Dydy7 Dydy7 komentáře u knih

Než zjistíš pravdu Než zjistíš pravdu Elena Minářová

Každé tajemství, vyjde jednoho dne najevo!
Nie všetko je také, ako sa na prvý pohľad môže zdať - Amanda a Iris, sú dlhoročné najlepšie kamarátky, všetko sa však zmení, keď sa na ich ulicu nasťahuje Maddie !

Mne sa od začiatku Maddie nepozdávala, len som najskôr netušila prečo - potom som ju na jednej strane chápala, ale s niektorými "praktikami", čo robila, som nesúhlasila ...

Amanda mi zase prišla dosť naivná a aj hlúpučká - pretože neviem si predstaviť, že by som verila viac cudzej osobe, ako vlastnému manželovi a najlepšej kamoške a to nehovorím o ďalších veciach, ktoré postupne vyplávajú na povrch ...

Z akého dôvodu sa Maddie nasťahovala tam, kde býva Amanda a jej manžel Will, si už musíte prečítať, pretože nechcem viac prezrádzať ...

Príbeh sa dá celkom predvídať, avšak na to, že je to prvotina autorky, tak jej vyšla!
Ja som síce čakala trochu iný záver, ale aspoň prekvapil.

26.02.2024 4 z 5

Obvinená Obvinená Lucia Sasková

Je to moja prvá kniha, od autorky a popravde, som moc nevedela, do čoho idem, ale chcela som to skúsiť - a musím povedať, že táto kniha, sa veľmi ťažko hodnotí, ale nie preto, že by bola zlá, ale preto lebo, bola dosť náročná, keďže sa odohráva na psychiatrickej klinike - hlavnej hrdinky, mi bolo ľúto, práve preto, ako sa ku nej správali, celý čas, som jej verila a zastávala som si ju, neverila som tomu, že by dokázala zavraždiť Dalibora...

Z Alexa, som bola miestami tiež zmätená, ale už od začiatku, som bola na strane hlavnej hrdinky, aj keď mi dala tiež dosť zabrať!

A keďže neprezradím viac, môžem povedať len to, že poslednej vete v knihe, som nedokázala uveriť ...

Keď budete knihu čítať, bude sa vo vás striedať zlosť, hnev, beznádej, nespravodlivosť, smútok, nádej a budete mať plno otázok - hlavne jedna ma celkom zaujíma úplne najviac : Čo sa stalo s Martinom?

25.02.2024 4 z 5

Tanec s ohňom Tanec s ohňom Andrea M. Guastella

Voľné pokračovanie Tanec s klavírom ...

Čo povedať?

Neskutočná jazda - príbeh plný napätia, tajomstiev, prekvapení, erotiky, odhalení ...

V knihe, sú dva pohľady - Arianny a Lily, ktorá sa zamiluje do tajomného Ricarda a chce o ňom vedieť všetko, avšak si to musí dobre premyslieť, lebo keď sa dozvie pravdu, niet už cesty späť !
Úprimne, zo začiatku som Ricardovi moc neverila, takže tajomný nebol len pre Lily, ale aj pre mňa

Veľmi sa mi páči štýl písania autorky - ničím komplikovaný veľkým plusom, bolo aj doplnenie Tajomného denníka Ricarda

Celá knižka je príjemnou jednohubkou a nebudete ju chcieť pustiť z ruky, kým sa nedozviete celé tajomstvo a to nie len to Ricardovo, ale aj Mauro má svoje tajomstvo a to omnoho viac nepredvídateľné !

Teším sa aj na ďalšie knihy, od autorky

25.02.2024 5 z 5

Darček Darček Diana Špacírová

Elena, mala "vzťah" s Marošom 2 roky - po celý čas, ju ťahal len za nos, využíval a dosť mi liezol na nervy.
Ale keď je človek zaľúbený, veľa vecí nevidí
Po niekoľkých mesiacoch, kedy si hľadala prácu, ju aj nájde, vďaka prísnemu Adamovi

Hneď od začiatku, mi prišla veľmi naivná, ustráchaná, nemala žiadne sebavedomie a ani ma neprekvapilo, že pristúpila na Adamovu ponuku, ktorá nie je pracovná Ale tu už stojí v hre nie len túžba, ale aj láska a hlavne rozhodnutie, pretože Elena spozná Erika - ktorého si nakoniec vyberie, alebo nevyberie, si prečítajte.

