DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Boss Boss Marcy Jell

Prý, jak si píše neustále a opakovaně na fcb, tohle způsobuje závislost u českých žen.
U mě to teda způsobuje chuť blít a ten její vyfiltrované profil plnej rádoby chytrých kydů taky.
Nelíbilo, odpad největší.
(Zkopírováno z diskuze protože tohle NEMÁ V DISKUZI CO DĚLAT když je to názor na knihu!!!)

05.02.2023 odpad!

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Cypoviny nekonečných rozměrů aneb kterak si puboš vrznout chtěl a tak nevěděl dřív do které upadnout.

Tehdy sice byly normální zbouchlý náctky, ale z dnešního pohledu mi to nepřijde hodný oslav a glorifikace, spíš jako hodně směšnej a přitom nebezpečnej warn.
Protože vzniknout ze dvou děcek další děcko tak to logicky nemůže dopadnout dobře.

Čili jak říkám: trapný a vhodný leda do krbu.

02.02.2023 odpad!

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

(SPOILER) Takže se celou tenkou knížku potácíme tupou a ublíženou myslí pubošů z pláže kde musíme číst jejich nudný kydy, abychom se na straně 172 dočetli slova "podle analýzy se ZDÁ, že zabil i Piu"??? Twl nemá celá kniha být o tom že má vysvětlit kdo to BYL??
A ne o nějakým zdání??

Mě totiž zajímalo co je s tou spolužačkou byť to je jasné kdo jí to udělal když se tam objeví ten blb s divným jménem, ne její ségra...

Pak mi chcete psát proč vše hodnotím jak hodnotím?? Taky byste hodnotili kdybyste zažívali neustálý zklamání krásná anotace na přebalu vs. trapnej rozvleklej real uvnitř!!!!

Hvězda za obálku.

31.01.2023 1 z 5

Zázračný léčitel Marie Terezie Zázračný léčitel Marie Terezie Hademar Bankhofer

Bože...zas přehnaný, ač podle reálu.
Zaprvé je úchylný, že se nejeden chlap 40+ zamiluje do 11letýho děcka.

Zadruhé že ona v 11 mluví, jedná a koná jako dvacítka znalá všeho okolo a zákonů, ač k nim neměla jak přijít nebo kde se jim učit když dělá jen klavír.

Zatřetí nudná red knihovna.

Začtvrté nesedí zas ani historické popisy osob s obrazy atd.

Za páté - jak se může slepý otočit ke dveřím, vyrazit z nich a energicky klusat komnatama?? Pro mě nepochopitelný, nemám orientaci ani jako vidící...

A hlavně za šesté - zrak jí nevrátil, jen jaksi polovičatě obnovil, když viděla jen šedý stíny...tak proč je propagován jako ten, jež VRÁTIL zrak??

Takže ve finále laciné.

31.01.2023 1 z 5

Veronika Žilková: Dělte dvěma Veronika Žilková: Dělte dvěma Petr Macek

Berrysek má recht...tuna vylhaných kydů.

30.01.2023 odpad!

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Jen vyšťavila první díl
Opravdu tuhle hysterii nechápu.
Lidi vážně neumí skládat ponožky do sebe??
Víc dobrých tipů už dostanete na netu propána

30.01.2023 odpad!

Říše divů Říše divů Jennifer Cody Epstein

Ježíši, vážně x desítek stran řešíme, že děcka v roce 33 přinesly do školy bráchovy pohlednice ztvárňující cudný orál nebo že jde s děckem do nemocnice a vypadla elektřina???? Mělo to být o něčem jiném dle anotace...
Takže jsem skočila na stranu 400+ a přečetla jen konec.
Enormně rozvláčné.
Hm ne, nedojímá mě to.

28.01.2023 1 z 5

Zorka na prázdninách Zorka na prázdninách Fringilla (p)

Oslava přírody, ano, ale co se týče konce tak ten je hodně naivní.

Slavní rodiče zahodí práci a slávu a vše, co je doteď bavilo, je pro ně "nuda a štvaní" a po jednom posezení s holkama vědí, že chtějí děcko ve svým životě?
Holka jim deset let překážela, ale teď jim náhle schází a proto se můžou ze dne na den odstěhovat do pražské dvojvily a přijmou do života i nové dospělé přátele, kteří se také přestěhují, vše zahodí a prostě new life with new friends??
Nereálný no ale dobře, je to pro děcka no.

