Dousabel Dousabel komentáře u knih

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Tak nevím, jako knížka to není špatná, ale když čtu cokoli déle jak týden, tak to není ono. Navíc teď, po dočtení, mám pocit, že mi tam strašně něco chybělo, jen přesně nevím co. Možná trošku více doladit ten závěr, nesnáším konce typu, ted si to každý dopředstavujte podle svého, jestli to vše dobře dopadlo nebo ne :) Tak ve třičtvrtině mě to teprve nějak více zaujalo a v první půlce jsem se taky dosti ztrácela v těch časových posunech. Přečtete 30 řádků a pak se teprve dozvíte, že čtete o někom jiném a 25 let zpátky :o) Za mě tak tři a půl hvězdy

07.06.2014 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Tak, safra, teď nevím? Skončilo to dobře nebo špatně? :) Nicméně, opravdu mistrovské dílo, místy přímo nervy drásající a o mnoho více propracovanější než první i druhý díl. Daleko víc mi vyhovovaly delší části při střídání děje Beccy a HP. Ale trošku mám pocit, že některé otázky nebyly úplně zodpovězeny, takže si dám chvilku oddech a pustím se do toho rozhodně znovu, jestli jsem něco nepřeletěla moc rychle :) Každopádně, vřele doporučuji:)

29.05.2014 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Mnohem lepší, než první díl. Více propracované, ať už dialogy nebo samotný děj, ještě více napínavější a mnohokrát více zamotanější :) Před posledními pěti stránkami jsem si říkala, jak už to do sebe všechno konečně zapadá, že tomu už přicházím na kloub a po dočtení jsem další hodinu nemohla usnout a v hlavě mi lítaly samé otazníky a nevím vůbec nic :) Takže s chutí do třetího dílu a musím uznat, že de la Motte je Mistr Napínák :)

18.05.2014 5 z 5

Hra Hra Anders de la Motte

Velice dobrá knížka, originální zápletka, není to žádná krvavá krimi, spíše psychologický thriller. Chvilku trvalo, než jsem přivykla způsobu psaní a asi prvních 150 stran mi byl HP tak strašně nesympatický, že bych ho nejraději pleskla:o), ale pak nastal velký obrat a ted, v půlce druhého dílu už mu děsně fandím :)) Takže vřele doporučuji a jsem zvědavá, jak toto celé dopadne.

17.05.2014 4 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Typická Deaverovka, i když musím souhlasit s ostatními, že to byl trochu slabší kousek. Docela originální zápletka, velmi dobře čtené, jediné, co mi začíná vadit je, že už mě Deaver nedokáže tak napnout těmi vypjatými stresovými části knihy, protože vím, že to stejně dobře dopadne.

23.04.2014 4 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Neuvěřitelně milá, oddechová knížka, když člověk potřebuje vypnout a nabít se pozitivní energií:)

14.04.2014 5 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Další velice napínavá kniha od TG, oceňuji opravdu originální zápletku, která možná není až tak utopistická, jak se může zdát. Jen jsem každou chvíli čekala, kdy se objeví na scéně Jane nebo Maura a ono nic:) Ale čtyři hvězdy zaslouženě i bez nich:)

28.03.2014 4 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Hrozně milá a zábavná knížka. Kéž by to takhle fungovalo i ve skutečnosti:) Po dočtení ve mně zanechala velmi příjemné pocity a naději, že nikdy není pozdě na nápravu chyb, které dělá každý.
P. S. Nemáte někdo doporučení na firmu, co čistí koberce...? :)))

18.03.2014 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Už jsem hodně dlouho nečetla žádnou "Deaverovku", tak mě zase mile překvapilo, jak poutavě a chytlavě umí psát :) Je pravda, že je to jedna z nejslabších knížek od JD, dala by se o třetinu v pohodě zkrátit a konec mi přišel už trošku dost přitažený za vlasy, ale já mám na něm ráda, že i když píše skoro dvě knihy ročně, nikdy se nic neopakuje a pořád má v zásobě nové a nové náměty a příběhy a ani ta kvalita naštěstí moc neupadá. Za mě čtyři hvězdy :)

16.03.2014 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Pěkná knížka o splněných přáních a plná morálních ponaučení. Taky z velké části pohádka, ale spíše pro dospěláky, opravdu nevím, jestli by toto přelouskalo dítě nad 10 let, i když je to v žánru zařazené do dětské literatury. Trochu mi chybělo obšírnější vysvětlení celého příběhu a konec mi přišel trošku uspěchaný, ale jinak moc příjemné počtení. Na Zlodějku to samozřejmě nemá, ale tyhle dvě knihy se absolutně nedají srovnávat, každá je z naprosto jiného světa, doby, země, režimu... Proto, kdo se chystá číst po Zlodějce Posla, čekejte od toho jenom příjemnou trošku fantasy pohádku a nesrovnávejte je :)

11.03.2014 4 z 5

Pořád se dívá Pořád se dívá Chevy Stevens (p)

