Dousabel Dousabel komentáře u knih

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak i mě tato kniha trochu zklamala. Po Manželích odvedle, jsem se hrozně těšila na další dílko, ale takové nadšení se nedostavilo. Příběh to nebyl špatný, i když, žádná velká bomba, ale hlavně mi vadily všechny postavy v knize. Ani k jedné jsem nijak zvlášť nepřilnula, takže na konci by mi bylo jedno, i kdyby se všichni třeba postříleli navzájem :D Tak třeba příště.

17.04.2018 3 z 5

Takoví jsme byli Takoví jsme byli Juliet Ashton

Tak větší pohádku jsem snad nikdy nečetla. Velice nenáročná červená knihovna, s absolutně nereálným dějem ani postavami. Jako oddechovka, proč ne, hloupoučké, ale milé.

10.04.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Už bylo na téma II. světové napsáno kde co. Detektivka, román, červená knihovna... Ale na mě Hana zapůsobila tím, že působí strašně realisticky. Ne jako beletristický román, spíš autobiografický příběh. Možná je to českou autorkou, nebo tím Meziříčím, každopádně já jsem přesvědčena, že tam, na náměstí, seděla, možná i sedí, Hana, v černém vytahaném svetru s okoralým chlebem v kapse. Krásná kniha!

10.04.2018 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Výborný, napínavý thriller, autorka si s námi pohrává jak kočka s myší. Několik dějových linek, některé z přítomnosti, jiné z budoucnosti, poměrně dost potenciálních pachatelů, sama jsem skákala s podezřením z jednoho na druhého. Výborně vykreslena psychologie rodičů ztraceného dítěte, měla jsem sevřený žaludek celou dobu s nimi. Velice povedená prvotina!

10.04.2018 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Dalo se to napsat lépe. Knížka působí tak nějak neuspořádaně, žádný dílek příběhu mi nepřišel pořádně dotáhnutý do konce. A závěr, ten mě vyloženě vytočil :) Škoda, protože ostatní díla z Ölandu jsou supr.

10.04.2018 3 z 5

Poslední pomoc Poslední pomoc Martin Pospíšil

Libový frajírek alá pán všeho tvorstva, kterému všechno projde a chvástá se počty zářezů. Ale... Ať už se mu to stalo, šíleně to přikrášlil, nebo celé vymyslel, já jsem se parádně bavila!!! Třeba se někdy potkáme ve FNOL ;)

18.03.2018 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Četla jsem ji moc dlouho a to byla chyba, za kterou autorka ale nemůže a kniha mě v půlce přestávala bavit. Taky už mi trošku vadí stále stejné schéma dokola, proto mi její knihy připadají tak nějak stejné. A tentokrát ani nijak moc bombastické překvápko, jak v jejích předešlých románech.

07.03.2018 4 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Pomsta byla sladká, jsi moje superhrdinka, Blumová :)

07.03.2018 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

Tak druhý díl mě rozhodně nezklamal. Bavil mě snad i o chloupek víc, než první. Neřezaly se tu končetiny, ani nezakopávaly mrtvoly k mrtvolám :D Jen přibylo více psychopatických postav.

07.03.2018 4 z 5

Přítelkyně smrti Přítelkyně smrti Bernhard Aichner

Zajímavé :) Musela jsem se od knihy brzy odosobnit a nemohla se do ní naplno ponořit, protože číst o vystýlání různých tělních dutin vatou a propichování patra v puse mi opravdu nedělalo před spaním dobře :D Ale jinak se mi kniha moc líbila, nebyla zbytečně natahovaná, vyhovovaly mi krátké věty i odstavce. A při uřezávání ruk a hlav už jsem jí fandila, ale raději jsem držela svou představivost na uzdě :D

10.02.2018 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Mám moc ráda její knihy. I tahle je velice krásná, ale na můj vkus až moc. Sarah mi lezla na nervy a opravdu netuším, zda by 14-leté dítě bylo schopno dokázat to, co ona. Ovšem mistrně popsané chování a myšlenky rozvádějících se manželů, kteří se s obrovskou vehementností snaží popírat to, že se stále milují. Předvídatelný konec, žádné velké překvapení, působil na mě spíš úsměvně, než dojemně. Krásná kniha, ale až moc.

