DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Hnůj všech hnojů...což je tak nějak většina knih autorky jak jsem již měla tu čest.

A že by v Anglii způsobila boom, zrovna tam kde si na Pottera nedají sáhnout??? POCHYBUJU!!!

13.11.2022 odpad!

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Dřív se mi líbila.
Teď, po několika letech, ji vidím jinak. Co se týče zvyků je to zajímavý náhled, vlastně to nejzajímavější.

Co mě ale fakt točí, jsou ta děcka a fakt tý dokonalosti.
Pouze Hana a Martin jsou ve VŠEM dokonalí, umějí zpívat, hrát na nástroje, obstarat domácnost i zvířata, prát se, sportovat, jsou vůdci dětských part, všichni je uznávají, ona neuměla napsat ani 12 ale záhy se naučila DOKONALE počítat, mnozí jí "odpouštějí darebáctví pro její hlásek" a protože k nim lezou jak představitelé církve tak školy, tak to má dobrý všude.

Prostě Král i Klika na jednu stranu kvičí cosi o hrdosti a svobodě měšťanů z Klenčí, co ani na robotu nechodí (měšťan mající chalupu ze dřeva, dobytek a dřoucí na poli je poněkud podivný pojem a představa, to si plete pojmy), ale přitom se furt cpou do něčí zádě, aby to měli dobrý.
Ke komu jinýmu by se dal nejvyšší vojenskej důstojník nebo sama Němcová než ke Králům??

Já prostě nesnáším tady to dokonalý upřednostňování a tady je toho ta knížka plná. Proto jak říkám kniha cenná pouze jako doklad zvyků, který i tak mnohdy byly na hlavu a vyznívalo to spíš buransky než hrdě, ale jako dětskej klenot to už nevidím.
(A pokud bych si měla vybrat tak volím klidného Smolíka, než věčně vzteklýho Kliku.)

Jo a taky mě štvala ta matka, furt přísná a ubékaná, holka se jí hodila jen na práci, radost skoro žádnou nedovolit, a holka se mohla přetrhnout v práci doma, aby "si zasloužila matčinu lásku a pochvalu"...divný aby o tohle děcko bojovalo.
No nelíbilo, to totiž uvidí až dospělý, děcko ne.

Jo a to všudypřítomné češství bylo taky otravný.

12.11.2022 1 z 5

Tajný deník Hendrika Groena: Malé překvapení Tajný deník Hendrika Groena: Malé překvapení Hendrik Groen

Patrně inspirace z Mr.Beana, tam taky dítě s rudým balonkem v kočáru když ho nechtěně "unesl"...
Uhm, čeho je moc, toho je...

09.11.2022 1 z 5

Nemocnice na kraji města Nemocnice na kraji města Jaroslav Dietl

No, spíš jak banda pubošů která neví co vlastně chce...ať lékaři ohledně postu a práce Karel, tak Dana a Řehoř, Karel vs. Alžběta, starej a sprostá Fasterová, o Blažejovi a čůzině Ině ani nemluvě... prostě furt sem- tam, jo-ne, budu-nebudu, chci-nechci...otřes docela.

07.11.2022 3 z 5

Klinické testy Klinické testy April Christofferson

Zdlouhavý a s chybama - apetytem...

Hvězda za přebal

29.10.2022 1 z 5

Motýlí křídla Motýlí křídla Veronika Bicker

Absolutní kopie a totéž jako Mrazivé léto.
Stejně tupé, včetně postav, obsazení, děje a chování.

22.10.2022 odpad!

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Kniha je vedena neustále stejným stylem - nabubřele a "já jsem nej".
Už od dětství ji VŠICHNI milovali a ač na školu s.ala, VŠECHNO uměla a měla vyznamenání, obrazy které maluje místo muže se VŠEOBECNĚ LÍBÍ, byla skvělá sportovkyně, na neskutečně obyčejnou a nehezkou matku se nalepí fantasticky vydělávající stavitel (nevzdělaný ruský legionář) který jim dodá služku, šoféra, auto, tuny hadrů z nej salónů atd. Herci a zpěváci s ní od 12 let zpívají sonáty a líbají jí ruce. Prostě vždy měla to nej z nej, aniž by se přičinila... učiněný Potter! A to jsem teprve na straně 32, když je ještě děcko.

