Anatómia lži

Anatómia lži https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522537/bmid_anatomia-lzi-7Yy-522537.jpg 5 33 15

Novomanželia Tricia a Ethan hľadajú svoj vysnívaný domov. Navštívia odľahlé sídlo, ktoré kedysi patrilo doktorke Adrienne Haleovej, uznávanej psychiatričke, ktorá pred tromi rokmi bez stopy zmizla. Počas obhliadky ich v dome uväzní silná zimná búrka... nemajú šancu uniknúť, pokým sa snehová smršť neskončí. Pri hľadaní knihy, ktorá by ju zabavila, kým neprestane snežiť, narazí Tricia na tajnú miestnosť. Nájde v nej zvukové záznamy všetkých pacientov, s ktorými kedy doktorka Haleová pracovala. Pri počúvaní kaziet sa dozvedá o desivom reťazci udalostí, ktoré viedli k záhadnému zmiznutiu doktorky Haleovej. Tricia si prehráva jednu kazetu po druhej do neskorých nočných hodín. Po každej z nich do seba zapadá ďalší šokujúci kúsok skladačky a pavučina lží doktorky Adrienne Haleovej sa pomaly rozpletá. A potom sa Tricia dostane k poslednej kazete. K tej, ktorá odhalí celú desivú pravdu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motýľ

Never Lie , 2022

anája
30.03.2024 5 z 5

Perfektní kniha. Moc doporučuji . Jen nechápu, že nevyšla i v češtině.

lalela
18.03.2024 5 z 5

Tak tohle byla báječná kniha, dobře se četla, pomaličku se vše skládalo do sebe, a já byla překvapená, protože moje odhady byly mylné.

Dresia
17.03.2024 4 z 5

Tolik psychoušů na jednu knihu ;). Dobré to bylo.

kneslova
22.02.2024 5 z 5

Už delší dobu jsem nečetla tak napinavou detektivku, spíše psychothriller . Tahle pani píše skvěle, doporučuji , je to nadstandard..

Moudd
19.02.2024 5 z 5

Tak tohle bylo něco! Ohromně čtivé, napínavé a těch zvratů!
Měla jsem několik představ,jak se to asi vyvine,ale byla jsem úplně vedle. Neuhodla jsem.
Tahle spisovatelka má úžasnou fantazii. Doufám, že od ní brzy vyjdou další knihy. Teď v březnu má vyjít Tajomstvo pomocníčky.

Jurajovamaka
13.02.2024 5 z 5

To čooooooo?
Tak táto kniha má iné grády....dlho sa mi nestalo, žeby som prečítala knihu na jeden dych...
Ak nad ňou váhate, tak už neváhajte a hneď sa do nej pustite ....pretože Vám nedá dýchať od začiatku po koniec...
Ona VÁM jednoducho vyrazí dych...
Ja osobne sa z nej budem ešte dlho spamätávať...
Ale neskutočný čitateľský zážitok - ODPORÚČAM

TerkinKnižnySve
10.02.2024 5 z 5

Freida McFadden - Anatomia lží

Počet strán: 298
Vydavateľstvo: @vydavatelstvo_motyl
Žáner: #thriller

Čo by som povedala o tomto dokonalom diele?

Asi len toľko, že vrhnite sa do tejto knihy a verte mi že na konci padnete na riť s otvorenými ústami a poviete si, že to snáď nemyslí vážne!

Adriene úspešná psychologička, ktorá záhadné zmizne.

Tricia a Ethan idu po čase na obhliadku jej domu. Keď zistia komu dom patri je to pre nich šok, aj keď Ethanovy je to jedno, Tricii sa však prieči byvtat v dome mŕtvej ženy.

A takto začína náš príbeh odohrávajúci sa počas troch dní v jednom dome.

Tricia nájde tajnú skrýš s nahrávkami a začne ich počúvať, tieto časti sa mi veľmi páčili.

Dej sa prelína - minulosť s prítomnosťou a o to je kniha zaujímavejšia.

Výborná kniha, výborný dej nemam absolútne čo vytknúť!

