drbohlav drbohlav komentáře u knih

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

tak já nevím. tady je tolik nadšených a pozitivních komentářů. v tomto díle jsem bohužel nepostřehla žádnou zápletku. když to srovnám s předchozími díly, tak je v tom ohromný rozdíl. vždycky je nejlepší ten první díl, to je jasné. ale mám pocit, že autorka sérii dala už všechno a tenhle díl už byl napsán jen tak. prakticky příběh je pouze o tom, jak dva na sebe myslí. ani nebudu hodnotit. škoda. nebezpečná láska mě nadchla.

26.03.2014

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

tak tohle bylo hooodně divné a ještě víc ujeté:))) rozhodně se o knížce nedá říct, že by se v ní nacházelo málo erotiky:) u Nabíječe jsem si stěžovala na nedostatek, tady už to zase bylo až moc. objevil se zde další Simon (začínám mít pocit, že se jedná o erotické jméno:). Musím říct, že tento "fyzicky opotřebovaný" hrdina mé sympatie nezískal:) nevím, jestli bych po někom takovém zatoužila, nehledě na to, že takto strávený víked se mi jeví spíš noční můrou přirovnatelnou k únosu v Afgánistánu:)) celou tu dobu mi v hlavě vyskakovaly všechny pohlavní choroby, na které jsem byla schopná přijít. Nemyslím si, že by něco bylo v této době možné. Rozhodně kniha je plná erotiky, která tak trochu vytlačila příběh. Ve finále z toho autorka mohla udělat zajímavý román, jen kdyby trochu myslela na to ženské srdíčko:))) ještě jedna věc mě rozsekala. Hlavní hrdinka je zde presentována coby inteligentní úspěšná majitelka a šéfredaktorka časopisu pro ženy. A když na schůzku dorazí muž s ejménem Sam Tudor, tak jí nedojde, že se jedná o jméno smyšlené:)

15.03.2014 3 z 5

Démonolog Démonolog Andrew Pyper

plno vět jsem jen prolétla očima. konec byl divný. dalo se to číst, ale žádná pecka to nebyla

09.03.2014 3 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

styl byl jasný Rollins. Fantazie už byla načichlá někým jiným. Ze začátku jsem měla trochu problém s upírským tématem, protože mi k Rollinsovi prostě nešlo. Nicméně po všech těch knížkách o zubatých potvorách, co se všude vyrojily, to bylo pojaté trochu jinak a já knihu zase zhltla během jedné noci. Na co Rollins sáhne, to se prostě ve zlato promění:)

06.03.2014 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

150-ti stránkový happyend byl už na mě moc. kdyby kniha měla o 50 str méně, nebylo by co řešit. ale i tak jsem si hezky početla a budu se těšit i na pokračování

04.03.2014 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

takhle kniha si právem zaslouží tak vysoká hodnocení. bylo těžké se s ní rozloučit

04.03.2014 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

nějaké pasáže jsou opravdu moc natažené, kdyby nebyly, dala bych 5. hl. hrdinka byla celkem fajn, až na to, že ve druhé polovině skoro každou druhou stranu brečela. jinak to byla sympatická osůbka.

04.03.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

no tak já půjdu proti proudu. erotika se konala až někde na konci, co se týče humoru... občas jsem se pousmála. myslím si, že žena v domácnosti při vaření bramboračky zažije víc vzrušení. očividně kniha není určená pro mě. hlavní hrdinka mě vytáčela od první stránky. na můj vkus moc seběvědomá, málo sebekritická a hlavně nudná. pardon, ale já měla velký problém knihu dočíst.

01.03.2014 2 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

tak jsem taková rozpačitá. ne, že by se mi kniha vyloženě nelíbila. četla se celkem dobře. trochu mě rozladila nápadná podobnost se seriálem Stargate Atlantis. ale konec to všechno smazal. i když bych se představila šťastnější zakončení, přesto to bylo neočekávané a zvrátilo to můj náhled na příběh. asi by bodlo pokračovaní, protože...takhle ji tam přece nemůže nechat?

