DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Mozek jako noční netvor Mozek jako noční netvor Guy Leschziner

Mozek je tajemnou součástí našeho těla a mnoho věcí se deje podvědomě. A spánek sám o sobě je mnohem více než fyzická potřeba.
Kniha obsahuje mnohé zajímavé případy. Některé jsou zajímavé více jiné méně. Kniha se mi nečetla dobře z důvodu písma a knihtisku zvolila bych výraznější písmo ale nevadí. Kniha se skládá z praxe tak z teorie. Myslím že si v ní každý dokáže najít své.

23.03.2024 4 z 5

Děti jsou taky lidi Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková

Ohledně knihy mám velmi smíšené pocity. Na jednu stranu je kniha milá a otevřená a vlastne i soucitně napsaná coby dílo matky které není jedno jak vychovává děti a jaký máme přístup k dětem. Na druhé straně máme ale čistě náhodné neodborné názory které až s příliš velkou lehkostí káží že takhle lze vychovávat. Ano takhle lze vychovávat ale není to vždy snadné a opravdu mnoho věcí zmíněné autorkou se lépe řeknou než dělají. Kniha je také protkaná mnoha příběhy kde mi chybí zpětná vazba a celkový kontext.
Kniha je vizuálně velmi přehledná ale názor na obsah velmi smíšený nicméně každý milujici rodič si v knize může najít své.

21.03.2024 3 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Kniha byla velmi originální, čtivě naosaná, plná humoru i morbidnosti. Co mě až tak nezaujalo tak pointa děje, ktery mě tak úplně nevtáhl ale hlavní postava Ryn byla skvělá, houževnatá i když hrobařka

20.03.2024 4 z 5

Cíťa Cíťa Lenka Blažejová

Kniha je velmi empatická citlivá a má krásné ilustrace i pár zajímavosti na jedno přečtení není špatná ale to je tak vše čekala bych víc a především komokexnější obsah

15.03.2024 4 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Druhý díl byl za mě lepší než první nicméně se mi zdálo že děj měl opravdu dlouhý rozjezd. Hlavní postava Sara skvělá líbí se mi ten její přidrzlý smysl pro humor ale chyběla mi tam návaznost na rozjezý děj v prvním díle. Tak uvidíme co bude dal tahle série bude dlouhá jízda

Milovat nestačí Milovat nestačí Šárka Miková

Když jsem knihu převzala opravdu jsem nečekala tak velkou a těžkou bichly. Nicméně kniha je pro mě z části zklamáním z části překvapením. Je to v podstatě bible pedagogiky a výchovy ale na druhé straně pohlíží na přístup k dětem pouze z hlediska osobnostního testu (16osobnosti) a jednotlivě rozepisuje přístup. Myslím že to není od věci a to především z hlediska pochopení vnímavosti něčeho tak křehkého jako osobnost dítěte ale na jednoznačný výsledek testu nemusí nutně existovat jednotný přístup. Líbili se mi i ilustrace a přehlednost i práce kterou autorka do knihy vložila nicméně jsem čekala něco jiného.

Tichá síla Tichá síla Susan Cain

Je zajímavé jak se pohlíží na introverty občas mi to připadá že média ukazují introverty jako psychicky nemocné asociální bytosti. Suzan Cainová je skvělá co se týče přednášek a Ted Talk standupů. Nejvíce se mi líbila její kniha Ticho která je na rozdíl od této komplexnější a obsahuje stejné příklady. Nicméně i tuto knihu považuji za přínosné počtení a to především pro mladší čtenáře coby porozumění introvertního světa.

Mýtus normálnosti Mýtus normálnosti Gabor Maté

Spoustu zajímavých témat rozpitvané z teorie i z praxe také výzkumy a mnoho poznatků. Je naivní nemyslet si že všechno souvisí se vším. Nemoc je i v hlavě ale není jen o hlavě. Zároveň se mi líbí poznatky o porodu, vztazích a závislostech. Velmi přínosná kniha ale pro takové množství informací vyžaduje čas.

15.03.2024 4 z 5

Strážci živlů - Síla vody Strážci živlů - Síla vody Alice Lily Neradová

Ačkoliv Kniha byla čtivě napsaná nesedla mi a to jak postavy tak především děj. Zdá se mi spíš fantasy jako dětská dobrodružná a nezaujal mě ani svět jaký autorka vytvořila.

12.03.2024 1 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Řekla bych že mi nesedla tématika ale ani děj. Přišlo mi to jako pořád dokola totéž. Souhlasím že autorka píše velmi čtivě a dokáže přesvědčivě vytvořit osobnost jako by kniha byla její skutečnou autobiografií.

11.03.2024 3 z 5

Sedm a půl kapitoly o mozku Sedm a půl kapitoly o mozku Lisa Feldman Barrett

Knihu hodnotím jako průměr. Od každého trochu ale víceméně nic nového

11.03.2024 2 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Možný Spoiler!