Ďakujem za stafetu @knihy_s_marcelom

Kniha č. 46/2024
Štafeta č. 131

#recenzieTerka #kniznarecenzia #kniznastafeta #stafetovyzavislak #kniznizavislaci #milujemeknihy2 #skbookstagram #freidamcfadden #anatomialzi

Obsah:
#novomanželia #snehovábúrka #desivápravda #psychiatrička #zvukovénahrávky #zmiznutie #napätie

Novomanželia Tricia a Ethan hľadajú svoj vysnívaný domov. Navštívia odľahlé sídlo, ktoré kedysi patrilo doktorke Adrienne Haleovej, uznávanej psychiatričke, ktorá pred tromi rokmi bez stopy zmizla. Počas obhliadky ich v dome uväzní silná zimná búrka... nemajú šancu uniknúť, pokým sa snehová smršť neskončí.

work
06.02.2024 4 z 5

K Freidě McFadden jsem se dostal přes Pomocnici, která mě nadchla. Hodně mě překvapilo, že má na kontě už 10 thrillerů, z nichž jen jediný další vyšel v Česko-Slovensku. Tento. Je to škoda, protože autorka psát opravdu umí.
Knížku jsem četl v originále (Never Lie) a musím se přiznat ke dvěma věcem:
1/ Baví mě, jak je to napsané. Žádná komplikovaná stavba kapitol, pohybuje se to dopředu svižně a čtivě takovým tím táborákovým vypravěčským stylem, který nikdy nezklame. Autorka umí udržet napětí a umí na správných místech použít odlehčující humor, takže některé kiksy (nebo kixy?) z pohledu logiky až takovou roli nehrají.
2/ Přesně jsem věděl, jak to dopadne. Bylo to jasné už po prvních několika kapitolách a trochu jsem se zlobil, že to autorka vymyslela takhle průhledně. Proč to píšu? No protože to tak nedopadlo a Freida McFadden mě totálně přelstila.
Ačkoli je Pomocnice pořád v mém žebříčku výše než Anatomie lži, je i tahle knížka dokonalým oddechovým čtením, které si na nic jiného nehraje a zaručeně vás udrží přikované ke stránkám až do posledního momentu. Pro mě je autorka jeden z nejlepších objevů poslední doby.

vladka1695
02.02.2024 4 z 5

Zajímavá kniha, bavilo, doporučuji!

Karin94
02.02.2024 5 z 5

„Dvaja ľudia môžu udržať tajomstvo len vtedy, ak je jeden z nich mŕtvy.

Wow a ešte raz wow! Som nadmieru spokojná! Nielen, že som po dlhej dobe natrafila na fenomenálny thriller, ktorý len tak odsýpal a bol miestami aj dosť nepríjemný, ale zároveň som aj našla autorku, ktorú z určitosťou môžem zaradiť medzi TOP!

Novomanželia Tricia a Ethan hľadajú svoj vysnívaný domov. Navštívia odľahlé sídlo, ktoré kedysi patrilo uznávanej psychiatričke Adrienne Haleovej, ktorá pred tromi rokmi zmizla. Počas obhliadky ich v dome uväzní silná zimná búrka. Nemajú šancu uniknúť, pokým sa snehová smršť neskončí. Pri hľadaní knihy, ktorá by ju zabavila, narazí Tricia na tajnú miestnosť. Nájde v nej zvukové záznamy všetkých pacientov, s ktorými kedy doktorka Haleová pracovala. Pri počúvaní kaziet sa dozvedá o desivom reťazci udalostí, ktoré viedli k záhadnému zmiznutiu doktorky Haleovej. Až na poslednú, ktorá odhalí celú desivú pravdu

Úžasne prepracovaný dej, dobre premyslená zápletka, nečakané zvraty, dusivá atmoška, napätie, a fantastické rozuzlenie celej knihy! Ešte k tomu aj krátke kapitoly, čo je pre mňa veľkým plusom. Čo sa týka thrillerov mám v poslednej dobe pocit, že ma už ničím nemôžu prekvapiť. To je aj dôvod, prečo som na ne trochu zanevrela. Ale toto bola bomba!

Ak vás bavila od autorky kniha Pomocníčka, tak toto zhltnete ešte rýchlejšie! Ja osobne si netrúfam povedať, ktorá z nich bola lepšia.

