dontbullshitme dontbullshitme komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

(SPOILER) Jednu hvězdu obdrží Murtagh a jeho pravdivá slova o tom, že je Eragon jen někdo, koho je potřeba neustále zachraňovat, další je pro Safiru, protože je to prostě baby a poslední je za to, že jsem knihu dokončila, takže není tak špatná, dalo se to přečíst. Ubírám však hvězdy za některé zdlouhavé kapitoly a za ty, kdy měl člověk pocit, že jsou tam úplně k ničemu. Jasně, dodávalo to trochu na opravdovosti, když se někam vydal a nedostal tam, co potřeboval, ale vážně to muselo být tak dlouhé? A pak.. co to bylo pořád s tím omdléváním? Myslela jsem, že si začnu dělat čárky. Taky jsem se musela smát, když jim šlo o krk, ale Eragona zajímalo, jestli bylo fér zabít neozbrojeného muže. Byl to parchant, který by je nenechal být, takže mi to od něj přišlo trochu naivní. No, přesto jsem zvědavá na další díl, jen se na něj asi nevrhnu hned.

24.07.2021 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Všichni jsou nadšení a já dávám tři hvězdy. Nemůžu upřít promyšlenost a tak dále, ale vůbec mě to nenutilo číst dál a dál, měla jsem mezi čtením dlouhé pauzy a bylo mi to jedno. Netuším, proč to tak mám, ale stejné to bylo i u prvního dílu.

10.07.2021 3 z 5

Chawtonské dopisy Chawtonské dopisy Jane Austen

Čteno kvůli výzvě. Moc mi to nedalo, abych pravdu řekla, ale je hezké, jak byla svými blízkými milována. :)

03.07.2021 3 z 5

V říši zla: Křičící orel za Rýnem V říši zla: Křičící orel za Rýnem Donald R. Burgett

Knihy se ke mně dostávaly tak nějak na přeskáčku (teď jsem skončila válku a jdu na začátek do Normandie), ale to nevadí, zážitek je to silný, ať to vezmete odkudkoliv. Jsem moc ráda, že jsem si ty knihy sehnala a nepustím je. Chyběl mi jen bližší popis pocitů, jak to všechno vnímal, někdy mi přišel pan Burgett chladný, ale to jsem možná jen zhýčkaná filmy, kde je všechen ten strach, smutek a podobně hezky vidět. :)

08.06.2021 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Má to svou zprávu, o tom není pochyb, je to zajímavý nápad, to taky musím uznat, ale ta jejich rychlá romance po dvou dnech, to mě moc nenadchlo a opakující se myšlenky mi už taky občas lezly na nervy. Takže pro mě asi půl na půl. :))

12.05.2021 3 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Já jsem tak nepoučitelná. Proč se k ní pořád vracím? Je to zvědavost, určitě ano, která mě však v průběhu čtení vždycky opustí. Já chápu, že je to pro mladší lidičky, ale myslím si, že i pro young adults je to místy (hodně často) tak hrozně dětinské. Romantika na každém řádku, až si říkáte.. wtf, bude se tam dít i něco jiného? Já už přeci chápu, že se milují nejvíc na světě, i když měl Magnus plno partnerů dávno před Alekem, je Alek z nich ten nejlepší a blabla. Pak ty jeho vtipy? Vůbec mi nepřišly vtipné. A co mě dál hrozně pobavilo, bylo to, jak se ten kult přiznal k vraždám, pohodička, vůbec za to nebudete potrestání, tak na sebe všechno vyklopte. Ne, prostě ne, k dočtení se nutím. Přesně tak, ještě jsem to ani nedočetla a už hodnotím, protože vím, že tam nic lepšího již nenajdu. A pardon za hate, ale.. ugh!

29.04.2021 2 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Je to opravdu povedená série, silný příběh, ale z nějakého důvodu je pro mě poslední díl nejslabší, těšila jsem se, až to konečně dočtu, což je škoda, první díl jsem si vážně užívala. :)

12.04.2021 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Čtení se mi opět moc líbilo, jen dávám o hvězdičku méně za Katniss, která mi občas lezla na nervy, což asi není nejlepší důvod k nižšímu hodnocení, ale vážně mi to vadilo.

