DraXitko DraXitko komentáře u knih

Zvon Zvon Neal Shusterman

Super. Škoda že to tak trvalo, některé detaily z přechozích dílů již trochu vybledly, ale i tak to bylo strhující. Určitě se k této trilogii ještě vrátím. Myslím si, že knihy přesahují škatluku young adult.

27.05.2021 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Zajímavá kniha, ale pro člověka, co nemá paměť na jména (jako já), dost těžká. Přijde mi opravdu úžasné jak Tolkien dokázal promyslet celý svět včetně jeho historie.

10.04.2021 4 z 5

Zmije Zmije Andrzej Sapkowski

Ačkoli je to můj oblíbený autor, tato kniha mi opravdu nesedla.

25.12.2020 2 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Jak tu již je několikrát zmíněno, začátek byl super, prostředek mi dal zabrat, ale konec už byl zas celkem čtivý. Každopádně zajímavý námět, to se musí nechat.

18.04.2020 3 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Příjemná oddechovka.

30.12.2019 5 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Uvozovky u přímé řeči vyšly z módy? Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě, ale moc mi nesedla.

05.12.2019 2 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Velmi silný příběh... těžko pochopit, že lidé umějí být tak krutí. A nejen ta krutost je děsivá, ale i ten přístup okolí...

14.11.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Velmi aktuální téma, velmi pěkně zpracované. Člověka to nutí zamyslet se, jak moc samozřejmě bereme dostupnost pitné vody.

03.11.2019 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Námět knihy mě zaujal, ale občas se děj zbytečně vlekl.

09.02.2019 3 z 5

Po nadšení z knihy My děti ze stanice ZOO jsem čekala více. Některé kapitoly byly opravdu zajímavé, ale celkově mě kniha už tolik neoslovila.

31.01.2019 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Velmi silný příběh. Vždy, když byl v knize zmíněn věk hlavní postavy, mě zamrazilo. A nejvíc mě dostávala beznaděj matky.

20.12.2018 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Od začátku do konce se nemohu rozhodnout, jestli mi kniha přišla vtipná nebo děsivá.

11.09.2018 2 z 5

M.Y.T.H. Inc. nastupuje aneb Mýtus trochu jinak M.Y.T.H. Inc. nastupuje aneb Mýtus trochu jinak Robert Asprin

Mám tuto sérii ráda, ale změna stylu vyprávění mi nesedla. Tak snad se to v dalších dílech zlepší nebo si zvyknu.

07.08.2018 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Další kniha tohoto autora, která mi nešla z ruky, dokud jsem ji nedočetla. Velmi zajímavé téma i forma. Opět doporučuji.

02.07.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Napětí až do konce :-) Doporučuji!

24.06.2018 5 z 5

Malý špalíček pohádek Malý špalíček pohádek František Hrubín

Krásný návrat do dětství. :-)

02.04.2016 5 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Prostě strhující... Nikdy bych nevěřila, že mě tento žánr tak chytne.

10.02.2016 5 z 5

Angličtina na rovinu II Angličtina na rovinu II Darren Crown

Pěkně a pochopitelně vysvětlená angičtina. Ale první díl mi přišel stejně lepší.

14.01.2016 5 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Nejen že se člověk něco přiučí, ale také se velmi pobaví... :-) Doporučji všem, co bojují s angličtinou i těm co anglicky umí perfektně.

04.11.2015 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Zeměplocha a draci? Perfektní kombinace. Asi zatím nejlepší Zeměplocha co jsem četla.

10.02.2015 5 z 5