Za mňa musím povedať, že som fandila Adamovi a Elene, aj napriek ich vekovému rozdielu, keďže si myslím, že starší chlapi, už majú viac rozumu a hlavne ju zachránil!

Čo sa týka hodnotenia, úprimne ma kniha nenadchla až tak veľmi, že by som si ju jedného dňa, chcela prečítať znova, avšak skončilo to otvorene, takže ak by sa autorka rozhodla pre pokračovanie, určite by som si ho prečítala.

23.02.2024 3 z 5

Tanec medzi kvapkami Tanec medzi kvapkami Lucia Vlčeková

Silný príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete

Anna a Adam spolu tancujú už desať rokov - okrem toho, že milujú tanec a chystajú sa na majstrovstvá, tak milujú aj jeden druhého, avšak až po desiatich rokoch, si navzájom vyznajú lásku!

Napriek tomu, že sú konečne spolu, je ku nim osud nespravodlivý a Adamovi zistia leukémiu, v štádiu, kedy už niet záchrany
Anna bude stále veriť, že všetko dobre dopadne a že Adam sa vylieči a bude žiť - nemôže ho teraz stratiť, keď sú konečne spolu a patrí len jej a ona zase jemu !

Za mňa veľmi silný príbeh, ktorý vám "zlomí srdce" tak, ako mne - smútok, radosť, hnev, láska, slzy, zlosť, nespravodlivosť - to všetko nájdete v tejto knihe, ktorá jednoznačne stojí, za prečítanie
A ten Epilóg, bol veľmi dojímavý - napriek všetkému, Anna svoj sľub dodržala a nikdy nezabudla...

Ešte by som spomenula aj ich trénera Hardinga, ktorý bol nesympatický tyran a mala som ho chuť prefackať za to, ako sa správal ku všetkým tanečníkom !!!

19.02.2024 5 z 5

Nový měsíc na vodě Nový měsíc na vodě Mort Castle

"Sbírka Nový měsíc na vodě je sbírkou Morta Castlea, kde představuje své nejlepší povídky."

Tak po knihe Cizinci od Morta Castlea som sa dostala aj k jeho zbierke poviedok. Nachádza sa ich tu okolo 30, sú rozmanité a točia sa okolo všetkých možných tém. Ako v každej takejto knihe, niektoré sa podarili a sú výborné, iné sú o niečo slabšie. Mňa osobne najviac zaujali "Otec a syn" (veľmi krátka poviedka, ale zaujímavá a skvelá), "Nahoře, dole a vše o upírech" (lebo mám rada upírske príbehy) a "Vezmi mě za ruku, synu" (hneď na začiatku knihy s prekvapujúcim koncom).

Odporúčam každému, kto má rád hororové poviedky. Tu si ich užijete viac než dosť.

11.02.2024 5 z 5

Cizinci Cizinci Mort Castle

"Máte rádi svého souseda?"

Kniha Cizinci je podľa mňa skôr viac taký psychologický triler ako horor. Hlavnou postavou je cudzinec Michael, ktorý žije na pohľad úplne obyčajný život s úplne obyčajnou rodinou, no nie všetko je také ako sa zdá. Celý čas sa musí pretvarovať a čaká na ten správny okamih, keď nastane "Vek cudzincov", lebo vtedy sa môže prejaviť jeho skutočné ja.

Cudzinci sú tajomná skupina ľudí, ktorí dokážu vidieť auru druhých a aj na základe toho posudzovať kto je aký človek. A tá Michaelova je poriadne krvavo červená. Autor mohol kľudne túto tému s aurami rozobrať ešte podrobnejšie a viac sa jej povenovať, ale nevadí.

