Aréna smrti

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/213730/arena-smrti-213730.gif 4.64923

Hunger Games / Hry o život 1.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · Fragment (ČR)

The Hunger Games · 2008

Kniha Aréna smrti

nikiss76

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmového zpracování a i když jsem věděla co mě čeká, myslela jsem, že mi kniha poskytne rozšíření některých scén a dějovývh linií. Kniha je však téměř identická s filmem a trochu mě tedy mrzí, že jsem nejprve viděla film, protože kniha je velmi dobře napsaná a je pravdou, že mi více pomohla pochopit myšlenkové pochody a pocity hlavní hrdinky.

LÍZA.ELI

nejlepší knížka na léto

Freemantle

Knihu cca 60 stran před koncem definitivně odkládám, vím, že budu jeden z mála, ale to se prostě nedá číst! Ano, uznávám, nějaký ten pátek nepatřím už mezi young adults, ale než uskutečním skok do rakve, tak v řece Rio Grande proteče, jak doufám, ještě hodně vody. Námět byl fajn, měl dobrý potenciál, ale zpracování je třikrát destilovaná hrůza. Autorka z toho mohla vytřískat daleko, daleko víc. Zvolená ich-forma se mi naprosto protivila. Vyprávění mi přišlo jako psané žákem základní školy, hlavní hrdinové absolutně nesympatičtí, zejména Katniss. Ale co mě úplně nejvíc zvedalo z lůžka, tak to byla přímá řeč, za kterou následovalo "říkám", "odpovídám", "ptá(m) se". To si opravdu nemohl překladatel odpustit? Nabyl snad z nějakého důvodu dojmu, že toto dílo budou číst polodementní čtenáři, kteří neví, že "?" symbolizuje otázku? Nebo je-li na konci věty v přímé řeči čárka, tak se jedná o oznamovací větu? Otřesné.

chodícírohožka

Napínavá a poutavá knížka se zajímavým námětem. Jediné, co mi opravdu hodně vadilo, byl český překlad - konkrétně slovesa v první osobě přítomného času a jejich koncovka "i". Kdo v dnešní době říká "piji", "sleduji" atd.?! Rvalo to uši/oči...

Plechy1

Nejlepší díl trilogie. Dokáže dojmout a hlavně vás udrží při čtení. Aréna Smrti je jedna z mála knih u kterých jsem vydržel číst si až do půlnoci. Kniha je prostě mnohem lepší než film.

david9690

Hey tohle je Grandiozní! Komentáře jsem nečetl a asi jsem udělal moc dobře, protože bych přišel o napětí a závěrečné rozuzlení...prostě skvělé, čtivé, napínavé a hlavně hrozně moc lidské a sympatické. Ty charaktery jednotlivých postav byly vytvořeny přímo geniálně a je tam opravdu spousta neuvěřitelně dobrých myšlenek a hlubokých pravd o nichž by měl čtenář popřemýšlet. Přečteno za pár hodin a musím říct, že tohle byl doslova pamlsek. Těším se na další knihy této autorky.

Anežka537

Tak tahle kniha byla geniální. Myslím, že víc toho psát nemusím. :D

certik003

Knížka má jednoduchou, ale přitom hodně originální zápletku a je čtivá a napínavá od začátku do konce. Příště se vyvaruju chyby, když jsem si přečetla anotace všech tří dílů a tím pádem věděla, kdo arénu smrti přežije, ale i tak jsem se rozhodně nenudila a těším se na další díly.