Po pravdě, tentokrát mírné zklamání. Děj je lehce předvídatelný, žádné velké šokující vyústění a překvapení, na jaké jsem byla zvyklá u posledních dvou dílek od CH. S. Nicméně se kniha velice dobře čte, i zápletka není špatná, jen tentokrát chyběly ty nervy a okousané nehty při čtení:)

08.03.2014 3 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Věřím, že pro spisovatele je to jedna z nejhorších věcí, co se mu může přihodit, a to ztráta krátkodobé paměti. Ale také moc nechápu, z jakého důvodu byla tato "kniha" vydána. Jak už tu někdo píše, je to spíše opravdu jen diář M. V. během asi půlročního období, plný schůzek zcela o ničem. Je plná sebelítosti, i když chápu, že autor to tak jistě poci´toval, ale člověk má z toho pocit, že se nikdy nic horšího nikomu nestalo. A rozhodně to není pro nikoho, kdo by potřeboval sám povzbuzení, kdyby procházel zrovna něčím podobným, po dočtení by si spíš asi každý hodil mašli. Ale věřím, že toto dílko na sebe určitě vydělalo, což bylo také autorovo jedno z největších starostí.

04.03.2014 2 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Velice čtivá knížka o tom, jak dokáže klukovská vylomenina zničit několik životů. Kniha vyprávějící příběh tří kamarádů v milostném trojúhelníku od dětství až po dospělost, s docela překvapivým závěrem, kdy se kniha mění spíše v detektivku.
Stojí za přečtení, jediné, co mi na ní trochu vadilo, byly docela časté příliš dlouhé souvětí plné přídavků a přívlastků a na čtvrtém řádku už jsem trochu ztrácela orientaci, co bylo v začátku věty. Občas i trochu nesmyslný slovosled.

04.03.2014 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Souhlasím s ostatními, zatímco prvními dvěma díly jsem se spíš pomalu prokousávala, taky to byla jedna z prvních severských knih (teď se s nimi roztrhl pytel), tak třetí, čtvrté pokračování bylo super a tento pátý jsem zhltla za jediný večer. Je to čtivé, napínavé a hlavní postava Rebecka je děsná sympaťačka :o). Teď už mi nezbývá nic jiného, než prolustrovávat ediční plány a čekat, kdy vyjde další.

27.02.2014 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dopředu říkám, že nejsem moc příznivcem tzv. "ženských" románů, ale tahle knížka mě dostala. Nejde ani tak o obsah, kdy se jedna mladá žába snaží zachránit kluka, který už svůj boj vzdal a ty situace jsou jak vystřižené z nějakého amerického dojáku, ale ten konec. Konec jsem totiž vůbec nečekala, většinou nečtu anotace, komentáře, ani spoilery, takže mě závěr úplně rozdrtil. Možná mi taky přišel trochu utnutý, věnovala bych tomu více stránek, zase na druhou stranu jsem tím ušetřila pár kapesníků. (I tak jich nebylo málo) :) Málokdy se bojím u konce otočit každou další stránku, jako u této knížky. Vřele doporučuju

27.02.2014 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Je to jedna z těch zamilovaných románů, kdy přesně víte, jak to všechno dopadne. Neurazí, ale ani příliš nenadchne, i když nějaké emoce probudí. Je těžké napsat asi po stopadesáté stopadesátkrát omleté téma, ale milovnicím love story se určitě bude líbit:)

27.02.2014 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pro mě zatím nejlepší kniha od G.F., velice originální zápletka, od druhé půlky jsem byla napnutá jak kšandy, kdo je v příběhu vlastně "záporák":) A nad závěrem knihy jsem dumala opravdu hodně dlouho:) Docela se těším na film, co má přijít letos do kin, ale raději od toho příliš neočekávám.

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Dnes dočteno a opět mě G.F. nezklamala. Kniha vtáhne do děje prakticky od první stránky a udržuje v napětí až do konce. Je pravda, že i na mě byly některé popisy vražd trochu moc silné, a některé líčené situace až nechutné:), ale rozhodně stojí za přečtení pro milovníky thrillerů.

27.02.2014 5 z 5

Mě tedy Stoletý stařík velice pobavil. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se celých 400 stran jen uculovala a výborně se bavila. Prakticky všechny jeho příhody zní tak šíleně neuvěřitelně, až nezbývá nic jiného, než mu vlastně věřit, že u toho všeho byl a všechny osobnosti potkal:)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Úžasná, poutavá kniha, zase trochu jiný pohled (dětský) na II. světovou, četla se opravdu výborně. Ještě ten den jsme na The Book Thief šli do kina a já řvala jak želva od začátku až po závěrečné titulky. Je to jedna z těch knih, která vás tak vtáhne tak do děje, že během čtení cítíte stejnou bolest a beznaděj, ale i radost a bezstarostnost, jako hrdinové v příběhu. Určitě jsem nečetla naposledy a vřele doporučuji:)