Mort Castle skvelo zachytil atmosféru osemdesiatych rokov a napísal surovú a temnú knihu. Koniec je zaujímavý a veľmi prekvapivý.

Až na to, že tam bol zabitý psík, čo ja fakt nemám rada v knihách, ani vo filmoch, tak kniha bola skvelá.

11.02.2024 5 z 5

Do mŕtva Do mŕtva František Kotleta (p)

Od autora som ešte nikdy nič nečítala a keď vôbec po prvýkrát vyšla jeho kniha v slovenčine, nemohla som odolať. K prekladu môžem povedať, len toľko, že sa naozaj vydaril.

Sledujeme tu boj upírov proti žltým mimozemšťanom kartánom, ktorý sa odohráva v Česku. Nech to znie akokoľvek čudne, kniha zaujme tým, že je poriadne akčná a hrdinovia sa neustále presúvajú z miesta na miesto, takže nie je čas na výdych.
Je plná skvelých hlášok, ktoré ma veľakrát pobavili.

Janovi a jeho klanu (teda aspoň tomu, čo z neho zostalo) sa jednoducho nedá nefandiť.
Dúfam, že sa čoskoro dočkáme prekladu ďalších častí, keďže má kniha už viacero pokračovaní.

08.02.2024 5 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Carrie Soto, bola výborná kniha - čítala som od autorky Daisy Jones & The Six, ale za mňa musím jednoznačne povedať , že Carrie, ju jednoznačne prekonala ! ! !

Keď začnete čítať, nebude chcieť prestať, celý príbeh, bol ako skutočný, všetky tie emócie, ktoré prežívala Carrie, budete prežívať s ňou, jej súťaživosť bola skvelá, aj keď niekedy sa nesprávala úplne ukážkovo, ale išla si za svojim cieľom - chcela byť najlepšia !

Poznám podobný a skutočný príbeh tenistiek , ktoré mali za trénera otca, tak ako v knihe, mala Carrie a o to viac, sa mi celý príbeh páčil !

A napriek tomu, že tenis nie je môj obľúbený šport, tak si ma teraz získal

Jediné, čo ma trošku sklamalo, boli španielske slová, ktoré neboli preložené - no napriek tomu, si knihu určite užijete a ja vám ju môžem len odporúčať

Ještě jedno sólo pro královnu. Vykliďte kurt!

07.02.2024 4 z 5

Temné radosti predátorů Temné radosti predátorů Viktorín Šulc

Temné radosti predátorů je názov piatej knihy zo série "Panoptikum sexuálních vražd". Sú tam opísané skutočné prípady, ktoré sa stali na uzemí Českej republiky. Je to prvá kniha, ktorú som z tejto pentalógie čítala.

Autor podrobne popisuje jednotlivé vraždy, ide poriadne do hĺbky a ponúka nám aj svoj pohľad na veci. Kniha je smutná, drsná, tragická a je až neuveriteľné, čo všetko sú ľudia schopní urobiť.

Nachádza sa v nej aj obrázková príloha plná fotiek z vyšetrovania a z niektorých naozaj mrazí!

Knihu odporúčam každému koho zaujímajú skutočne zločiny a vyšetrovanie...

04.02.2024 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

"Na svém kontě má 168 zabití."

Tak je za mnou moja tretia kniha od Martina Štefka a dovolím si tvrdiť, že je minimálne tak dobrá ako tie predchádzajúce. Mám na mysli knihy Mrtvé ženy a Farma zrúd. Odohráva sa v tom istom svete a je v nej viacero prepojení na tieto dve knihy, najmä vďaka terapeutovi Robertovi Jenkinsovi.
Spomenutý je ale aj tajomný "Fotograf".

Martin Štefko je vynikajúci rozprávač a zaujme hneď v prológu, ktorý začne naozaj zhurta. Sledujeme osud Alexandry, ktorá by bola úplne obyčajnou ženou, až na to, že sa priznala k 168 vraždám.

V knihe sa prelínajú kapitoly, ktoré sú venované obetiam Alexandry a kapitoly, ktoré sa sústreďujú na jej terapeutické sedenia s Robertom.

