Orientace v přírodě

Orientace v přírodě https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394247/bmid_orientace-v-prirode-DJ9-394247.jpg 4 7 3

Znovuobjevené umění, jak se nechat vést přírodou. Dávno před GPSkami, kompasy a dokonce před existencí kartografie se lidé dokázali ve světě nějak zorientovat. Přírodní detektiv připomíná polozapomenuté vědění našich předků. Stačí se soustředit na strom ohnutý větrem, hloubku kaluže nebo ptačí zpěv. Průvodcem se snadno stane slunce, měsíc, hvězdy, mraky, počasí, prodlužující se stíny, rostliny, zvířata. Knížka je plná anekdot a příkladů z celé planety, z různých kontinentů a kultur, a přitom se informace dají dobře přenést i na českou krajinu. Dobrodružná cesta plná obdivu k malým i velkým zázrakům přírody právě začíná.... celý text

Literatura naučná Cestopisy a místopisy Příroda, zvířata
Vydáno: , Alferia

The Natural Navigator , 2010

DreamerX9
23.02.2024 4 z 5

Krásná kniha a rozhodně stoji za pozornost ale pro mě osobně byla na jedno přečtení pro zajímavost a pro možnost jakým lze vnímat a pozorovat přírodu.

Booka
06.01.2024 odpad!

Autor si na mnoha strankach protireci. Dokonce i ve dvou odstavcich za sebou. Spousta nezajimavych veci, slozite vysvetlena, mnoho bezne znamych veci, preskakovala jsem spoustu stranek.

brizaaborovice
22.11.2018 5 z 5

Autor je chvílemi trochu rozvláčný, ale i tak je text plný zajímavých faktů. Naučí vnímat krajinu kolem jinak.