DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Ohnivé ženy Ohnivé ženy Hermína Franková

Hnůj film i knížka.

13.10.2022 odpad!

Tíha Tíha Liz Moore

Námět zajímavej, ale provedení děsný, suchý a nezajímavý.
Nic citovýho tam nespatřuju jak druzí, prostě ne.

13.10.2022 odpad!

Jsem žena! Ale jak to přežít? Jsem žena! Ale jak to přežít? Carmen Rico-Godoy

Humorný?? Vůbec.
Spíš furt dokola uřvané kydy jedné labilní stárnoucí hysterky, které se přitom nic neděje. Toť vše. Nuda, hnus.

11.10.2022 odpad!

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Zjišťuji, že mě knihy o stáří vytáčí.
Rozčilují mě buď teda důchodci nebo to okolo.
Stařík z okna ven mě taky štval. Myslela jsem, že nic horšího být nemůže...a ono může.

Tohle je snůška nudy a protože to autorka ví, snaží se nutit čtenáře a kupující aspoň falešným nápisem.
Já Slečnu M. neznám, takže jsem na nic neskočila, jen jsem chtěla milé čtení...ale kdo ji znal, ten musel být zasažen.

Chtěla jsem se dobrat co teda bylo s tím kuchařem, a místo toho to končí tím, že dementní bába podpálí při manipulaci v kuchyni skoro celej domov??

Číst o řvoucím starci u karet, o tom že bába neví jak platit kartou s pinem u kasy, že se babky v 92+ letech zdraví uvnitř nebo na veřejnosti KOKRHÁNÍM, že denně chlastaj víno nebo pro co si chodí do obchodu kterýmu zase nutně musely dát trapnej název, že manželé po devadesátce ještě .ukaj i když už sotva choděj je prostě propadák.
A to se prý píše o luxusním domovu...kristovarano.

Ne, mě to vytáčí takže já to nedočtený dávám dál. Ztrácet čas s ničím nehodlám.

07.10.2022 odpad!

Pršení je super, tati! Pršení je super, tati! Benjamin Brooks-Dutton

Ztráta kohokoliv je smutná a bolestivá, jistěže. Proto neexistuje být v pohodě a prostě si pro cizí lidi psát a jít s tím do televize a omílat to furt dokola - vám, i kdyby umřelo jen milované zvíře, by se chtělo o tom furt mlet a připomínat si to? Já ztrátu zažila před dvěma roky a tak vím dobře, co to znamená.

Že to vážně není chuť dělit se o to s cizíma. Znám tu nemožnost o tom člověku jen promluvit, vzpomenout na něj, to jak se mi o něm dodnes zdá. Představa že s tím půjdu do tv a budu úplně v poho kecat je prostě NEPŘEDSTAVITELNÁ!!!

Proto tohle hodnocení. Proto, že mě štve jaká z běžné součásti života čiší snaha vydělat na tom.
A jak smutný je, že lidi jsou tak blbí že se tím dají opít a žerou mu to.
Je to hnus prostě.
Ta kniha i autor sám.
(A jinak mi ona cute nepřišla a kluk taky ne, parchantila ho už od mimina).

02.10.2022 odpad!

Kdyby zvířata mohla mluvit Kdyby zvířata mohla mluvit Werner Gitt

Koukám staré vydání, kam se pořád plete Bůh a Stvořitel... trapný.

15.09.2022 1 z 5

Spalte tuky správným jídlem! Spalte tuky správným jídlem! Ulrich Strunz

Týpek je krapet mimo, dost si protiřečí...
Napřed udává jako základní ukazatel BMI, poté ihned poté v tabulce hláška, že BMI je nespolehlivý údaj protože nemluví o poměru tuku a svalů.

Poté říká že se má hubnout vynecháním sacharidů aby poté o stránku dál radil, že mezi deset základních pravidel stravování patří jezení hodně sacharidů. (Bod dvě)

Doporučuje přílohy nahradit bramborem pečeným, ten že nevadí aby poté napsal že i brambor je zlo, že se už v ústech rozpadá na pouhé prázdné cukry. On je jimi totiž posedlej, prý vedou k diabetes, "jsou HORŠÍ NEŽ CUKR a za to zjištění vděčí ženské z Harvardu." WTF?!
Takže největším zlem jsou brambory, i když se ví o jejich prospěšnosti a schopností odvodňovat twl :))))))) Sorry, tohle odborník nenapíše.

A takhle bych mohla pokračovat donekonečna. Plný nesmyslů.
Bůhví kdo tento "odborník" zas je. Tehdy ta doba byla plná takových lidí, takže za mě odpad.

12.09.2022 odpad!

Málo místa na poznámky. Chci tam psát svý věci ohledně těch knih, ne nějaký info o autorovi...takže tohle do příštího roku doporučuji vychytat.
Taky by mě zajímalo proč cosi jako "kapsa" je hlavou dolů-aby to snáz padalo ven??

Mám ho jen jako takový koukadlo, zápis knih dělám do toho od Chaukiss

31.08.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Co jste furt tak vydřený z přebalu?? To se vážně poděláte z obrázku balíku masa?! Pak není divu že vás takovej šunt zaujme jako bomba.