Práve tieto "vražedné časti" sú opísané veľmi realisticky a niektoré sú poriadne drsné, ale na to som si už u autora zvykla. Niečo opäť nie je pre slabé žalúdky. Naopak "terapeutické časti" nám odkrývajú Alexandrinu minulosť a sú výborne psychologicky vystavané.

Spolu s Robertom som sa snažila prísť na to, či sa pod maskou hlavnej hrdinky skrýva niečo viac alebo je to naozaj to monštrum, za ktoré ju všetci majú. Celú knihu mi na tom niečo nesedelo (podobne ako Robertovi) a záver bol naozaj skvelý a nepredvídateľný.

Autor napísal perfektný psychologický triler, ktorý nenudí ani chvíľu a tých 220 strán budete mať prečítaných veľmi rýchlo. Môžem iba odporúčať a teším sa na ďalšie Martinove knihy.

30.01.2024 5 z 5

Zlovolné bytosti Zlovolné bytosti Nelly Černohorská

Kniha začína znásilnením a práve preto som si myslela, že sa príbeh bude uberať týmto smerom - ako budú hľadať chlapa, ktorý spáchal tak hrozný čin...

Avšak tým, že ho vypátrali, sa príbeh ešte len začína - Mariana s ním zostane tehotná a keď porodí, jej najlepšia kamarátka jej povie , aby nikdy, za žiadnych okolností , nenechávala malú Terezku samú - keďže veľa malých detí sa stratilo a už ich nikto, nikdy nenašiel ....

Adam (syn Mariany a Jakuba), nešťastnou náhodou natrafí práve na zlú čarodejnicu !

Tu ma prekvapuje, ako sa najskôr Adam zachoval - pretože ja si vždy stojím za tým, že keď sa môjmu psíkovi nepáči nejaký človek, tak v tom bude nejaký dôvod ...

A tam sa to všetko začína - smútok, hnev, plač, zlo a straty ...
Knižka je jednohubka, ktorú zhltnete hneď, avšak príbeh vo vás zostane a vy sa začnete pýtať otázky - mne tam chýbalo viac vysvetlenia, čo presne sa stalo s Jeníkom, prečo hneď nepovedali dospelým, čo sa deje, aby im išli pomôcť a podobne ...

A úplne najviac, ma vzala smrť Dory (psíka) - to ja v knihách nemám rada :-( !!!

Na konci knihy, nájdete aj Balady + ilustrácie !

22.01.2024 4 z 5

Koleje smrti Koleje smrti * antologie

Pokiaľ ste vzali túto knihu do rúk, radšej si držte klobúky.Lebo vás čaká doslova pekelná jazda!

Ako to už v poviedkových knihách býva, tak nie každá vám musí sadnúť a presne tak, to bolo aj u mňa...
Niektoré boli slabšie a niektoré perfektné.

V poslednom čase, veľmi obľubujem, tieto poviedkové knihy, pretože sa čítajú rýchlo a hlavne pri nich spoznávam ďalších slovenských a českých autorov, o ktorých som doteraz nepočula...

Vždy sa snažím vybrať takú TOP poviedku, ktorou v tejto knihe, za mňa bola Zájazd a Pod povrchom!

A čo by som len tak okrajovo, chcela spomenúť, bolo slovo sexík - to je za mňa, fakt hrozná zdrobnelina, ktorá sa podľa mňa, do kníh absolútne nehodí (môj názor) :-D

V knihe je pár ilustrácií, čo ma potešilo a mohlo ich byť vkľude aj viac ...

Poviedkové knihy, hodnotím vždy, ako komplet knihu, keďže človek si kupuje celú knihu a nie len pár poviedok z nej ;-)

15.01.2024 5 z 5

Venkov Venkov Michaela Labáková

Krásny príbeh, dvoch svetov a zakázanej lásky!

Musím povedať, že kniha ma veľmi dojala, pretože podľa anotácie, som si nevedela predstaviť, akým smerom, by sa mohol príbeh uberať a musím povedať, že som zostala príjemne prekvapená.

