Zorka na prázdninách

Zorka na prázdninách https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43013/zorka-na-prazdninach-43013.jpg 4 13 5

Příběh zchoulostivělého pražského děvčátka, které o prázdninách na venkově získává zdraví i přátelství.

DominaCZ
20.01.2023 3 z 5

Oslava přírody, ano, ale co se týče konce tak ten je hodně naivní.

Slavní rodiče zahodí práci a slávu a vše, co je doteď bavilo, je pro ně "nuda a štvaní" a po jednom posezení s holkama vědí, že chtějí děcko ve svým životě?
Holka jim deset let překážela, ale teď jim náhle schází a proto se můžou ze dne na den odstěhovat do pražské dvojvily a přijmou do života i nové dospělé přátele, kteří se také přestěhují, vše zahodí a prostě new life with new friends??
Nereálný no ale dobře, je to pro děcka no.

Marla
14.02.2022 5 z 5

Na půdě u rodičů byla kdysi skříň plná krásných starých dětských knížek. Každé prázdniny jsem se probírala tou krásou a pak jsem četla a četla....ach, to bývaly časy! Zorka na prazdninach patřívala k oblíbeným. Pak šla léta, spousta knížek ze skříně se ztratila a zapomněla jsem na ně. Před časem jsem si na jedno zhýčkané děvčátko, které prožilo krásné prázdniny na venkově vzpomněla a dávno zapomenutou knížku sehnala. Zhltla jsem ji za jedno odpoledne, stejně jako kdysi a stejně jako kdysi jsem si čtení užila. Laskavě napsané, chvála přírody.

Elulilinka1
27.04.2017 5 z 5

Hezký příběh v čtivém provedení. Na knížce se mi nejvíce líbily unášející popisy okolní krajiny a přírody. Dávám pět hvězdiček!

marketa3623
30.01.2017 5 z 5

Moje úplně nejoblíbenější kniha v dětství.

Eva2412
13.07.2013 5 z 5

Jedna z mých oblíbených dětských knížek, kterou mám na památku po babičce. Mám 3. vydání z roku 1948. Kamarádce jsem sehnala 2. vydání z roku 1944.

Fringilla (p)
česká, 1884 - 1955
1926  93%Dva haranti
1991  86%Zorka na prázdninách
1993  65%Zářící svět
1992  71%Dcerušky paní Veselé 1
1993  70%Dcerušky paní Veselé 2

Kniha Zorka na prázdninách je v