drbohlav drbohlav komentáře u knih

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

mě celkem kniha překvapila. po těch ovacích a vzdeších jsem čekala takovou tu slátaninu sejdeme se - rozejdeme a desetkrát to zopakujeme. no... ono to tak ve finále bylo, ale četlo se to slušně. první polovinu, kde byl Travis ještě hrdým zastáncem opačného pohlaví, mě bavila. u té druhé, kdy se z něho stalo bahno pod troskama (i ta troska má víc sebeúcty), jsem celkem úpěla. oba hl. hrdinové by jednoznačně potřebovali navštívit psychologa a možná rovnou víc, neb jeden by si s nimi rady nevěděl. na stejnou školu bych s nima chodit teda nechtěla. a zhruba tak od poslední třetiny jsem toužila po další vedlejší postavě, která by se odněkud vynořila a hl. hrdince by dala pěstí. chápu, že spisovatelka musela o něčem psát, ale proč ji musela vykreslit jako takovou blbku, která chlapovi záměrně ubližuje a omlouvá to tím, že je to pro jeho dobro? ovšem Travisovo přehnané chování taky bylo šílený. nejsympatičtější postavou byl pro mě jednoznačně Shepley. alespoň z něho občas vypadlo něco rozumného. jinak jsem knihu přečetla celkem rychle a vyjme několika "útrpných chvil" se mi líbila.

31.07.2014 3 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

hodnotit nebudu, jelikož jsem si špatně vybrala a knihu nedočetla. myslela jsem, že půjde o erotický román, což se nestalo. měla jsem pocit, jako bych četla červenou knihovnu z 50 let minulého století. kdo dneska používá slova jako klín, zvlhlý střed ženství, třísla, ženské lůno? a vůbec, který chlap dnes "plení sladký klín?":) to není porno pro maminky, jak tu někdo zmínil, protože to by všechny mamči byly odsouzeny k životu bez sexu. tohle je prča pro babičky. a hl. hrdinka si pak připadala jako kurtizána?! po katastrofě s knihou Smlouva s Adamem jsem myslela, že nějaká česká autorka to zvládne. ale nekonalo se. přitom na internetu se občas objeví zajímavé věci. proč někdo nevydá ty, které jsou schopný popsat otevřeně sex? tohle byla pro mě ztráta času. a co pak ty kecy při TOM? "Moje malá vílo"? "Moje pohádková krásko"? Tohle by mě nebralo ani v patnácti. další věc, která mě neskutečně iritovala, byla měna. když už píšu o Anglii, používám libry. pochybuji, že by někdo zaplatil 230 tisíc liber za sex s překladatelkou. takovou částku by nedostala ani Heidi Klum. bylo vidět, že autorka Anglii možná navštívila o víkendu na nákupy.

24.07.2014

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

do poloviny jsem byla spokojená. pak nastoupilo plno protichůdných pocitů hl. hrdinky a hlavně její odporující chování. to mě fakt štvalo. opravdu bych chtěla vidět chlapa, který by něco takového vydržel. tyhle knihy začínají být dost sci-fi

Sama sebou Sama sebou Lisa Renee Jones

kdyby se autorka zbytečně chvílema tak nezasekávala, nerozepisovala a neopakovala, tak by tahle kniha byla mou nejoblíbenější erotickou sérií. nápad je rozhodně lepší, než u spousty jiných, tolik opěvovaných. má to šmrnc a kromě těch erotických scén je tam alespoň nějaké nebezpečí

22.07.2014 4 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

tak teda. to, že kniha bude čtivá, tak s tím člověk u Rollinse jednoduše počítá. Sigma taky super. Akorát mi tam prostě vadí Seichan. Já si k tý ženský prostě vztah nevytvořím. A hvězda dolů za konec. Tohle jsem nečekala. Ty dva mi neměl brát.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

první polovina byla slabší. jenomže jak už to u takových knih bývá, konec mě donutil zapomenout na první stránky. je to krásný příběh a hlavně aktuální. Willa jsem si samozřejmě oblíbila, ale i Lou mi byla sympatická. V knize se objevuje mnoho náhledů na daný problém, jakoby ho autorka zkoumala ze všech stran. je těžké soudit něčí rozhodnutí, pokud se nenacházíme na jeho místě a v jeho kůži. bohužel protesty ostatních jsou pochopitelné. je to začarovaný kruh. stále nejsem schopná pochopit, proč je pro svět, který se pyšní svou demokracií, tak těžké přijmout touhu odejít důstojně. tohle rozhodnutí není na společnosti, ale na jednotlivcích, ať se nám to líbí nebo ne. dle mého úsudku "Než jsem tě poznala" je skvělá kniha.