Po prezentaci Minimaxu se "okolo ní v úžasu seběhly všechny bardámy v hlubokém obdivu"?? Co by na ni jako měly, nezletilým děcku?? A tak je to pořád. Všichni jí všude žerou, každý ji chce.
Ani snad nechci vědět, co bude dál.

Z komentů tady jsem čekala, že bude prostě jen úderněji vyprávět o životě a ne se furt všude cpat na první místo takže jak vidím, v pocitu (nechuti) vůči ní jsem se nespletla a jen lituji ty, kteří s ní museli v těch dobách koexistovat.

Postupně budu připisovat weird momenty

Potrat bez narkózy??

Po jedné jediné trapné větě v propadáku se na ni jdou dívat režiséři a tehdy největší Haas jí ihned dá roli. Jistě.

"Stejně jako VŽDYCKY v Praze, i v Berlíně jsem hostila herce a režiséry."

Líbí se mi že v závěrečných rozhovorech, ať se jí zeptají na dům nebo kam se postěhuje teď, vždycky začne mlet o tom, jak jim politika a systém ubližovali a jak byli vyhoštěni a bleble, čili se nám z velké drsné huby stala ublížená fňukna která nemá nikoho a nic:)

22.10.2022 odpad!

Moje ulice v Paříži Moje ulice v Paříži Elaine Sciolino

Hvězda za přebal.
Na tu ulici jsem se dívala a nic extra neshledávám.
Pro mě je přitažlivý svět věžáků, Hongkong, Soul, Tokio atd. a ne krámy kde "nejsou dveře a tak tam prší, v zimě je tam zima a v létě kruté horko".

Přijde mi tohle zbožňování přehnaný.
Shrnula bych to tak, že ona všem leze do řiti a jak z knihy vidno, všichni jí údajně taky.

Prodavači ji chtějí nutně poznat osobně a "herci na opačné straně ulice pro mě POKAŽDÉ sehrají šest mini představení a chodí za mnou sousedé i obchodníci, aby mi vyprávěli o ulici jak se změnila".
Jistě, každý se z ní podělá, z Američanky...

Já čekala že to bude třeba kniha o tam žijících lidech a jejich dnech ať už real nebo fikce, nebo třeba příběh třeba jakože páru, čekala jsem den ulice v dešti, prostě cokoliv...jen ne cestovní popis pro zájemce o návštěvu Paříže, a ještě přehnaně nesympoš napsanou, to fakt ne.

15.10.2022 1 z 5

Druhá šance Druhá šance Jane Green

Preslazena slaďárna plná non real kydů

Hubneme s Měsícem Hubneme s Měsícem Klára Trnková

Kresby krásný, ale ty recepty teda...

Co vyprávěl Vánoční zvonek Co vyprávěl Vánoční zvonek Klára Trnková

Jedna hvězda za nice kresby a koláže, ale ty "pohádky" a povídky byly jak z Káji Maříka, plný náboženský posedlosti.

Ohnivé ženy Ohnivé ženy Hermína Franková

Hnůj film i knížka.

13.10.2022 odpad!

Tíha Tíha Liz Moore

Námět zajímavej, ale provedení děsný, suchý a nezajímavý.
Nic citovýho tam nespatřuju jak druzí, prostě ne.

13.10.2022 odpad!

Jsem žena! Ale jak to přežít? Jsem žena! Ale jak to přežít? Carmen Rico-Godoy

Humorný?? Vůbec.
Spíš furt dokola uřvané kydy jedné labilní stárnoucí hysterky, které se přitom nic neděje. Toť vše. Nuda, hnus.

11.10.2022 odpad!

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Zjišťuji, že mě knihy o stáří vytáčí.
Rozčilují mě buď teda důchodci nebo to okolo.
Stařík z okna ven mě taky štval. Myslela jsem, že nic horšího být nemůže...a ono může.

Tohle je snůška nudy a protože to autorka ví, snaží se nutit čtenáře a kupující aspoň falešným nápisem.
Já Slečnu M. neznám, takže jsem na nic neskočila, jen jsem chtěla milé čtení...ale kdo ji znal, ten musel být zasažen.

Chtěla jsem se dobrat co teda bylo s tím kuchařem, a místo toho to končí tím, že dementní bába podpálí při manipulaci v kuchyni skoro celej domov??

