Elixír mládí

Elixír mládí https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186246/bmid_elixir-mladi-6Uj-186246.jpg 4 205 43

Bostonská policejní hlídka přiveze na pohotovost staršího muže, nahého a dezorientovaného, ten však odtud nevysvětlitelně zmizí. Doktorce Toby Harperové, která svůj život dělí mezi noční služby a denní péči o matku postiženou Alzheimerovou chorobou, nedá tato záhada spát – jakmile se však pustí do pátrání, které ji nasměruje do nedalekého luxusního sanatoria pro přestárlé, začnou lidé kolem ní umírat. Zdá se, že s léčbou praktikovanou v tomto zařízení není něco v pořádku…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Life Support , 1997

knihomolka460
knihomolka460
10.04.2023 4 z 5

Ze začátku to bylo takové normální drama, ale to co se z toho vyklubalo. Obrovský obdiv autorce za tak skvělý nápad a příběh. Na posledních 100 stranách se sejde tolik věcí , že se od knihy nejde vůbec odtrhnout. Je to zajímavá a napínavá kniha a určitě doporučuji.

Lolila
Lolila
24.08.2020 4 z 5

Bola som zvedavá na knihy, ktoré napísala spisovateľka pred sériou s Jane a Maurou. Vidno, že táto patrí medzi jej prvé, ale je to veľmi dobre napísaný thriller o genetických pokusoch. Zaujímavá téma, napínavé. Stojí za prečítanie.

Pavlína2019
Pavlína2019
28.06.2020 2 z 5

Mě se kniha líbila. Autorku mám moc ráda. Názory jsou zde různé. Já jsem spokojená. Opět nové téma. Tentokrát z lékařského prostředí. Trochu mě z myšlenky této knihy mrazilo, ale kdo ví, co mohou vědci ještě vymyslet.... Stojí za přečtení.

yetti09
yetti09
09.02.2020 3 z 5

Tess mám moc ráda, všechny knihy, které jsem četla, byly super. Tohle byla zatím nejslabší kniha od této spisovatelky. Celé to bylo takové nudné, nezajímavé, prostě bez šťávy. Jediné co musím vyzdvihnout je perfektně popsané pitvy... Jde opravdu poznat, že autorka má vystudovanou medicínu, protože lidskému tělu rozumí.
Ještě bych chtěla zmínit, že závěrečná scéna - pohřbení zaživa, jednoduše to pro mě bylo neuvěřitné, místy až přitažené za vlasy.
Celkově měla kniha velmi dobrý námět, ale zpracování bylo nešťastné.

vojteska70
vojteska70
03.07.2019 1 z 5

Tak tohle jsem nedala. Nebavilo mně to a predkakovala jsem stránky

pejty
pejty
28.04.2019 2 z 5

Asi nejslabší kniha, kterou jsem od Tess zatím četl. Strašně dlouhý rozjezd, který mě několikrát málem přinutil knihu zavřít a už znovu neotevřít. A ani potom kniha nijak neoslnila. Jediným pozitivem na této knize byla zápletka, která mě opravdu zaujala. Myslím, že si od Tess dám na chvilku pauzu.

pingu1
pingu1
05.03.2019 5 z 5

Další velmi pěkný thriller z lékařského prostředí, tentokrát o genetických pokusech. Svižný, napínavý, prostě Tess ... :-)

malagreta
malagreta
24.02.2019 5 z 5

Dobré čtení, super detektivka.

wlado
wlado
01.01.2019 4 z 5

Výborne napísané, skvelé čítanie ako všetky knihy tejto autorky.

moudivlacek
moudivlacek
02.09.2018 5 z 5

Miluji příběhy z lékařského prostředí, a když jsou protkány správnou detektivkou, většinou nemají chybu. A když to napíše oblíbená autorka - tak to už je sázka na jistotu.
Zase je to velice aktuální téma, plno lidí špatně snáší stáří a kdyby mohli, určitě využijí možnosti omládnout a žít aktivním životem hodně dlouho. To by bylo super, kdyby ovšem na druhé straně nebyla něčí oběť. Je zde vlastně přetřásána myšlenka, kam až má genetika a lékaři dojít, aby se nepřekročila tenká hrana morálky a etiky, a aby nebylo ubližováno a využíváno nevinných tvorů.
Doporučuji.

Evaho73
Evaho73
24.12.2017 4 z 5

Prečítaním tejto knihy som opäť zablúdila do iného žánru oproti tým, ktoré v poslednej dobe čítam. Thriller z lekárskeho prostredia, kde išlo o nelegálne genetické testy ma celkom zaujal. Zo začiatku som však mala problém začítať sa, ale potom ma dej chytil a bola som zvedáva, ako to celé dopadne.

NADEI
NADEI
26.11.2017 3 z 5

Nevím , ale nějak mi tahle kniha moc nesedla, měla jsem pocit ,že se v první polovině celkem nic neděje, až pak se to rozběhlo. Hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, o to víc mě zaujal dramatický příběh mladičké Molly, které mi bylo moc líto.Za mě trošku slabší, ale tak stojí kniha za přečtení.

harena
harena
15.09.2017 4 z 5

Dobře napsaný lékařský thriller o genetických pokusech.Příběh má spád, dobře se čte, akční, napínavý a ke konci až hororový. A kdo ví, co se děje v našem skutečném světe? Sice slabší, než její další knížky, ale trochu strachu a napětí si užijete. Těším se na další.

Layss
Layss
05.06.2017 4 z 5

S touto autorkou jsem se setkala teprve tento měsíc a hltám jednu její knížku za druhou. Elixír mládí zněl zajímavě, a děj byl opravdu napínavý. Sice se dalo ledacos vytušit, ale vůbec to nekazilo dojem, ba naopak. Těším se na další knihu.

muchomurka
muchomurka
27.04.2017 4 z 5

Napínavá, čtivá knížka, kterou jsem si užila. Ale má, stejně jako ostatní knihy Tess Gerritsen, příliš rychlý závěr a nakousnuté linie příběhu, které se vytratily. I přesto jsem spokojená. Držela jsem Toby palce. Jen je mi moc líto maminky Toby.

Niane
Niane
01.02.2017 5 z 5

Tess Gerritsenová nikdy nezklame! Tohle je moje předposlední kniha, kterou jsem od ní ještě nečetla, a už teď se hrozím toho, jak dlouho budu muset čekat na novou knihu, až přečtu tu poslední. :-) Elixír mládí byl napínavý od začátku do konce, prostě správná krimi z lékařského prostředí. Vřele doporučuji. :-)

Kodetka
Kodetka
23.01.2017 5 z 5

Příběh mě opět nezklamal. Děj je celkem rozsáhlý, ale zároveň přehledný a drží se tématu. Kniha je napínavá a zajímavá.

konicekbily
konicekbily
12.11.2016 3 z 5

Každý má svoje "poprvé", zajímalo mne, čím Tess začínala, než přišla ke skvělé sérii.

genie
genie
03.09.2016 3 z 5

Uznávám, že knížka měla spád a dobře se četla, ale přišla mi tak nějak jednodušší a prvoplánová.

aneleh18
aneleh18
16.06.2016 4 z 5

Je zajímavé přečíst něco autorsky staršího od Tess. O kvalitě této spisovatelky mne právě toto přesvědčuje, protože i její velice raná díla mají své napětí, logickou zápletku a v neposlední řadě zajímavý námět. Nemůžu zapomenout na dar převyprávět příběh poutavým způsobem, takže se její knihy čtou jedním dechem.

lékařské prostředí thrillery

Tess Gerritsen