Veľmi som fandila Becky a Mattovi, pretože napriek tomu, že boli z dvoch rôznych svetov, ktoré sa nenávideli, si k sebe hľadali cestu - veď láska musí predsa zvíťaziť!
Bavilo ma, keď Becky spoznávala svet Pokrokových :-D

Naozaj nádherná a hlavne dojemná kniha, ktorú si určite zamilujete - emócie budú vami lomcovať a veľmi sa mi páčilo, že kniha nám ponúkala pohľad Becky, aj Matta, čo ja v knihách milujem ...

Či ich láska dokáže prekonať všetky prekážky, alebo sa ich cesty budú musieť rozdeliť, si už prečítajte v knihe !

Ja len dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania :-)

Veľká vďaka, patrí hlavne autorke :)

15.01.2024 5 z 5

Profesori zločinu Profesori zločinu Peter Šloser

Kniha, vás zaujme hneď od úvodu, pretože dej je samozrejme pútavý, kapitoly sú krátke, čo je za mňa vždy veľkým plusom, ale hlavne budete chcieť vedieť , čoho všetkého, sú určité osoby schopné, urobiť pre moc a peniaze...
A hlavne koho všetkého, vedia podplatiť a čo všetko, vedia zariadiť - a to je na tom, to najsmutnejšie ...

Rieši sa aj prípad vraždy, ktorú vytiahli po niekoľkých rokoch opäť - keďže prípad bol neobjasnený ...

Čo musím ešte povedať, veľmi milo, ma prekvapilo, že v knihe vystupuje aj sám pán autor - aj keď nie v celej knihe, ale prišlo mi to ako príjemné spestrenie a navyše, aj keď mimo príbehu, v jednej vete dokonca spomenutý aj Harry Potter, za čo má u mňa autor 100 bodov ;-)

Je to moja prvá kniha, od pána autora , ale určite nie posledná :-)

11.01.2024 5 z 5

Lovec bábik Lovec bábik Roman Horňák

"Povinné čítanie pre rodičov ... násťročných!"

Roman Horňák sa vracia s deviatou časťou svojej drsnej krimi série s vyšetrovateľom Romanom a jeho kolegyňou Viki. Príbeh je opäť inšpirovaný skutočnými udalosťami a tentokrát nás zavedie do temných zákutí internetu, kde na nevinné obete môže číhať to najhoršie zlo.

Hlavným záporákom je psychopat, ktorý sa zameral na bezbranné deti a po ich usmrtení ich vystavuje ako bábiky.

Knihu neodložíte z ruky, kým sa nedozviete ako to celé skončí. Je to napínavé, drsné, smutné a vďaka krátkym kapitolám ubieha dej veľmi rýchlo. Dozvedáme sa aj čo to zo súkromia hlavných vyšetrovateľov, ktorým príde aj pomoc v podobe kapitána Sopka (mimochodom ďalšia veľmi dobre napísaná postava). Horňák opäť nedá čitateľom vydýchnuť, zlepšuje sa každou novou knihou a už sa neviem dočkať tej ďalšej.

"Kto je skutočným priateľom a kto iba vlkom v ovčom rúne?"

08.01.2024 5 z 5

Farma zrůd Farma zrůd Martin Štefko

Farma zrúd je druhý diel zo série s detektívom Hankom Giorgiom a za prvou časťou v ničom nezaostáva. Hank opäť všetko rieši totálne bez emócií, ale snaží sa viac zapájať svoj humor, ktorý nie vždy všetci pochopia. Nemá to chybu.

Kniha začína presne tam, kde skončila prvá časť "Mrtvé ženy", preto odporúčam prečítať najskôr tú, inak by to nebol plnohodnotný zážitok.

Dozvedáme sa viac z Hankovho súkromia a aj zo súkromia jeho kolegov. Hlavný prípad je oveľa viac osobnejší ako minule. Záporák ešte nechutnejší. Prostredná časť príbehu sa odohráva v minulosti, kde sa dozvieme ako to celé začalo a prečo sa všetko deje. Opäť je to drsné, brutálne a nie pre slabé žalúdky. Hlavne, keď objavia farmu...

