DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Kaligrafie zlomu Kaligrafie zlomu Emily Itami

Je znát že to napsal člověk západu.

Ve svý podstatě nevim o co go...co by za to naše baby daly, kdyby si mohly bezstarostně žít, chlap věčně pryč co nepřekáží ale přitom vydělává takže ona si může žít v luxus věžáku a chodit do skleněný posilky...jenže rozežrankyně v Tokiu, co rostly na západě, holt chtějí víc. Chtějí pozornost a tak na chlapa ječí a čekají že tím pozná, že ho vlastně potřebuje a chce s ním být. Jenže kdo by byl s hysterkou že? Takže když se chlap logicky odtahuje a odcizí, jsou nas.raný zas...někdy se fakt stydím že jsem ženská twl.

Nevím, mně to přijde jako enorm snaha o západ. Pravá Tokijačka by se s něčím takovým nes.ala a byla vůbec ráda že má, co má. V Asii se zájmem, 4K videi a zprávami pohybuju kolem 13 let takže tak nějak vím jak se to tam má.
Tohle je znuděnej západní vzor, proto zklamání.
Na jednu stranu ho chce, na druhou chce být dobrou matkou úžasnou a mít jen svý děcka, takže je 90% knihy o tom jestli zvolí mezi .ukačkou s cizím nebo svýma děckama.
Čili kniha dneška, klasika. Furt dokola, rozežranost nuda a nevědět co dřív.

Já chtěla JAPONSKEJ vzor. Jejich život a zvyklosti, ne západní kur.ení se znuděných matek v zajištěný domácnosti takže pro mě tohle jsou fňuky rozežrané slepice, která rostla na západě.

Kdo se o Asii zajímá tak ví, že pro asijské matky a hlavně Japonky, mají-li lepší podmínky toho bydlení, je rodinný život a hlavně mateřství číslo jedna a svatbou se tomu muži zapřísahají takže tam vzhledem k tradicím tak nějak moc nelze po zápaďácku někoho potkat a vydrbávat se s ním jen pro požitek. To by ji brzo bavit taky přestalo a pak co? Zase fňuky po děckách, že vlastně ty jsou nej jejího života?? Ne takhle to tam nechodí, jsou oddány tomu až fanaticky (vemte si jen každodenní krabičky pro všechny se svačinkama jak maj vymakaný a dělaj to s chutí protože to je jejich prestiž, machrovačka jedna před druhou) proto mi to přišlo směšný.

A ten překlad?? Cunami, prací prášek proti zácpě...

24.07.2022 1 z 5

Horečka nad ránem Horečka nad ránem Péter Gárdos

Nijaký, suchý.
Ač na léčení, chovaj se tam jak fakani na intru a chodí to tam yebat do lesů a kde všude...to je špatný, to si měli ohlídat.
Dělá to z toho jakousi zoo.
Úryvky jsou malinký, z 99% o ničem.
Nevím, mně to nic neříká prostě.

24.07.2022 1 z 5

Vertigo Vertigo Patrik Girgle

Asi holt něčí synek no.
Jinak není důvod ocenit.
Atmo devade nulová, pouhý popis pár scén v tv a aktuální hudby.
Sprostota ušla, ale neměla smysl.
Dětský, nudný, o ničem.

23.07.2022 odpad!

Štěstí od pasu dolů Štěstí od pasu dolů Oliver Gralla

Důkladný, ale... suchý

23.07.2022 1 z 5

Promiň Promiň Helen Exley

Zklamání.
Já čekala že to bude sbírka funny typů omluv...a ne trapný rádoby romantický básničky a kydance o růžích a vínech a jak se cítí a že usychá atd ..
Ty kresby taky otřes a navíc nechápu, proč je to z 99,9% psaný v mužským rodě... ženský se jako neomlouvaj, ony neubližují??

21.07.2022 1 z 5

Jak překousnout babičku Jak překousnout babičku Kate Long

Nevím, divný lidi, ona furt fňuká nad tím že je tlustá a lidi chodící okolo si ji fotí (hm jistě), ale neřeší to a raději v noci žere.
Číst pubertální fňuky mě nebaví.

20.07.2022 1 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Twl co?? Píše teda vlastně o sobě, když byla fakan, je to téměř z doby kamenné a přitom dělá, jako by už tehdy byla megavýznamnou pátrající historickou osobností?
Jako by nás vedla do ultra zajímavých a temných míst a přitom nuda ...

Nejvíc mě od ní dostalo na straně 13: "...abych toto místo ochránila před turisty, kteří s průvodcem v ruce chodí po stopách zkázy." A jak jinak twl?! Se tam mají lidi vznášet, aby se stejných de.ilů jako jsi ty, nedotkli??!

Takže tady, na nudné straně 13 končím a šlus.
Mně se už nezdála anotace.
V době zvonáčů a dlouhého vlasu bude ona v podkolenkách pátrat po Vladovi, to jo :))))))))))))))))))))))))))))))))))))

20.07.2022 odpad!

Co tě nezabije... Co tě nezabije... Alison Craig

Chlubit se tím, že jsem ožralá k.áva co jen chlašče, nechrání se a pak "se bojí zůstat s miminem protože neví, jak se o něj postarat"?? Pokud vím nebyla ještě ve třetím tak to holt měla dat pryč když je tak tupá.
Tyhle slepice mi spolehlivě přivádějí blití.

19.07.2022 odpad!

