Dresia Dresia komentáře u knih

Snadná cesta k ideální váze Snadná cesta k ideální váze Allen Carr

Ráda bych viděla jednoho jediného člověka, který za pomoci této knihy zhubl. Neuvěřitelná slátanina. Dočetla jsem a jdu si dát čokoládu.

12.06.2021 1 z 5

Zničím tě a vezmu si, co je mé Zničím tě a vezmu si, co je mé Jane Lythell

Tohle se mi hodně líbilo. Náhodou zakoupeno v Levných knihách, a nečekaně příjemné překvapení. Pořád ještě mě překvapuje, jak nízké hodnocení zde takové dobré knihy mívají, zatímco do nebes vyhajpované detektivky "čím víc mrtvých, tím víc adidas" mají přes 90.

12.06.2021 5 z 5

Snadná cesta, jak skoncovat s alkoholem Snadná cesta, jak skoncovat s alkoholem Allen Carr

Myšlenky v této knize jsou skutečně převratné. Sice ne ve všem s autorem souhlasím, částečně "vymývá mozek", často se opakoval a v knize byla velká spousta překlepů, přesto musím dát plný počet a už si objednávám další autorovu knihu Snadná cesta k ideální váze :)

07.06.2021 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Dobře se to četlo, mám ráda kratší kapitoly. Ale chyběl mi tam nějaký wow efekt.

14.05.2021 4 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Překrásný příběh. Něčím mi připomíná Jane Eyrovou. Romantický, ale ne prvoplánově. Při čtení jsem často brečela, je uměním skloubit vážné věci s radostnými, aby osudy hlavních hrdinů chytly za srdce, ale zároveň dávaly příslib lepších zítřků. A to se podle mě autorce povedlo.

10.05.2021 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Tak tohle bohužel nebylo nic pro mě, takový naivní styl.

29.04.2021 1 z 5

Než bude pozdě Než bude pozdě Jenny Blackhurst

Překlad je opravdu strašný, nedočetla jsem.

16.03.2021 odpad!

Algoritmus štěstí Algoritmus štěstí Mo Gawdat

V tomhle chmurném období jsem měla chuť sáhnout po nějaké motivační knize. Autor je mimořádně inteligentní matematik, ale především neskutečně moudrý člověk. Věřím mu téměř každé slovo, protože svoje argumenty nejen logicky vysvětluje, ale taky opírá o autentické zážitky. Strašně se mi líbilo, jak na základě teorie pravděpodobnosti vysvětluje existenci stvořitele ;). Uprostřed trocha nudné omáčky, ale pro mě natolik nové a převratné myšlenky, že musím dát plný počet. Ke knížce se určitě budu vracet.

10.02.2021 5 z 5

Zakázané noci Zakázané noci Liv Morris

Milá pohádka pro dospělé.

27.01.2021 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Na můj vkus to bylo psané strašně nezáživně, vlastně pořád ty stejné zvrácené úvahy. Chápu, že hlavní hrdinka byla oběť, ale bohužel pro mě hrozně nesympatická.

16.01.2021 2 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Na románu není navzdory hype vůbec nic strhujícího. Je to jen ukrutná nuda. Nedočteno.

07.12.2020 odpad!

Povědomá temnota Povědomá temnota Amy Engel

Strašně mi vadil hovorový jazyk. Proč? Z jakého důvodu? Nedočetla jsem.

19.11.2020 1 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

(SPOILER) Asi jsem četla jinou knihu než ostatní. Na 400 stránkách se neustále řeší, kdo se s kým vyspal a kdo do koho strčil. Neuvěřitelná slátanina.

08.11.2020 1 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Bylo mi ctí překládat tuhle krásnou knížku.
Koza je moje oblíbené zvíře, už dlouho po ní toužím. Teď jsem to tedy upgradovala na omdlévající kozu ;).

06.11.2020 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Stejně jako sioux, zakoupila jsem na základě skvělých recenzí, ale obávám se, že ani nedočtu. Postavy jsou strašně nesympatické, vlastně se pořád nic neděje, nuda.

27.10.2020 1 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Klasika. Nádhera. Právě překládám podobný moderní příběh, který se troufám si říci rovněž stane bestsellerem. Právě z toho důvodu jsem si na Jane Eyrovou vzpomněla, i když jsem ji samozřejmě četla už před dávnými lety, a nejednou.

22.10.2020 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Wow! Po dlouhé době zase psychothriller podle mého gusta. Napětí se úžasně stupňovalo. Více takových.

22.10.2020 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Zajímavé téma, ale trochu se to vleklo.
To Domina: taky nechápu, proč se pořád rodí tolik blbců. Dokonce i dnes, že? :(

11.10.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ukrutná nuda.

07.10.2020 1 z 5

Vlk chce dovnitř Vlk chce dovnitř Laura McHugh

Úžasná kniha. Spíš než thriller je to sociální román pro přemýšlivé čtenáře.

14.09.2020 5 z 5