Inak mimochodom, už čoskoro vyjde druhý diel Pomocníčky s názvom - Tajomstvo pomocníčky. A takisto čoskoro aj jej nová kniha pod názvom Za zamčenými dveřmi. Ja sa už neviem dočkať

uzivatel6305
29.01.2024 4 z 5

Po přečtení dvou dílů Pomocnice (v AJ) jsem se nemohla této knihy dočkat, ale myslím, že ty dvě předešlé byly lepší. Byla jsem zvědavá, čtení odsýpalo, už jsem samozřejmě od prostředka opět věděla, jak to celé dopadne, a ono ejhle, bylo to úplně jinak. To je to, co mě na knížkách paní McFadden moc baví. Prostě to nikdy neuhodnete!

Knížky jsou napínavé, strašidelné, člověk špekuluje kde-co-jak-kdo, pořád obracíte, hrozně to utíká a překvapení je tam vždy. Senzace.

Jediné, co mě mrzí, že u nás knížky nevycházejí rychleji v češtině. Až vyjdou, pusťte se do toho! Doporučuji.

knihomolka_eli
16.01.2024 4 z 5

Novomanželia Tricia a Ethan hľadajú dom, z ktorého by sa stal ich nový domov. Pôjdu na obhliadku odľahlého sídla, no začne snehová búrka a tak sa nemôžu vrátiť domov. Pri prehliadke domu zistia, že patril psychologičke Adrienne Haleovej, ktorá pred 3 rokmi záhadne zmizla. Aby Tricie ušiel čas rýchlejšie, rozhodne sa prečítať jednu knižku z knižnice v dome, no vďaka nej sa jej podarí objaviť tajnú miestnosť. V nej mala Adrienne kazety s nahrávkami všetkých sedení so svojimi pacientmi. Tricia si ich postupne prehráva a odhaľuje rôzne udalosti posledných dní pred zmiznutím Adrienne. Keď príde na rad prehranie poslednej kazety, dozvieme sa, ako to vlastne celé bolo.

A že ten záver by asi čakal málokto, to ani nemusím hovoriť. Ja som sa neodvážila tipovať, prečo Adrienne zmizla a kto je za tým, no aj keby som tipovala, toto by mi nenapadlo. Netreba zabúdať, že ,,dvaja dokážu udržat tajomstvo, len ak je jeden z nich mŕtvy."

Skvelý triler, napínavý, čítal sa sám. Hodnotím ho podobne ako Pomocníčku. Pri Pomocníčke ma trochu viac zaujal dej, ale zároveň tam bolo viac vecí, ktoré neboli až také uveriteľné alebo dotiahnuté, než v knihe Anatómia lží.
Teším sa aj na ďalšie autorkine knihy, keďže píše naozaj dobre a pútavo.

Dragon
03.01.2024 5 z 5

Veľmi príjemné prekvapenie - triler, pri ktorom to odsýpalo (nejakých 300 strán zhltnete za pár hodín), má to švih, dynamiku, výbornú atmosféru, dobre vykreslené postavy, záhady a postupné odkrývanie tajomstiev. Pri niektorých pasážach ste si istí, predpokladáte, podozrievate...no o pár desiatok strán vás autorka spochybní. Neviete, komu veriť, kto je na správnej strane, odkiaľ príde ďalší úder... výborne vystavaný triler. Bez zbytočných hluchých pasáží.

Niekoľko dobrých postrehov, myšlienok...napríklad odveká pravda, že každý človek je schopný hrozných vecí, ak naňho vyviniete dostatočne silný tlak.
A áno, nevychádzajte z domu v topánkach, v ktorých nemôžete prejsť ani kilometer...

Neraz šokujúce zvraty a prekvapenia. Nečakané posuny a pohľady do psychiky postáv. Nevypočítateľnosť a napokon veľké prekvapivé finále. Rozuzlenie, ktoré ma absolútne uspokojilo...

Paja1709
09.12.2023 5 z 5

Po knize Pomocnice u nas vychází kniha Anatomia lži. A musím teda říct, že to byla jízda.Naprosto skvělé. Pro me asi ještě lepší než Pomocnice. Takže vřele doporučuji a těším se na jeji další knihu.

mysterygirl
06.12.2023 5 z 5

Tak opět mi u této spisovatelky ke konci spadla brada údivem.
Další fenomenální thriller

tajemství