20.01.2023 3 z 5

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz Daniel Fiala

Chudák diář. Minulej rok jste békali, že je tam málo místa.
Tak místa přidali a zas jecite, že je ho tam moc.
Že změnili obálku. Že do tématu o knihách si dovolují dávat rozhovory o autorech nebo jejich ilustrace a data narození.

Jste prostě urýpaní nespokojenci.
Kupte si svůj čistej diář a VYTVOŘTE SI VLASTNÍ ČTENÁŘSKÝ!!!
Já ho vítám tak jak je protože místo potřebuju.

Slot na propisku se dá koupit za pade.

19.01.2023 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Lol takže tam se udála jedna vteřina děje, pomoct chtěl starý soused, přežilo se to a nadělá se kolem toho TOLIK KECŮ o ničem???
Totální hnůj.

18.01.2023 odpad!

Gejša Gejša Arthur Golden

Zklamání...chtěla jsem číst o zkušenosti praktickýho výcviku a ne fňukot malý holky, že musí někde hlídat, že ji nutí starší klečet celou noc, jaký intriky tam jsou atd...
Je to obyč handrkování mezi ženskýma a to mě neba.
Měla jsem za to, že ony byly chovány k dokonalému chování nejen na té veřejnosti, kde teda pány doprovázely a bavily, ale i k jakési úctě a solidnosti mezi sebou, takový ty úklony co zůstaly dodnes, i když si myslí POLIB MI..ale že by si rozstříhaly nebo popsaly nejdražší kimona a hodily to na malý nezkušený děcko, když ony samy už postavení mají a jsou nejkrásnější, čili ve vedení?? Divný nelogický a pro ně příliš riskantní.
To zas bude představa pouze autora, kdybychom se zeptaly dobových pamětnic, bude to asi jinak.
Tamější kultura učí už děti ve školkách a bojových kroužcích jak se ke komu chovat, hlavně těm co jsou výš než vy, takže rozháranosti a atakům typickým pro náš západ, nevěřím.

18.01.2023 1 z 5

Tonoucí Tonoucí Paula Treick DeBoard

Lol. Čekala jsem popisy povah a vztahy, ale tohle?? Krapet naivní. Ne nereálný, ale naivní.
Konec se vlastně nekonal, není.

Jinak fantasie-chlap tam dostane práci,(něco jako domovník té čtvrti) jistě ne málo placenou, barák, nájem a cca 45000 na opravy každej měsíc. Nice.

14.01.2023 1 z 5

488 pravidel pro život 488 pravidel pro život Kitty Flanagan

Příliš mnoho jsem čekala od člověka co se jmenuje Kitty.

Asi to měla být snůška stand-up funny postřehů a kydů, ale je to trapný rýpání do VŠEHO kolem.

Podle anotace jsem myslela, že to bude výčet všeho otravnýho okolo, dějů a dennodenních známých věcí, a ne kydy jedné staré rašploviny, co fakt vtipný nejsou.

Jí může být vážně u pr. jak velký fotky na stěně mám, jestli myju nádobí ručně, sama přiznává že je línej bordelář a ne, umývat dokola něco myčkou raději než rychle rukou NENÍ dobrá rada.

Prostě odpornost.

13.01.2023 odpad!

Jak žít neustále šik Jak žít neustále šik Tish Jett

Jo aha, to píše ex Američanka co si teď tím, že ve Francii žije, hraje na Francouzku...já čekala real tipy od tamějších žen, ne co vysledovala nebo tuny věcí od přátel a lidí z oboru...ve finále to tedy není kniha o ní a jejich nápadech, ale o cizích lidech, kteří jsou sice z Vogue a Diora, takže se jen ohání cizími jmény a že je s něma jakože kámoška, ale jejího tam není nic.

Zkoukla jsem její insta. No na to že radí jak zdobit to má teda děsně přeplácaný a na mě tenhle zmatek působí nevkusně.
Rudý prasata na zahradě jsou u ní taky stylová, hm...pro mě prostě kýč.
Takže to jen tak proč to hodnocení.
Já Francii nemusím a žádnou extra eleganci všedního dne tam v 4k videích neshledávám. Tam totiž vidíte realitu dne.
Žádné Vogue editorky a lidi z vyšších kruhů o kterých píše, ale obyč lidi, který jsou úplně obyčejní jako všude jinde. A věřte, že i Francie se potýká s tloušťkou a bordelem.
Takže tak.
Prostě jen snůška ohraných kydů přivandrovalýho nadšence, ne real.

