Dívka s perlou

Šestnáctileté Griet, nové služebné v početné domácnosti slavného Johannese Vermeera z holandského města Delft, byl vedle půvabu dán do vínku i cit pro krásu uměleckého díla. Mezi ní a dvaatřicetiletým malířem vzniká křehký vztah, a když umělcův mecenáš přiměje Vermeera, aby dívku namaloval, zrodí se jeden z nejobdivovanějších a nejtajemnějších obrazů světa Podle tohoto mistrně napsaného románu byl natočen stejnojmenný britsko-lucemburský film, který získal řadu ocenění a v roce 2004 byl za výpravu, kameru a kostýmy nominován na Oscara....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41290/divka-s-perlou-41290.jpg 4.3125
Vydáno, Brána

Girl with a Pearl Earring, 1999

Kniha Dívka s perlou

Narejka
08.11.2018

Naprosto uzasna kniha, dobre se cetla a krasny pribeh

marlowe
20.10.2018

Mám rád knížky, které mají atmosféru – nebo ještě jinak: které kolem sebe vytvářejí něco jako auru, podmanivý pocit čehosi, co si i po letech člověk vybaví, když si na ně vzpomene.
Postřehl jsem tu v komentářích pár povzdechů typu "děj žádný", ale tohle nebyl příběh o DĚJI, nýbrž právě o tom zvláštním neuchopitelném fluidu, o ATMFOSFÉŘE. Jako byste ani nečetli knížku, ale dívali se na jeden z těch krásných Vermeerových obrazů…

JIVaJaH
06.08.2018

Kouzelné vyprávění. Nelituji setkání s touto knihou.

Vojslava
01.03.2018

Film patří k mým nejoblíbenějším - je to prakticky souvislá řada excelentních žánrových scén dobového holandského malířství. Knížka nezklamala, plyne podobně poklidně, přičemž napětí příběhu neskrývá. Velmi jsem si četbu (možná tedy spíše oživení viděného) užila a asi zkusím i další autorčina díla.

lenka7348
21.11.2017

Příběh celkem zajímavý, ale jeho zpracování mě příliš neoslovilo. Nic k čemu bych se vracela nebo ve mně nechalo nějaké hlubší stopy.

deshalb
07.03.2017

Kniha sa mi veľmi páčila. Autorka sa majstrovsky pohrala s jedným so známych Vermeerových obrazov a dej vymyslela tak perfektne, že som jej chcela uveriť, že to naozaj tak bolo :)

R.E.M.
02.11.2016

Autorka dokázala vložit do textu kouzlo a melancholický půvab Vermeerových obrazů. Přidat otisk 17. století, impozantní protiklad světa fantasie, snů a malířských vizí s únavným stereotypem povinností všedních dnů, drsných životních událostí a pohrom s poklidnou atmosférou obrazů.

rusalka123
26.10.2016

Příjemná knížka... Ačkoliv by se našlo pár věcí, které mi vadily, co asi převažuje (a co ve mně dodnes zanechalo určitý dojem) je krásně vyjádřená atmosféra holandského města 17. století - trochu syrová, tvrdá, trochu mlhavá a snivá a každopádně velmi uvěřitelná.

Poselství růží
Poselství růží