11.07.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

téhle knize jsem se dlouho vyhýbala, ale nakonec mi to nedalo. udělala jsem hroznou věc a knihu si nejprve tramtarará:), což nedělám. no, už ji mám v knihovničce, což asi mluví za vše. Sice pravda o rakovině je o dost krutější a stejně tak pocity, které nemocní prožívají. takový ten vnitřní boj mi tam chyběl. ale kniha je určená hlavně teenagerům, takže je to pochopitelné. jen by mě zajímalo, kdo z těch "dojatých" lidí by si opravdu v metru sedl k člověku s oteklým obličejem a vypadanými vlasy nebo s parukou. v reálu to vypadá jinak, než na papíře. a také doufám, že se nám teď nevyrojí romány s rakovinou, jako tomu bylo s upíry

08.07.2014 5 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

tak co říct... no, zlá žena byla opravdu zlá. zvláštní a zastaralý styl psaní mě nejdříve znervózňoval, ale pak jsem si zvykla. občas jsem se sice ztratila v tom, o kom se zrovna vyprávělo, ale i to se poddalo. je to spíš tak 4,5. ke konci jsem se nemohla odtrhnout. ovšem v knize se občas nalézají pasáže, z kterých mi nebylo zrovna dobře. kdo má doma malé děti, tak asi pochopí - po odstavci s hrncem jsem knihu dokonce na pár dní musela zavřít.

06.07.2014 4 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro D´Avenia

tohle bylo už o něco lepší, hlavně díky konci. jako člověk, který si v dopívání prošel něčím podobným ale musím s příběhem nesouhlasit. autor se zase tak nezabýval leukémií, jak slibuje anotace, spíš nemoc i všechny pocity okolo jen načrtl. z tohoto pohledu pro mě zůstala kniha emočně hluchá. hlavní hrdina spíš zažívá jisté "dobrodružství". objevují se tam sice pocity, s kterými jsem souhlasila, ale takhle se k nim člověk nedostane. například Leo se rozhodl nenávidět, protože to je dobrý ochranný mechanismus. jenomže vy si ty pocity nevolíte, pohltí vás samy. samozřejmě se v průběhu měsíců mění, ale ne tak, jak to autor popsal. tahle nemoc je hodně aktuální a proto mě vždy rozladí, když o ní píší lidé, kteří s ní nemají vlastní zkušenost. autor sice možná odrecitoval pár dobrých úvah, ale nevložil do nich cit. alespoň já ho tam nenašla. popravdě mi ani nesedl styl psaní. na začátku je Leo klasický puberťák. s tím jsem souhlasila (ovšem v prvních kapitolách se nachází tolik odkazů na americké filmy a různá srovnání, že jsem z toho až úpěla. ta snaha psát vtipně byla až moc násilná. to samé platí o zbytku. Bylo jasné, že se Leo změní. Ale z puberťáka na věhlasného filozofa? možná tam byly krásné myšlenky, jenomže autor opět knihu doslova přesytil různými přirovnáními a úvahami, že jsem je ke konci už přeskakovala. ztratily se v tom množství. ale věřím, že někomu to naopak bude vyhovovat. já sama bych dala přednost větší pozornosti příběhu.