Dej sa síce rozbieha pomalšie, ale postupne všetko vygraduje vo výbornom finále. Na konci nám vznikne aj jedno zaujímavé spojenie, ale nechcem veľa prezrádzať.

Taktiež som veľmi zvedavá na to, kto je ten záhadný "Fotograf". Snáď sa odpovede na túto otázku dozvieme v nasledujúcej knihe. Dúfam, že si ju už čoskoro budeme môcť prečítať. V doslove autor Martin Štefko prezrádza, že už pracuje na treťom pokračovaní a ja sa ho už nemôžem dočkať.

Kniha je veľmi pútavo písaná a opäť môžem len a len odporúčať.

08.01.2024

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Hlavnou postavou je detektív Hank Giorgio, ktorý je chlap ako hora a dedukčné schopnosti využíva snáď lepšie ako Sherlock Holmes. Je totálne bez emócií, čo zistíme hneď na začiatku knihy, kde vyšetruje prípad, ktorý sa ho veľmi osobne dotýka a je to šok hneď na úvod.

Najskôr to vyzeralo, že pôjde o poviedky, ale potom sa dej veľmi dobre rozbehol a bola to skvelá jazda. Nešetrí sa brutalitou, kniha je drsná a miestami nie je pre slabé povahy. Odohráva sa najmä v USA a prostredie je dokonale opísané. Hankovi skvelo sekunduje aj jeho nadriadená Larisa, ktorá je ďalšiou výborne napísanou postavou. Koniec je veľmi dobre vystavaný a miestami z neho mrazí.

Niekoľko veci zostalo nedoriešených, tak dúfam, že sa k nim autor vráti v jeho druhej knihe Farma zrúd. Je tu naznačené akým smerom sa asi bude uberať a už som celá nedočkavá ako to bude pokračovať.

Martin Štefko napísal výbornú detektívku, ktorá má podľa mňa svetové kvality. Môžem len odporučiť!!!

05.01.2024 5 z 5

Dítě tmy Dítě tmy Miroslav Pech

Miroslav Pech napísal 200 stránkový horor, ktorý sa číta veľmi dobre a človek sa ani nenazdá a je na konci. Dej zasadil do obdobia deväťdesiatych rokov, ktoré opísal veľmi nostalgicky. V knihe je veľa odkazov na filmy, horory, hudbu a aj samotného kráľa hororovej literatúry Stephena Kinga. Z knihy cítiť, že sa autor inšpiroval práve Kingom a jeho dielom "To". Aj tu sa vyskytuje neznáme zlo a partia detí, ktoré sa mu budú musieť chtiac nechtiac postaviť. Je to brutálne, drsné a krvavé. Ako to celé dopadne si už budete musieť prečítať sami. Myslím si, že žiadny fanúšik hororov nebude ľutovať.

Ja musím len odporúčať - ja som bola nadmieru spokojná ! :-)

31.12.2023 5 z 5

Krev, monstra a cukroví Krev, monstra a cukroví * antologie

Ďalšia nadupaná Antológia, CZ autorov!

Tentokrát sa s nami podelili o vianočné poviedky, ktoré stoja určite za prečítanie - ani si netrúfam povedať, že niektorá z nich bola slabá, alebo by ma nebavila - užila som si naozaj všetky - možno to bolo aj tým Vianočným obdobím :-)

Ak máte v obľube Antológiu, tak vám ju určite odporúčam - fantasy ma snáď nikdy nesklame !

A keby si mám vybrať jednu poviedku, ktorá bola za mňa úplne najlepšia , tak je to Filip Koryta - Veselé Vánoční hody ...

Hlavne, som spoznala ďalších českých autorov, od ktorých si budem chcieť knižky prečítať !

Knihu určite odporúčam všetkými desiatimi , verím , že si ju zamilujete tak, ako som si ju zamilovala aj ja :-)

30.12.2023 5 z 5