dr.romca dr.romca komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Románová kronika jedné rodiny.
Je smutné, jak politika dokáže rozdělit rodiny. O česko - polských vztazích mezi válkami jsem neměla ani tušení. Většinou se mluví jen o Sudetech.
Zaujala mě věta, která je napsaná až skoro na konci :
Jak dlouho trvá válka po tom, co skončí?

04.12.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tuhle knížku jsem přečetla velmi rychle. Smutné vyprávění jedné dívky, která jakoby byla všem na obtíž. Takový začarovaný kruh...

22.10.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Příběh jedné rodiny. Postava Barbory mi byla nesympatická. Ale rozumím tomu, jak ji autorka napsala - její postoj k tomu, že takhle nás zkouší Bůh. Všechno špatné se děje jen proto, že to tak chce. Jako by neměla právo být trochu šťastná a mít se trochu lépe. Dříve nic jiného neznali. Jen práci a v neděli kostel. Její děti už jsou jiné a chtějí najít štěstí... i bez přičinění Boha

16.10.2022 4 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Z vystrašené Anny se postupem let a událostí stává silná žena. Musí být silná kvůli dětem.
Zasahují sem i politické události 50. let. Ale jako asi většina žen, se zajímala o to, jak bude s dětmi žít, a ne jak se vyvíjí politická situace.

27.04.2023 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Zaujala mě hned první věta prologu : Psychologové tvrdí, že se všemi křivdami dětství se má člověk vyrovnat do čtyřiceti. Musím souhlasit, i když je to někdy těžké.
Zamrazilo mě po pár stránkách, jak situace v Sudetech byla/ je skoro srovnatelná s dnešní dobou...
Krásný příběh o těžkém osudu žen jedné rodiny - Irmy, Edity, Magdy a Kristýny

20.06.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá, seriál jsem viděla a musím říct, že dokonale vystihl atmosféru knihy. Nejlepší je teta Kateřina. Nikde jsem v knize nenarazila na jméno vypravěče.

02.07.2020 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Tak hrdinka je starší než většina postav z knih této spisovatelky. Přesto styl zůstává stejný.
Komu se líbí ostatní knihy, tak se jim bude líbit i tato.
Jen konec knihy byl takový rychlý, neškodilo by pokračování...

29.05.2022 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Děj skvělý, napínavý, ale asi od poloviny mě štvala Erika svým chováním.
Jen malou otázku - komu byste volali, když by vás někdo unesl a vy byste měli telefon u sebe -- kamarádce nebo policii ?

08.04.2022 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Hezká kniha. Je vidět, že dobrý příběh se dá napsat i s minimem postav - muž, žena a pes :))

07.01.2018 5 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Knížka se mnou byla na dovolené. Krásné, oddychové čtení. Rozhodně pobavila.
Rumburak byl nejlepší...

08.10.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Líbil se mi styl psaní. Tak nějak celou knihu čekáte, že se hlavní (anti)hrdina řítí do průšvihu. Děj se odehrává jen během pár týdnů a konec je vlastně otevřený....

25.02.2022 5 z 5

Na konci vesmíru Na konci vesmíru Kristýna Sněgoňová

Pecka ! To, že se příběh moc neposouvá, vůbec nevadí. I cesta může být cíl.
P.S. dokázala jsem přečíst řeč Bytostí. :))

29.02.2024 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Skvělý román. Na začátku to připomíná český seriál Kukačky, ale už po pár stránkách dává tušit, že to nebude, tak jednoduché se domluvit.

18.11.2021 5 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Pecka! A na vánoční kolekce se musí těšit celý vesmír.
Já taky, my ji v práci opravdu ještě fasujeme : ))

12.10.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Skvělý díl. Možná proto, že tam je méně Eriky ( moc jí nemusím ) a víc se vyvíjí příběh vrahů. - a o tom, jak se mladá dívka nechá ovlivnit manipulátorem - myslí si, že to dělá z lásky.

15.11.2022 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Doporučuji všem, kdo se chce pobavit.
Bylo by to pěkné i zfilmované.
Hlavní hrdinka je fajn holka, která jen hledá toho pravého. V okamžiku, kdy se skoro rozhodne, že už řádného chlapa nechce, se na ní lepí chlapi ( a i trapasy ) za sebou..

26.07.2022 5 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Na začátku slabší rozjezd, ale konec super. Chyběla mi Aga, ale už je jasné, že příští díl bude zřejmě hodně okolo ní. Jsem zvědavá, jak do děje zasáhne Mistr lepení.
A trošku se ztrácím ve všech těch mimozemských rasách :))
DENÍK Danky Krasinski je úžasná pomoc se v tom všem vyznat. A taky Danka konečně zasáhla do boje.

31.03.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Četla se dobře, děj pěkně navazoval. Určitě to není moje poslední kniha od tohoto autora.
Jen hlavní hrdinka Erika se mi zdála moc sebevědomá na to, že nastoupila na nové místo, kde nezná své kolegy

02.06.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Moje první setkání s Aristokratkou. Naštěstí jsem viděla film, a tak jsem dokázala zařadit postavy a vědět, co od nich čekat. Super knížka

22.05.2021 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Až po pár stránkách jsem zjistila, že je toto ''druhý díl''. Vůbec to nevadilo. Je skvělá, líbil se mi styl psaní, pěkně vykreslené postavy. Ke konci knihy jsem tušila, kdo je jedním z vrahů.

07.02.2021 5 z 5