10.02.2018 4 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

Knížka má slabá místa, sem tam i trošku trapně naivní, ale nic to nemění na tom, že mě velice bavila. Dobře se to četlo, bát se u toho moc nedá, ale napínavé to přece jenom je. A vztek na ty parchanty to ve mně vyvolalo opravdu veliký :D

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Tak především, toho, kdo tuto knihu vydal pod štítkem humor, bych nechala podstoupit psychotest. Je to opravdu nádherná kniha, ale humor se objevuje na prvních pár stranách, potom úsměv zamrzá a nakonec máte v hrudníku balvan. Ale poselství tahle kniha rozhodně obsahuje, a to, žijte si tak, jak chcete, dokud můžete. A nepromrhejte ani minutu.

Do vody Do vody Paula Hawkins

No, toto je velice zvláštní kniha. Díky komentářům níže, (za které opravdu děkuji:)), jsem se hned od začátku usilovně soustředila na všechny postavy a četla jsem pomalu, proto jsem se až tak v postavách neztrácela. Ale je fakt, že asi do půlky jsem se s knihou docela trápila, sama jsem nevěděla, jestli mě baví nebo ne. Nicméně druhá půlka byla mnohem lepší, všechno do sebe zapadlo a vysvětlilo se. Jen byla podle mě zbytečná postava Libby. A tolik psychicky narušených psychopatických postav jsem pohromadě v knize nikdy neviděla :D

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Krásná kniha, krásný příběh, spousta tajemství z minulosti a jejich postupné odhalování, některé předvídatelné, jiné mě z mrazením v zádech opravdu hodně překvapily. A především oceňuji normální závěr a ne žádný americký přeslazený zázračný konec. :) Jsem moc ráda, že se její knihy zase začaly vydávat.

02.02.2018 5 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

U této knihy platí přísloví méně je někdy více. Deaver je fakt spisovatelský génius, ale tady už té geniálnosti bylo trochu moc. Kdyby kniha končila o 100 stran dříve, byla by skvělá, ale to podle mě zbytečné natahování tomu uškodilo. A co se stalo s Lincolnem? Ten by se nikdy s taliánci takhle nemazlil! :D Takže doufám, že příští díl bude zase pěkně doma, se sokolíkama za oknem :D

20.01.2018 3 z 5

Ryanova pomoc Ryanova pomoc Leila Meacham

Úplně rudá knihovna! Ale velmi pěkně napsaná, až na ten závěr, ten už byl úplně klišoidně přitažený za vlasy :D Ale jinak kniha splnila vše v tomto žánru - stažené hrdlo z bezpráví, slzy, doufání k uzoufání, motýlci v břiše i rozpálené lůno :D :D a na konec samozřejmě přiblblý úsměv, který vydržel skoro celé dopoledne :)

15.01.2018 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Perfektní thriller! Když jsem potřebovala knihu odložit, nebo třeba usnout :D, přišel nějaký zvrat nebo šokující odhalení a to prostě nešlo, kniha měla přednost :) Závěrečné rozuzlení skvělé a postava Gibsona nemohla být lépe napsána!

15.01.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Luxus! Musela jsem se silou vůle držet, abych nepřeskakovala stránky, abych se mohla konečně dozvědět, co se, sakra, stalo na tom grilování! Po dočtení každé knihy L.M. si říkám, že lepší už to být nemůže. A ono pokaždé může.:D Moriarty je mistrně pera a já bych si chtěla vymazat paměť a přečíst to znovu!

15.01.2018 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Skvělá, skvělá, skvělá! Vynikající psychotriller, s velice originální zápletkou a cca 10 postavami, které bohatě stačí. Četlo se to parádně, vyhovuje mi střídání postav po krátkých kapitolkách, včetně zpestření v podobě otázek z psychotestu, zajímalo by mě, zda bych podle svých odpovědí prošla :) Každopádně, pro mě byla zcela fascinující postava Edwarda. Nejen, že jsem v průběhu čtení na něj asi padesátkrát změnila názor o 360 stupňů, ale zároveň jsem jím byla neskutečně přitahována, možná až trochu hraničící s posedlostí, takže se těm dvěma dámám vůbec nedivím. No nic, asi se půjdu nechat vyšetřit :D Každopádně, kniha je to skvělá!

18.11.2017 5 z 5