25.02.2014 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

druhý díl byl snad lepší než ten první.

23.02.2014 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

prvních pár kapitol jsem jen kroutila hlavou nad tím, co to držím v rukách za pitomost. Jenomže jak jsem četla, tak jsem se víc začítávala a nakonec z toho byla velmi zdařilá pohádka. Roztomilý příběh, který nenudí. Rozhodně stojí za přečtení

22.02.2014 5 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

knihu jsem četla dokonce 3x. Je to jeden z mála románů, který se dá nazvat skutečně historický. Vynikající popis doby Karla II., včetně veškerých historických událostí a morové epidemie. Autorka musela nad touto knihhou stravit dlouhý čas, který se ovšem vyplatil.

19.02.2014 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

asi budu jediná, ale ta kniha je prostě OBROVSKÝM plagiátem Občana X. Autor se sice PRÝ nechal inspirovat příběhem o Andreji Čikatilovi, ale žádnou vlastní fantazii v příběhu neprokázal. Popisy pohlavní choroby místní prostitutky byly až nechutné. Dokonce ani vyvrcholení nebylo nijak unikátní. Bratr, který tak na sebe chtěl upoutat pozornost? Dítě 44 byl vlastně jen "špendlík" na nástěnce? Název sliboval daleko víc.

19.02.2014 2 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

tady se Rollin příliš rozepsal...letadýlko letělo několik kapitol, málem jsem odletěla s ním:) To mě trochu zklamalo. Jinak prostě Rollins

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Nebyla to špatná kniha, ale mám jisté výhrady. Trochu mě zklamal začátek, kdy mnich skákal ze skály asi 10 kapitol. Být tam, tak jsem ho snad strčila sama:) Jinak příběh celkem ubíhal, měl spád a nutil mě obracet stránky. Konec trochu zklamal, přeci jenom je to knihapro dospělé. Čekala jsem něco víc pravděpodobnějšího. Nebudu prozrazovat, nedělá se to:) Kniha rozhodně stojí za přečtení.

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

podle mě nejlepší a hlavně nadčasová hra od Shakespeara

19.02.2014 5 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

no... knížka byla spíš o Hot boyovi než o Hot boys. Doufala jsem, že autorka se více rozepíše o prostředí striptérů. Nicméně hnidopicha ze mě spíš dělá fakt, že knihu napsala česká autorka. Jinak musím uznat, že kniha je vyprávěná velice lehkou, dobře čitelnou formou.

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

je to jedna z těch knih, která se musí přečíst celá, aby zanechala ten správný dojem. Zatímco začátek se táhl, nakonci jsem s knížkou s lítostí loučila. Griet nastoupí jako služebná v rodině známého malíře. Ač je to velice tichá, pracovitá dívka, která se snaží udržet své zaměstnání, samota a zájem o zaměstnavatelovu tvorbu ji sblíží se zaměstnavatelem samotným. Nejedná se vztah založený na fyzické přitažlivosti, ale spíš je to podobnost chrakterů a vnímání okolního světa, co oba hrdiny spojuje. Film byl právě zkrácen o konec, který příběhu dodává onu nezapomenutelnou dramatičnost

17.02.2014 5 z 5

Angelopolis Angelopolis Danielle Trussoni

druhý díl nezklamal. Jedna z těch lepších fantasy sérií. Doufám ale, že na další díl nebudu muset čekat několik dalších let. Autorka skvěle zakomponovává reálné postavy do svého příběhu. Možná jen ta různorodost andělských ras a barevnost jejich křídel mi vadila. Jinak se příběhu nedá nic vytknout. Opět jsem skončila přilepená ke knize až do konce bez možnosti přerušení. A pět mi příběh uvízl v hlavě stejně, jako u prního dílu

17.02.2014 5 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

jestli správně počítám, tak je to 10.díl a řekla bych, že je nejlepší. Je to asi tím, že celá kniha je o Pendergastovi. Ale výborné

27.09.2013 5 z 5