13.01.2023 1 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Hvězda za obálku, jinak lacinost ala sex in da sity.
Nebere mě ani Francie takže neustálé fráze mi překážely, ani právničina.
Zajímala mě jen ta móda, no ta je zas vyhnaná do extrému a hemží se to v nejvyšších kruzích takže to mě taky nebere.
Jinak tupý a trapný jako vždy, jeden pohled od sexoše a je to, laaaska jako trám a poté konec s pozicí jako splněný sen.

09.01.2023 1 z 5

Školák Kája Mařík 2. díl Školák Kája Mařík 2. díl Felix Háj (p)

Opravdu by mě zajímalo, nad čím pořád všichni slzí smíchy u těch jeho hlodů.
Opakují se pořád dokola a vážně by se tomu každej tlemil, až by nemohl jíst jo??
Naopak by jeho matka zase dělala scény, že se na Svaté Hoře trochu někde zdržel a hned by ho štípala v hospodě do ucha?? Takže na jednu stranu mu vše projde, na druhou opět bit pro nic.

Prý to je inspirováno synem autorky.
Protože ta je očividně sama hodně nábožensky jetá tak pokud byla vůči tomu děcku sama takhle odporná a měla to za príma výchovu, tak teda potěš koště.

28.12.2022 2 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Panebože, jako děcko jsem to žrala protože mi byl určen jako príma čtení, tak jsem ho tak taky viděla.

Teď v dospělosti mě děsně otravuje.
Jak on těma kydama a nápadama, tak dokonalost lesních a hlavně neskutečná náboženská posedlost, jež je všudypřítomná.
Prvňák šílí z toho, že může jet valníkem na Svatou Horu, ministrovat nebo jít v průvodu během Božího těla. Blaženost Zdeňky, že má na ruce posvěcený věneček...Otřes.

Nejhorší ale je to neustálý mlácení ho za každý ho*no.
Stačí sebemenší věc a už dostane rákoskou. Nejsem pro moderní Nevýchovu, ale tohle je taky moc.
Ty jeho rodiče jsou odporní, hodně je tu nesnáším, hlavně tu jeho matku.

Jsem z toho smutná, protože v dětských očích to bylo plný veselostí a nápadů.
Teď je to jen církev a vymytí mozků, mlácení, příkazy a zákazy a nereálné povahy a postavy z Lážova dětí i dospělých.

26.12.2022 1 z 5

Malá, ale naše Malá, ale naše Vlasta Javořická

Blbina, příliš politická a náboženská zároveň.
Že psal zaníceně a národohospodářsky Baar to vím, ale že i ona bude psát o buranech co by "s chutí se pro něj nechali vést do polí na smrt pro svobodu naší vlasti", o matkách který békaj radostí když vypravujou synky do druhé světové, o ženě která raději zahodí všechno, i život děcka jen aby zůstala po boku chlapa až do konce aby mu nebyla "špatnou ženou"...to jsem netušila.

Dost mě to štvalo. Jednak moc postav a děj o nich nikde pořádnej, druhak jak říkám tuna tý politiky a omezenosti v té tupé víře že hrstka Čecháčků to tam rozbije... Zbytečnost.
Jsem z tohohle dost v šoku jako.

27.11.2022

Školák Kája Mařík 3. díl Školák Kája Mařík 3. díl Felix Háj (p)

Teď to čtu...v dětství se mi líbil, bylo to klidný ale teď v dospělosti mi přijde jako raplej. Přijde vám normální aby se mu řeklo ať si hrají tiše a jeho hned napadlo, že budou dělat krupobití - lít ořechy na plát plechu?? Vynášet záclony na louku, motat si kůže na ruce nohy a máčet si je když jsou posypané moukou?? Lítat a řvát když mají být zticha?? A pan lesní jen vejde a zahrozí na ně?? Myslím že ten by ho poslal fofrem dom an cvaj.

Jinak moc náboženské, jasně, ale hlavně se mi nelíbí ta enormní přísnost jeho matky a otce. Strašný. Furt za vše bit. Furt jen DĚLEJ A MLČ.
Děs teda jako.

23.11.2022 1 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Nuda.
Lol text je prý příliš krátký.
Tak teda:MEGAnuda

21.11.2022 1 z 5