zacala cist navecer a porad si rikala...tak jeste jednu kapitolu, jeste jednu, hmmmm tak fakt posledni...az jsem byla skoro v pulce a donutila se zhasnout lampicku. Jeste ze jsem druhy den mela dovolenou a mohla v klidu docist. To jsem presne potrebovala. Nenarocnou kratkou knihu se sladkym pribehem co nejde prakticky odlozit. Snad to moji cteci krizi poslalo do nenavratna :-D.

08.10.2018 4 z 5

Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty Vždy je cesta aneb Ztracený bílý muž a pochroumaný pes napříč kontinenty Jan Drobný

Dobre a ctive napsane, je treba ,,pretrpet'' prvni kapitolu, ale na to sam Honza upozornuje:). Jedine co bych vytkla je umisteni fotografii uprostred kapitoly, to moje puntickarstvi(nejdriv docist kapitolu, az pak prohlizet fotky) tezce neslo :-D. Pri dnesnim docitani jsem si i poradne pobrecela, ale behem cteni jsem si na Tekyho miste nekolikrat predstavila naseho Broka(palicatej jezevcik co se boji kazdyho prasknuti vetve) a musela jsem se nahlas zasmat :-D.

06.10.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Silny, priserny, odporny a prekrasny ,,pribeh'' . Takovou knihu preci nelze hodnotit hvezdickami. Zde jen nalezi obdiv vsem tem, kteri se snazili alespon trochu pomoct.

18.09.2018

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nevim jestli je to stale zpusobene moji cteci krizi co mam uz par tydnu, ale knizka me nejak nezaujala, do cteni jsem se musela nutit, nelakalo me zjistovat co bude dal a jak to dopadne...v zaverecne casti doslo ke spouste zvratu a tam me teprve knizka zacinala zajimat.

17.09.2018 2 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Prvni tretina knihy pro me byla utrpenim, nedokazala jsem se zacist a nechtelo se mi knihu znovu otevirat. Kdyz se zacal vice rozvijet romanek z minulosti, kniha me vtahla a najednou byl zbytek docten behem dvou dnu. Krasny pribeh lasky.

27.08.2018 4 z 5

Na lásku nevěří Na lásku nevěří Katie Price

Oddechová klišoidní romantika, průběh konce jsem tak nějak očekávala, i když jsem si chvíli už i říkala, že to snad Jay myslí vážně :D. Na knize mě neskutečně vadilo, to neustále opakování faktů, například, že hlavní hrdinka nechce vážný vztah jsme se na prvních padesáti stránkách dozvěděli nejméně pětkrát a vždy podané stylem, jako by jsme to ještě předtím nečetli. Jak ale nehaním, na léto fajn čtení:)

06.08.2018 3 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Tak po slabsim druhem dilu, udeluji zaveru Havranich kruhu opet 4 hvezdicky, ale jen diky konci. Nejak mi v prubehu cetby cele serie uz rozcilovali pruchody sem a tam jak v Hvezdne brane (kterou fakt nemam rada). V tomto dile navic vyzdvihovani toho, jak je Hirka vlastne dokonala a zvlada veci, ktere nezvladaji ani cistokrevni Umpiri...nejak mi to prislo presprilis klise...paradoxne mi tu hvezdu navic prihodil naprosto klise zaver, ale s tim jsem tady byla spokojena :-D

01.08.2018 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Já nevím , nějak mě tenhle díl nebavil. Abych nenapsala nějaký spoiler...tak svět ve kterém je zde Hirka, byl pro mě moc obyčejný a nezajímavý. Vždycky jsem se těšila na Rimeho kapitoly a na to co se děje v Ymslandě. Každopádně jdu se hnedka vrhnout na další díl, jsem zvědavá jak tohle vlastně dopadne.

Velké plus za Voynichův rukopis, tahle zmínka a účel knihy mě v příběhu strašně potěšily. Autorka nápad skvěle zapracovala...apropo...víte, že rukopis možná pochází z Čech?:)

27.07.2018 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Tak...konečně jsem se vrhla do téhle tolik odkládané knížky (ano, mohla za to její tloušťka:D). Nakonec jsem ji přečetla za pár dní a dneska ještě běžela rychle kupovat Plíseň:). Ze začátku knihy jsem docela ztrácela a přemýšlela co vlastně které slovo znamená, zkoušela jsem hledat i nějaký slovník na konci. Postupně tak nějak vše vyplynulo, ale teda zmatek jsem z toho měla možná první třetinu knihu. Když jsem byla někde v polovině, začala jsem si říkat, kdy se konečně začne něco dít? Kdy už zjistí co je Hirka zač? Bavilo mě číst si o tomto světě, ale trochu mi chyběla akce, která je zde až téměř na konci. Co mě moc těšilo, byla délka kapitol, když takhle člověk čte hlavně v MHD nebo práci, tak se to rozhodně hodí:D. Přesto se kniha četla skvěle a moc se těším na další díl:)

19.07.2018 4 z 5

Skála Skála Peter May

Cekala jsem neco mnohem vic detektivniho, nekolikrat behem cetby knihy jsem si rekla, ze uz by to chtelo nejake to vysetrovani...stale jen vzpominky, vypraveni...ale docetla jsem rychle a vlastne me to bavilo:-)

12.07.2018 4 z 5

Nechci jen existovat, chci žít Nechci jen existovat, chci žít Terka H (p)

Dalsi pro mne nehodnotitelna kniha. Nelze prece ohvezdickovat lidske osudy, neprijde mi to moralni. Knizku jsem precetla za jediny den v praci (ta dvanactka je dlouha). Psano lehce, v pratelskem duchu, prvni polovina vezme za srdicko. Nevim co si myslet o prolinani vzpominek a ,,soucasnosti''. Byly chvile, kdy me to stvalo, protoze jsem chtela vedet co bylo dal v minulosti a pak zas chvile, kdy mi to prislo desne roztomile:). Tentokrat jsme poznali Tercin zivot temer od zacatku se vsemi tezkostmi co ji potkali, ale po kazde bouri vyjde slunce...preju Vam s Baluem hodne lasky a hlavne brzy dalsi knihu!

02.07.2018

Hra Hra Leopoldo Gout

Tomuhle mizely stránky pod rukama, krásná grafika, no těším se na další díl:)

02.07.2018 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Cekala jsem mnohem vic, potom co mi knihu vsichni hrozne chvalili. Sama bych ji asi nekoupila, ale dostala jsem ji od kolegyne, ktera ji miluje a ja mela zrovna potrebu precist si nejakou komedii. Proste jsem cekala mnohem vic. Zasmani nahlas prislo jen v jednu chvili jinak bohuzel.

29.06.2018 4 z 5