05.07.2014 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

tak dočteno. uf, málem jsem u toho vypustila duši. půjdu proti proudu. jinak se nedá. knihu jsem si koupila díky těm nadšeným komentářů. chyba. naopak jsem vděčná Liane za její spoiler, jinak bych knihu odložila už v polovině a to dočítám všechno. tohle nebyl smutný příběh, ale klasický laciný doják. u Anglického pacienta dopis na konci fungoval, bulela jsem jak želva. tady to fakt nefungovalo. kniha ke všemu ani není psaná čtivou formou, jako třeba Božský bastard, který také postrádá nějakou zápletku. ke všemu prvních 300 stran je vycpáno prázdnými dialogy a zbytečnými popisy jako plyšový medvěd, které se vedly v duchu: Camryn vešla do koupelny, rozhlédla se, udělala dva kroky k umyvadlu, vzala kartáček do pravé ruky, levou na něj nanesla zubní pastu, krouživými pohyby si vyčistila zuby, vyplivla zbytek pasty, ústa vypláchla ústní vodou Listerin atd. Neustále se ti dva bavili o hudbě a to dost zdlouhavě. ke všemu příběh jako takový nemá náboj, nikam nespěje. je bez chuti. jako knedlík bez omáčky. autorka nasbírala the best z of the best dostupných románů a naházela to do svého, jenomže nepřidala už nic ze sebe. a tak tu vzniknul hrdina, který uměl hrát na hudební nástroj, uměl zpívat, byl tetovaný, uměl hrát kulečník, uměl se prát, za všechno platil a hlavně byl DOMINANTNÍ. jaká náhoda. kde já to už slyšela? všude. ke všemu autorka onu zmíněnou nemoc popsala jako chřipku. takový člověk by musel zápasit s bolestí a jinými příznaky. kdyby to do příběhu zakomponovala, mohlo to být věrohodnější. s Lianou absolutně souhlasím. 2* za to, že mě autorka netrápila 100 stránkovým happyendem. no, zakoupila jsem si další 2 knihy s podobným tématem, díky komentářům (nazvala bych to lanczovky pro dospělé). tak uvidím

02.07.2014 2 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

tady si za těmi 4* stojím. Akorát mi bylo fakt líto hl. hrdinky. Nedráždila mě nijak, byla rozumná, ale měla fakt peška:) autorka se mohla trochu smilovat

30.06.2014 4 z 5

Tajnosti Tajnosti L. Marie Adeline (p)

no spíš je to tak 3,5. Jenomže už jsem dala 4* horším. Co se týče sexu, tak kniha byla celkem fádní. Nic převratného. Žádný hrdina, který by mě okouzlil, se také nekonal. Když už to začalo být nějak vzrušující, autorka to utla (Pierre, Jesse:). Ale bylo to zase trochu jinak pojaté. Takové jednoduché čtení.

30.06.2014 4 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

série rozhodně neubírá na tempu s dalšími díly, i když u mě zatím vítězí Scarlet s Vlkem:) možná mě trochu mrzelo, že Cress a Thornemu bylo věnováno méně kapitol, než bych chtěla. Části s Kaiem mohly být kratší. Jinak jsme knihu opět schrupla:) Winter má být posledním dílem. Škoda. Blbosti se rozepisují na deset dílů a když se člověku něco líbí, tak to má jenom čtyři-(

27.06.2014 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

vlastně jsem jednu knihu četla 3x:) dala jsem to, ale další díl už bych nezvládla. nějak nejsem nadšenec pro americké charaktery. slečnu bych nejraději prohodila oknem. pardon, ale v hodně chvílích to byla ale fakt krá..

21.06.2014 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

mně se kniha četla od začátku dobře. v tom jsem problém neviděla. vadilo mi, že autorka se snažila fantazírovat natolik, že občas fantazie přecházela v blábol. všeho moc škodí. a neustále jsem měla pocit deja vu. chvíli mi připadalo, že je tam nádech Vampýrské akademie, pak zase Harryho Pottera. Nicméně, čím víc děj postupoval, tím míň mi tyhle nedostatky vadily, až jsem je hodila úplně za hlavu. Ono v dnešní době být originální je prakticky nemožné. Uvidíme, co z toho bude. Knih, u kterých je poznámka, že se jedná o dalšího Harryho Pottera, je mraky (kam zmizela Oksa?). Stejně tak se filmuje každý druhý. Další díl si určitě přečtu. Jak jsme četla, autorka jich chystá rovnou několik. Jen, aby se to nezvrtlo v další Školu noci. A doufám, že Strážce nebude Adonis. To by bylo na mně už moc. Jinak rozhodně stojí za přečtení, i když to není kniha pro velké romantiky:)))