01.04.2021 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Trochu jsem se toho bála, protože se mi Balada o ptácích a hadech moc nelíbila, ale tohle bylo perfektní. Užila jsem si to, co jsem viděla ve filmech, ale - pochopitelně - ještě víc ty detaily, které film vynechal a hlavně jsem lépe pochopila pocity a pohnutky všech postav. Vysoké hodnocení je zde na místě!

26.03.2021 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Na začátku jsem měla pocit, že to není ta samá série, kterou jsem si tolik oblíbila, byla to nuda (na můj vkus moc tonistů a Greysona, kterého prostě nemám ráda), ale naštěstí jsem se pořád mohla těšit na kapitoly se Citrou a Rowanem.. a nezklamaly! Jen teda mohli mít mnohem větší prostor. Konec je takový hořkosladký, ale myslím, že jsem spokojená, udržel mě v tom správném napětí. :)

20.03.2021 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Milé a rychle ubíhající čtení, ale.. asi od poloviny - možná i dříve - je vám zápletka naprosto jasná a musíte se na konci smát, když jí teprve v předposlední kapitole odhalí jako to největší tajemství - ano, já se bohužel smála.

11.03.2021 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Bavilo mě to a zároveň ne. Povídky se Ciri (kromě té svatební) se mi moc líbily a s radostí jsem je hltala, ostatní si popravdě moc nepamatuju, mám z nich jen dojem, že byly hrozně ukecané, často jsem si přála, aby už skončily. Na další díl se ovšem vrhnu, protože jsem přece jen zvědavá. :)

02.03.2021 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Jak jsem byla z jedničky nadšená a bránila ji před hunger games fanoušky, tak musím říct, že mě druhý díl už tolik nebavil, konec byl ovšem docela povedený, hlavně poslední kapitola s Antonem, kterého začínám mít v oblibě.

20.02.2021 3 z 5

Temný květ Temný květ P. M. Freestone

Já vám nevím, je to hezká kniha, pěkný příběh, ale nevyvolalo to ve mně žádné silné pocity, je to spíš oddychovka. Další díl si přečtu jen proto, abych to měla ukončené. :)

06.02.2021 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Nevím, nevím, téma je zajímavé a rozhodně se nám snaží něco sdělit, něco důležitého, ale v jednu chvíli se to táhlo tak moc a hlavně se tam pořád mluvilo o tom samém, že jsem knihu vyměnila za jinou a vrátila se k ní později a ani jsem na to tolik nespěchala. Takže tak..

20.01.2021 3 z 5

Sedm cest do pekla: Křičící orel u Bastogne Sedm cest do pekla: Křičící orel u Bastogne Donald R. Burgett

Se vším respektem k válce a s úctou k padlým i k přeživším vojákům musím říct, že jsem si knihu užila a jsem ráda, že ji můžu mít v knihovničce.

18.01.2021 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Příjemné zimní čtení, jak už bylo jistě několikrát zmíněno, ale víckrát než jednou to číst nemusím, zase tak moc mě to nezaujalo. :)

08.01.2021 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nápad zajímavý, dobře se to četlo, chvílemi mi to ovšem přišlo přitažené za vlasy, Smrtka je od tohoto autora pořád nejlepší. :)

21.12.2020 3 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Lepší než předchozí díl, ale pořád nejsem úplně přesvědčená o tom, že to patří mezi ty lepší literární kousky.

26.11.2020 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bylo osvěžující číst knihu s vypočítavou a zrádnou postavou, ale jak já ho nesnáším.. jo, to je asi dobře, asi se jí to povedlo. Děj mě sice místy nebavil, ale našly se i chvíle, kdy jsem nemohla přestat číst a byla zvědavá, co se stane, takže pro mě 50:50. :)

10.11.2020 3 z 5