Tohle se tak krásně četlo, skutečně pohádkově. Po nějaké době je to konečně kniha kde není vervané násilí, kruté scény apod.
Kniha má neskutečné kouzlo a autorka ohromující fantazii.
Ačkoliv jde o příběh podobný tomu který dobře známe jde o verzi kterou bych ocenila raději než tu která je u nás ve filmové verzi.

Děj byl čtivý a vše do sebe krásně zapadlo. Líbila se mi Shiori lehce nemotorná, křehká a přesto tak houževnatá. Samozřejmě i vedlejší postavy a princ Takkan byl prostě okouzlující následník s úctou a laskavostí.
Souhlasím že na dějovou linku byli nabalené i další které otevírali dveře do pokračování ale samotnému dějí až tak nepřekáželi. Za mě konec velmi překvapivý a stačil by mi konec takový jaký byl než autorka rozhodla že naší hrdinku čeká ještě další cesta ale co už sem s tím dalším kouzlem a mnoho dračího štěstí!

07.03.2024 5 z 5

Syndrom vyhoření - Jak se prací a pomáháním druhým nezničit Syndrom vyhoření - Jak se prací a pomáháním druhým nezničit Ján Praško

Již jsem četla lépe sepsané knihy na toto téma nicméně kniha v kostce a od každého trochu popisuje syndrom vyhoření a témata s tím související

06.03.2024 3 z 5

Už budeš? Už budeš? Zorya Blue

Kniha je velmi komplexní a je zajímavě uspořádána. Z jednéstrany bdsm, úchylky apod. Z druhé běžné podoby sexuální stránky i pár neobvyklostí. Autorka v knize na každé jednotlivé téma přidává rozhovor od lidí z praxe ať už sexuologů, psychologů nebo páru co hovoří o otevřeném vztahu. Myslim si že je kniha velmi přínosná především pro pochopení určitých Tabu témat která se běžně na školách neučí. Zároveň je v knize spoustu typů na literaturu nebo podcasty a to i od autorky samotné, která má skvělý smysl pro humor a do knihy skvěle vedených rozhovorů přidává i otevřenost o sobě samé.

06.03.2024 5 z 5

Vládci chaosu Vládci chaosu Amo Jones

Připadá mi, že si autorka do děje zapsala až příliš totožných postav a tak je díl od dílu méně originální a scény i děj se velmi opakují jen jména jiná. Autorka už se tolik nezabývá prostředím jako spíš vztahy ale ty jsou neméně totožné s předešlými.

06.03.2024 2 z 5

Láska mezi řádky Láska mezi řádky Lauren Asher

Oddechovka s velkou dávkou humoru ale také klišé. Celkově se kniha četla dobře. Rowan a Zahra k sobě ladili klasická hate love. Ke konci mi kniha přišla zbytečně zdlouhavá a tak to do happy endu bylo trochu prokousávání. Co se mi ale velmi líbilo tak bylo prostředí velmi pohádkové.

06.03.2024 3 z 5

Noční ptáčata Noční ptáčata Kate J. Armstrong

Řekla bych že když člověk pluje na pirátské lodi tak by neměl být překvapený že tam prostě nejsou víly. Tato kniha mě zaujala obálkou a rozhodně uchvátila promyšleným a originálním Fantasy světem. Svět, postavy magie naprosto dechberoucí ale kvůli čemu dávám tak malé hodnocení tak je zkrátka děj. Rozumím tomu že autorka chtěla do určité míry v knize promítnout různá témata od víry která může škodit až po přesvědčení že to co se jeví jako pomáhající světu má i svou druhou krutou tvář. Nesedla mi kombinace děje a prostředí a magie. A také velmi barvitě popsaná nelidskost a kruté jednání které za mě velmi vybledlo všechny ty třpytivé barvy které byly na začátku. Také tam vidím nevyužitý potenciál prvotní myšlenky a místy velmi táhlý A zdlouhavý děj, kniha mi zkrátka nesedla ale věřím že si najde své čtenáře.

29.02.2024 2 z 5

Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Pozornost - Skrytá cesta k dokonalosti Daniel Goleman

Tohle je jedna z mála knih u které bych řekla že pohodlně může být i kratší na téma pozornost byla za mě až přesáhlá příklady i informacemi. Mnoho zajímavých myšlenek ale zdálo se mi že málo podnětných

23.02.2024 2 z 5

Orientace v přírodě Orientace v přírodě Tristan Gooley

Krásná kniha a rozhodně stoji za pozornost ale pro mě osobně byla na jedno přečtení pro zajímavost a pro možnost jakým lze vnímat a pozorovat přírodu.

23.02.2024 4 z 5

Tak o co jde? Tak o co jde? Ivan Hamšík

Rozhovory příliš nečtu a co se tohoto týče byl velkým překvapením. Mnoho oblastí, škál, témat, postřehů a názorů. Pan doktor Höschl je skutečně odborník a líbí se mi jeho všeobecný přehled ale i mnoho zkušeností z praxe. Libi se odpovědi pana doktora jak je tresfný, uprimný a ví o čem mluví. Působivé a doporucuji i podcasty ve kterých je pan doktor Höschl hostem jelikož jsou stejně přínosné jako kniha.

23.02.2024 5 z 5