Číst o řvoucím starci u karet, o tom že bába neví jak platit kartou s pinem u kasy, že se babky v 92+ letech zdraví uvnitř nebo na veřejnosti KOKRHÁNÍM, že denně chlastaj víno nebo pro co si chodí do obchodu kterýmu zase nutně musely dát trapnej název, že manželé po devadesátce ještě .ukaj i když už sotva choděj je prostě propadák.
A to se prý píše o luxusním domovu...kristovarano.

Ne, mě to vytáčí takže já to nedočtený dávám dál. Ztrácet čas s ničím nehodlám.

07.10.2022 odpad!

Pršení je super, tati! Pršení je super, tati! Benjamin Brooks-Dutton

Ztráta kohokoliv je smutná a bolestivá, jistěže. Proto neexistuje být v pohodě a prostě si pro cizí lidi psát a jít s tím do televize a omílat to furt dokola - vám, i kdyby umřelo jen milované zvíře, by se chtělo o tom furt mlet a připomínat si to? Já ztrátu zažila před dvěma roky a tak vím dobře, co to znamená.

Že to vážně není chuť dělit se o to s cizíma. Znám tu nemožnost o tom člověku jen promluvit, vzpomenout na něj, to jak se mi o něm dodnes zdá. Představa že s tím půjdu do tv a budu úplně v poho kecat je prostě NEPŘEDSTAVITELNÁ!!!

Proto tohle hodnocení. Proto, že mě štve jaká z běžné součásti života čiší snaha vydělat na tom.
A jak smutný je, že lidi jsou tak blbí že se tím dají opít a žerou mu to.
Je to hnus prostě.
Ta kniha i autor sám.
(A jinak mi ona cute nepřišla a kluk taky ne, parchantila ho už od mimina).

02.10.2022 odpad!

Kdyby zvířata mohla mluvit Kdyby zvířata mohla mluvit Werner Gitt

Koukám staré vydání, kam se pořád plete Bůh a Stvořitel... trapný.

15.09.2022 1 z 5

Spalte tuky správným jídlem! Spalte tuky správným jídlem! Ulrich Strunz

Týpek je krapet mimo, dost si protiřečí...
Napřed udává jako základní ukazatel BMI, poté ihned poté v tabulce hláška, že BMI je nespolehlivý údaj protože nemluví o poměru tuku a svalů.

Poté říká že se má hubnout vynecháním sacharidů aby poté o stránku dál radil, že mezi deset základních pravidel stravování patří jezení hodně sacharidů. (Bod dvě)

Doporučuje přílohy nahradit bramborem pečeným, ten že nevadí aby poté napsal že i brambor je zlo, že se už v ústech rozpadá na pouhé prázdné cukry. On je jimi totiž posedlej, prý vedou k diabetes, "jsou HORŠÍ NEŽ CUKR a za to zjištění vděčí ženské z Harvardu." WTF?!
Takže největším zlem jsou brambory, i když se ví o jejich prospěšnosti a schopností odvodňovat twl :))))))) Sorry, tohle odborník nenapíše.

A takhle bych mohla pokračovat donekonečna. Plný nesmyslů.
Bůhví kdo tento "odborník" zas je. Tehdy ta doba byla plná takových lidí, takže za mě odpad.

12.09.2022 odpad!

Málo místa na MÉ poznámky. Chci tam psát svý věci ohledně těch knih, ne nějaký info o autorovi...takže tohle do příštího roku doporučuji vychytat.

31.08.2022 1 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Co jste furt tak vydřený z přebalu?? To se vážně poděláte z obrázku balíku masa?! Pak není divu že vás takovej šunt zaujme jako bomba.

Tyhle "příběhy" jsou o ničem.
Mají šokovat, ale neděje se tak.
Že bude všeho ubývat a nastane tak všehožerství, je logické.
Naštěstí do toho máme ještě daleko.
Pořád jsou tu šance na tuny náhražek takže pohoda, verze života bez masa nešokuje a lid by opravdu k požírání navzájem nesvedla.
Takže proto odpad.

Pro jistotu dámu: ne, my co dáváme odpad jsme děj pochopili, neboj se. Jen ho prostě nežerem.

28.08.2022 odpad!