Hříšná Jízda Hříšná Jízda Marcy Jell

Trapný jako autorka sama. Viděla jsem ji v katalogu Knihcentra kde neměla v hubě nic jinýho, jak ráda pr.á a jak nehledá chlapa na vztah, aby z ní poté vypadlo, že 10 let byla ve vztahu, kterýho lituje. Čili klasika - zas jedna zhrzená si chce teď na starý kolena něco dokázat, být nespoutaná a jakože mužsky divoká, a to se promítá i do těch knih. Vychází z toho ale špatná red knihovna.
Otřes a zoufalství prostě.

19.07.2022

Deník Sprosté matky Deník Sprosté matky Ian Frazier

Je tu dost puritánů zdá se, pokud jim tohle přijde enormní, přehnaný a nereálný.

Ne, takhle opravdu lidé mluví, když jsou nas.aní a, Kamiliano, představ si že i kuřačky přemýšlí o světě a řeší ho.

Takže ne, při tu vulgaritu to až tak není. Bohužel mě nebavilo číst jak se furt někde válí a jak hodí tunu věcí do košíku a diví se, že to fakt odešlo a objednala to .. předvídatelný situace no.
Trapný.

17.07.2022 odpad!

Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Alice v říši divů (a taky před zrcadlem) Sarai Walker

No nevím...radit pubertálním kra.ám co se řežou žiletkou do koz že jsou NAPROSTO NORMÁLNÍ...?!
A to je teprve strana 24...
Ok, hotovo... čili napřed to je celé o životě bachyně a končí to detektivkou... trapný.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Mně přijdou takový baby na přeshubu takže tady není co obdivovat, ani na filmu.
U takových se dá říct jediné: dobře ti tak.

Zapisovatelé otcovský lásky Zapisovatelé otcovský lásky Michal Viewegh

Přehnaná cypovina jako všechno od něj.

Pravda o rakovině Pravda o rakovině Ty Bollinger

Ne nezní logicky ani v nejmenším.
Dělá ze zoufalých lidí blbce.

Fakt si myslí, že pitím rozmixovaných paprik ji ze sebe dostanu a v pohodě??
Že stačí čaj ze šťovíku nebo sauna??

Vážně je "zvrátit rakovinu snadné jako změnit jídelníček"??

Že teda tolik lidí den co den furt a furt i po těch jeho eko bio léčbách umírá teda?!

Divnovlásky Divnovlásky Irena Obermannová

První řádky a už nechápu..
"Frčela ve své STODVÁCE...dcera se ZAHEMŽILA vzadu.. "
Co to sakra je? Jak se můžete hemžit když jste sami? Hemží se snad dav!
Super takže sotva jsem začala už mě to štve.

02.07.2022 odpad!

Deník odbarvené blondýny Deník odbarvené blondýny Božena Svárovská (p)

Odpad všech odpadů twl.
Honí nad ní chlapi, i když jen sedne do auta a chystá se odjet jo?
Trapný, Decastelo, trapný.

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Ne, není funny ani přebal ani ty glosy uvnitř.
Kdyby totiž takhle "studoval", nejen že to nedokončí, ale byl by z toho faktu dost podělanej.

Takže to bude buď teda blbec co o tom oboru nic neví anebo reálně šprtá jak sviňa a jen chtěl být trendy a sexy divoch z kolejí... což se ale nepovedlo no.

Nevim mně se tihle blbové hnusí:)
Možná je to věkem...prostě neschopná nula odešla z domova a teď neumí s pračkou, bečí že nemá Jar ale furt a furt tam bude cpát jak š.ká, chlastá, válí se a CHODÍ NA VEJŠKU, SVĚTĚ PO.ER SE Z TOHO!!! atd.

Přijde mi že nejvíc z toho, že je na vejšce, je pos.anej sám autor.

02.07.2022 odpad!

Kam se poděl můj sexuální život? Kam se poděl můj sexuální život? Kristen Bailey

Trapný kydance o tom, kterak bylo před děckama vše nej a teď je po děckach všechno v.
Zas jeden prototyp neschopné matky, která nezvládá nic a pak se diví, když si manza odběhne no.
Trapas, ale pro dnešní slepice to je mantra, už to hromadně objednávají.
(jo a pokud nemaj sexlajf tak pak nechápu, kde přicházejí pořád k novým děckám s novýma chlapama...)
Ufňáganá trotlovina

01.07.2022 odpad!

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Krásné, jen pro Galaxy - Jan kouří, jak sám říká, naučil se to při sečení u řeky.
I když nevím nevím s tou silou kdy zvedne krávy býky a koně jako pírko, poněkud přehnané, stejně jako ten samý prvek jako v Hanýžce, a to ten, že ho VŠICHNI milují, obdivují, že má vše nej, vše umí, s ním se baví pan rada, vojáci i pan kníže, Marjána která s ním kdysi sloužila a teď je jeho je teď bohyní která se nadnáší a pouze JI litují, když přijde válka. Co na tom, že ostatní ženský tam mají syny taky??

Vtipný bylo, že ač jemu a ženě bylo 70+, děcka a okolí šokovaly jejich šediny a teprve si jich všimli. Tupci.

Tohle bylo Baarovi totiž vlastní.
Tohle přehánění a hrdina, kterej byl enormně a ve všem nej, ten byl vždy a všude. Takže chvílemi vtipný, chvílemi až přehnaný, zase plné buranismu, kterýmu se říkalo hrdost a odvaha, ale pořád lepší než zmiňovaná kniha.

28.06.2022 3 z 5

Levhartice Levhartice Iva Pekárková

Přesně jak říkám no... autorce očividně něco schází ale nedostává se jí toho, tak o tom jen přehnaně píše.
Otřes tohle i Zebra.

26.06.2022 odpad!