Dresia Dresia komentáře u knih

Křehkost Křehkost Betsy Reavley

Této autorce se myslím propříště vyhnu. Je to sice dobře napsané, ale plné zmaru a příliš depresivní.

15.04.2024 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Samozřejmě skvěle zpracované téma, ale opět se mě nedotklo na emocionální úrovni, což je můj "problém" s knihami paní Mornštajnové. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Chápu, že sama byla oběť. Ale nejvíc mi bylo líto Jakuba. Člověk s průměrnou inteligencí pozná, co je dobro a co je zlo, a navzdory těžkému dětství v tom nemusí pokračovat. Konec mě taky zklamal, nemám ráda příběhy bez špetky naděje.

07.04.2024 3 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

To snad ani není možné, aby se tohle doopravdy stalo! Hnus všech hnusů, ale pěkně se to četlo ;)

02.04.2024 4 z 5

Anatómia lži Anatómia lži Freida McFadden

Tolik psychoušů na jednu knihu ;). Dobré to bylo.

17.03.2024 4 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Na Netflixu se mi líbil seriál Ztracena v bílém šumu, tak jsem si stáhla další autorovu knížku. Ale vůbec mě to nezaujalo, Miren mi byla protivná, chyběly mi španělské reálie, celkově tuctová detektivka.

07.03.2024 2 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami... četlo se to dobře, ale oproti skvělé Pomocnici plytké a příliš nepravděpodobné.

01.03.2024 3 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

nebavilo

25.01.2024 1 z 5

Prospěchářka Prospěchářka Elyse Friedman

Myslela jsem, že to bude psychothriller. Tohle bylo takové akční a moc mě to nebavilo, navíc mi to přišlo nereálné.

12.01.2024 3 z 5

Podivná Sally Diamondová Podivná Sally Diamondová Liz Nugent

Bomba! Líbily se mi i obě další autorčiny knihy přeložené do češtiny, proto jsem na tenhle thriller dost netrpělivě čekala. Je poznat, že Liz nechrlí jednu knihu ročně jako někteří jiní spisovatelé, děj je propracovaný. Moc jsem si čtení užila.

27.12.2023 5 z 5

Před sebou neutečeš Před sebou neutečeš John Boyne

Skvěle napsané, tento autor umí, silné téma. Strhávám bod za konec, který mě naštval.

25.11.2023 4 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

"Každý den jsem prožila podle svých představ a byl to dobrý život. Věděla jsem, co mi chybí, ale zároveň jsem si vážila toho, co tu je."
Torie je hrdinka, o které byste si chtěli číst každý den. Moc hezké.

23.10.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Moc mi nesedí autorčin styl, kvůli tomu jsem odložila Anglickou zahradu.
Ale wow, tuhle knížku už nikdy nedostanu z hlavy. Měla by to být povinná četba k maturitě.

09.10.2023 4 z 5

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Danka Štoflová

Docela milý počin. Podle recenzí jsem čekala druhou Betty MacDonaldovou, tohle bylo spíš něco mezi fejetony a indiánskými pohádkami, takže nic pro mě.

24.09.2023 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Perfektně vystavený děj, žádná zbytečná omáčka, takhle má vypadat dobrý psychothriller. Ne že by to bylo reálné, ale dobře se to četlo. Doufám, že se dočkáme dalších překladů od této autorky.

17.09.2023 5 z 5

Pro tebe všechno Pro tebe všechno Josefin Schygge

Pořád se mi pletla jména. BTW, kdo dá dnes svým synům jména Elvis a Elis?
Elma, Elsa, Ester, Elin... jestli v tom byl nějaký záměr, tak jsem ho nepochopila.
Nelíbilo. Nic, co bych nečetla jinde a lépe zpracované. Bavily mě jen pohledy do minulosti, ale těch bylo málo, většinou jen nudná Malin na ostrově.

06.09.2023 2 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Hezký příběh, jen na můj vkus moc ufňukané.

30.07.2023 4 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

(SPOILER) Přiznám se, že linka s Tomem a jeho náhlé prozření, že miluje Jenny, mi moc nesedělo.
Ale příběh Gretchen byl naprosto úžasný. Autorka si musela dát obrovskou práci s rešeršemi. Tolik zla a bezpráví, a už se to děje zase, jen kousek od našich hranic.
Jedna z knih, na kterou budu dlouho myslet.

18.07.2023 5 z 5

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Slibný rozjezd, zajímavé téma i atmosféra, konec hodně přitažený za vlasy.

10.07.2023 3 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Tak tohle mě bohužel vůbec nebavilo, překombinované a přitom bez napětí.

22.06.2023 1 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Skvěle se to četlo, ale pointa úplně na hlavu postavená.

22.05.2023 3 z 5