Tyhle "příběhy" jsou o ničem.
Mají šokovat, ale neděje se tak.
Že bude všeho ubývat a nastane tak všehožerství, je logické.
Naštěstí do toho máme ještě daleko.
Pořád jsou tu šance na tuny náhražek takže pohoda, verze života bez masa nešokuje a lid by opravdu k požírání navzájem nesvedla.
Takže proto odpad.

Pro jistotu dámu: ne, my co dáváme odpad jsme děj pochopili, neboj se. Jen ho prostě nežerem.

28.08.2022 odpad!

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Tohle se dá popsat jen jedním slovem:
Šišmarja...

28.08.2022 odpad!

Lean in 15 - 15minutové recepty a tréninky pro štíhlé a zdravé tělo Lean in 15 - 15minutové recepty a tréninky pro štíhlé a zdravé tělo Joe Wicks

Nevím, je to divný.
Šmelcujte, hňácejte, paplejte, dejte POŘÁDNOU ŠPETKU soli...to je jako co, kolik teda?? Divím se že doporučuje sůl a bílou mouku.

Málo obrázků, recepty ničím extra.
Cvičení dobrý jen pro ty co mají pár cm navíc protože jak vidno, v galerii VŠICHNI zhubli pouze břicho které se hubne nejsnáze.
Výskokem se nehne nic dalšího takže tohle neberu za hubnoucí režim jako spíš za korekční.

26.08.2022 odpad!

Řídících Márinka - 2. díl Řídících Márinka - 2. díl Felix Háj (p)

Opět to samý co první díl - děcka úplně nesmyslně parchantí, takže jsou za vše biti, vše prohnáno tunou trapných zdrobnělinek a neustále věty totožné jako z Káji. Trapný prostě.

23.08.2022 odpad!

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Stejně jako Veru.nku i mě Kvido štval, a to jak ve filmu, tak hlavně tady. Jeho kydy prostě nebyly funny, ale ve filmu to tomu děcku nějakej čas aspoň sedlo...tady holt ne no. Tady je to celý suchý...a tatův boj o lezení do Šperkovy ři*ě byl už děsnej.

23.08.2022 odpad!

Řídících Márinka - 1. díl Řídících Márinka - 1. díl Felix Háj (p)

No musím říct že je to Kája v jiným hávu.
Je tu prostě zase znát autorčina tvorba a je tu strašně moc výrazů a hlášek totožných jako z Káji. On už i ten námět - přátelství holky a kluka podobnýho věku je vlastně totéž.
Štve mě tady ta matka řídících. Ta je fakt odporná jak ji za lautr vše trestá. Takoví rodiče někdy v 1893 fakt byli jo, takový pobožný netykavý trubky, co děcko za vše mlátí??? No hnus.
"Dostal proutkem za to, že se pletl mezi školáky." Jako cože, předškoláci nemohli lítat se staršíma?? Tam fakt dostali pro každý ho.no ne?? Jsem na straně 24 a pro to neustálý mlácení děcek pro nic a kopírování Káji to začínám nesnášet.
Na druhou stranu - to děcko muselo nutně být takovej blb, furt něco někde žrát, někam lozit, něco odněkud vytahovat, do nové zástěry dávat BAHNO protože dělá přehradu?? Vážně by holka byla dnes a denně tak raplá?!

22.08.2022 odpad!

Šla léta Šla léta Vlasta Javořická

Jak ji můžu, tak tohle mi nesedlo. Ani jeden příběh.

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Hysterické.
Strunecká psala do Diety a šířila své jedové poselství tam někdy v 2009.
Číst tedy celou knihu o tu ach blafech, kde to končí tím, že se vlastně v tý době ještě nic pořádně neprobádalo, je ztráta času.

Lexikon lektvarů paní Daneové Lexikon lektvarů paní Daneové Katherine Howe

Hvězda za obálku a počátek.
Pátrání v devadesátých mě nezajímalo.
Ta kniha měla být jen o té staré době.

21.08.2022 1 z 5

Zapomenuté vzpomínky Zapomenuté vzpomínky Eva Kročáková

Problém je, že anotace vše vyzradí.
Děj v knize už je jen matlanina o ničem.

21.08.2022 odpad!

Školák Kája Mařík 5. díl Školák Kája Mařík 5. díl Felix Háj (p)

Nelíbí se mi, že to tak skočilo-z prázdnin po prvním ročníku mu je najednou 16.

Co se jako dělo celý ty roky??
Mě zajímá jeho dětství, ne dospívání a první trdlování natajňačku se Zdenou...

Už jsem zas zapomněla jak přehnaně náboženský to je...a tady furt jen o tom on vs. Zdeňa.
Taky hláška matky "raději bych tě viděla bez prstu, než by ses zřekl Boha..." mě dostala. Tmářství a demence.

19.08.2022 odpad!

Michelup a motocykl Michelup a motocykl Karel Poláček

Miluju. Co mě ale štve je to, že vše vzniklo jen proto, že ač SÁM určil že bude jezdit každou neděli na výlety, přesto sebe i rodinu nutí jezdit dál a dál, i když se nechce, i když na to není.
Však kdo je nutil?? NIKDO!!! Jen on sám furt a furt. Takže to je takový trochu samoúčelný.

17.08.2022 5 z 5