18.05.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

nooo, jak to vyjádřit? ta knížka JE čtivá. Za pár hodin se zhltne, jenže... Ve srovnání s prvním dílem se toho moc nezměnilo. Akorát hlavní postavy si vyměnily jména. Jinak to bylo skoro to samé a samozřejmě ten sex byl krapet pozměněn. Ale opět po dočtení jsem měla ten samý pocit, že je to vlastně o ničem. Svým způsobem musím obdivovat autorky, že napsaly 300 str. knihu, kde se nic neděje, vše je předvídatelné, hl. hrdinové skoro nudní (práce ve financích - to všechny ženské bere, když chlap umí počítat?), , jakoby vytažení z beautifulpeople.com (upravení, osolárkovaní, kancelářský post - miliony a miliony stejných lidí), přesto se od knížky nedá trhnout:)) já to nějak nechápu:)

11.05.2014 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

knize se rozhodně nedá upříst čtivost, což by stálo za 5 hvězd. je těžké ji zavřít. jenomže po přečtení jsem zjistila, že to bylo vlastně o ničem. další díl si rozhodně přečtu, ale zjišťuji, že tento žánr je tak trochu odfláknutý. až boom s erotickými romány pomine, nevím o čem spisovatelky budou psát. Kdyby se vyškrtaly erotické scény, tak by nic nezbylo. ale tato kniha byla rozhodně z těch lepších.

30.04.2014 4 z 5

V tvojí kůži V tvojí kůži Lisa Renee Jones

já jsem spokojená. kdyby se autorka tolik neopakovala a neustále čtenáři (spíš asi čtenářce, neboť si nedokážu představit, že tuto knihu by přelouskal muž) nepřipomínala jak úchvatní oba mužští hrdinové jsou a samozřejmě jak dominantní a bohatí a perfektní a úspěšní a žádoucí a sexy a hahaha, tak bych byla spokojenější. kniha kromě sexu má i to, co plno ostatních ne a to zápletku. Copak se asi stalo s Rebeccou? Další díl si určitě nenechám ujít.

23.04.2014 4 z 5

Smlouva s Adamem: Učitel lásky Smlouva s Adamem: Učitel lásky Jitka Volfová

to se nedá hodnotit. Erotický román? Není v takovém románu důležité vytvořit mužskou postavu, po které žena zatouží a ne pablba, kterému se každá žena touží vyhnout? Já nevím, jak ostatní, ale já mám o panu dokonalém trochu jiné představy. Formu psaní opominu, ale MF nemá korektory? No nic. To, že my v Čechách nemáme takové ty Christiany Greye, je jasné. Ale i tak si myslím, že by se dal vytvořit uvěřitelný charakter. Jenomže pan Adam to není. Průměrný podnikatel, který částečně vlastní firmu, milion CZK je popisovaná jako obrovská suma peněz a pravděpodobně má vše na leasing? Takhle mi to přišlo. Taťka od dítěte, který se rád nadlábne a občas profackuje ženskou. Tohle opravdu nemůže být idol. Ale co mě fakt dostalo, byla pasáž, kdy trubka Evča jede s Adamem na chatu, vytáhne řízky, sednou si na pařez a zbaští je. Co to bylo?!!!! Tohle se dělávalo za mých rodičů. V dnešní době, kdy na každé benzínce jsou bagety, Evča smaží na cestu řízky?!!! Tak se mi do hlavy vloudil obraz pupkáče s umaštěnou bradou, jak se na pařezu láduje řízkem. tohle měl být onen úchvatný hrdina na sex? No to snad ne! A další. Evča uvaří guláš, zabalí ho a běží za nechuťákem Adamem, aby mu ho později ohřála? Tolikrát zmiňovaný uragán vášně jsem už ani nevnímala. Nedokážu posoudit, zda-li knihu napsal někdo, kdo je moc mladý nebo moc starý na tento typ litreratury. Nicméně v této knize sex není sex. Nenadchne, urazí. Tohle jsou důvody, proč v každé druhé recenzi čtu, že Češi nemají rádi české autory. MF k tomu velice dobře přispívá.

12.04.2014

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

naprosto souhlasím se Samirou. Tři hvězdičky za to, že se opravdu jednalo o erotickou literaturu, kterou plno ostatních knih v tomto žánru nesplňují. I komentář o rychlém vyčerpání klienteli, pokud by všichni měli být takhle dokonalí, byl trefný.

30.03.2014 3 z 5