DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

SPOILERY!!!!
Odchází jí chlap a ona si nevšimla měsíce předtím divnýho chování, i když všichni okolo jo? Aha, ona vlastně neměla čas- "když se musíte starat o děti (-o jedno) a dělat kariéru..." Jasný no.

Její případ zajímal VŠECHNY.- A to jako proč, když děcka se ztrácej denodenně??

Po 4 dnech pátrání nežere a "kyčle jí trčí jako nikdy předtím a břicho má úplně vpadlé". Hm, dobrá čtyřdenní dieta, to by musela během vteřiny vážit tak 20 kilo .

Policistka jí vytírá mopem mlíko u dveří? Skvělá služba :)

Policajtka že dává info na amatérskej blogísek ohledně vyšetřování? Cože???

A konec? Prostě trocha řeči a pár slziček na lůžku, toť vše????????????????
KONEC.

Mně se jako všem nelíbilo její chování, jasněže. Chovala se jako pratur, byla odporná, a že ji noviny a titulky ODSUZOVALY a ona byla "oběť"? No byla leda tak na nakopání do *iti.
Nevím, proč ji autorka takhle vykreslila, když jak všichni víme, samoživky jsou už z principu vždycky zbožňovaný a glorifikovaný a už jen proto by byla celá země s ní, ne proti ní.

No prostě knížka plná nesmyslů, nedotaženosti a blbosti s odpornou hl. "hrdinkou". Spíš slepicí no. Případ o ničem, vyšetřování mě nebralo, a ten ufňukanec, co nemohl chrápat, mě nezajímal vůbec. Koho zajímají jeho rozbory s lékařkou na sezení???
Jako čtivý, ale odrazuje to skrz ty lidi a děj o ničem.

11.01.2021 1 z 5

Návrat z podzemí Návrat z podzemí Roderick Gordon

Po delší době čteno znovu a čím dál horší. Tady pár postřehů, SPOILERY:
Proč o záchranu Burrowsové Důstojník tolik, tolik stojí??? Vždyť je pro ně špína!

Jak to, že Burrowsová "upřela oči na špendlík", když nevidí a nerozezná nic víc, než světlo a tmu a tím pádem ho nemohla vidět??? Se hoši nějak sekli tady.

Jak to, že po použití tolika černých světel se z toho otřepe tak snadno, v poho si poslepu chodí s kočkou po boku (která ji mimochodem taky v poho na slovo poslouchá) a je ještě bystřejší než celý okolí? Ona, která se dřív jen utlumeně válela u televize, je teď najednou úžasně vnímavej stroj?!! Proč se ze všeho zrovna ONA tak snadno dostane a vše jí, ta drzost vůči všem, projde?? Vždyť je odporná, nesnášela jsem ji.

Vážně by Germáni byli připos*aní z jedné dvanáctileté slepice, která vleze do JEJICH města, a její bandičky vojáčků? Oni, kterým stačí vypálit a bylo by po nich? Ji by na slovo poslechli??

S Němcama k obědu PLOUTEV Z PLESIOSAURA? Hodně trapný.

Marta krmí svázanýho Chestera ulovenýma lidma?...hodně, hodně trapný a ujetý.
KONEC.

Takže to jen tak troška. To se prostě už nedá.

11.01.2021 odpad!

Na velikosti nezáleží Na velikosti nezáleží Meg Cabot

SPOILERY
Panejo, ta ale měla štěstíčko-jeden sexoš ji nechá, aby ji záhy nabodl jinej sexoš svalnatej, nice...vida, i tlustý holky můžou mít štěstí a hezký chlapy!
Jak puboška na základce. Že pro ženy? Ne, max y/a¨

Autorka jako by se v textu zapomínala-napřed H. tvrdí, že nesmí dát najevo, že chrápe se svým "učitelem" matiky a nesmí se ani podělit o půlku grepu na snídani, a pak jí ta menza Španělka řekne, že je viděla, jak se krměj vzájemně na tý snídani v menze přede všema šlehačkou??!

05.01.2021 1 z 5

Hlouběji do podzemí Hlouběji do podzemí Roderick Gordon

Moc přehnané, nahuštěné a přitom o ničem, divný hlášky typu TĚLESNÝ POČITEK (?) a prostě ne, tohle bylo celý prázdný a o ničem.
Uplně nejvíc mě štve, že to mají vést dvě děcka ve věku DVANÁCTI LET a velet celým gardám vojsk a ti se před něma klaní.
PROBOHA PROSTĚ !!!!!!!!!
SPoILER: Cala mi líto nebylo, neměl tam vlastně roli a jen obtěžoval.

04.01.2021 1 z 5

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Za srdce mě tu nic nechytalo.
Ztráta matky jasněže bolí, že se otec záhy sčuchne s jinou blbkou, která se hned cpe domů taky, ale povídání o jedenáctce mě nezajímalo a příběh sester, který je jen o roztažených nohách a jednom blbovi, který je ve středu všeho dění..?
Příliš všední a běžné. Jaksi na tom nebylo nic extra, nic co by mělo zaujmout. Ona za ním opravdu slídila jak slepice a bylo to takový...kvočnoidní.

Nezasluhovalo to sepsat to jako příběh z pohledu tý jakože pisatelky. To jsem nějak nepobrala, proč by zrovna o dvou slepicích, který odrandily stejnýho chlapa, kterej nestál ani o jednu, měla psát.

30.12.2020 1 z 5

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

(SPOILER) Bude obsahovat drsné SPOILERY.
Není to ani tak Alenka, jako okopčené Podzemí (Will+Chester- taky námět ztraceného otce, byť jinak) a je to jen pozměněné, protože je to pro menší děcka.

Je tam ale taky zamíchaný reálně těžký životní osud a starostlivost o rodinu a práce na jeho bedrech a starání se a jeho úvahy nad tím vším a co ta matka atd., což by tam být nemělo.

Píšete, že je to pro chlapce. No to není ani náhodou, protože chlapce 10+ by jistě nezajímalo číst o dvouletým plínatým miminu, který šišle a lozí švábovi na záda, aby se na něm svezlo a ti švábi z ní uchcá*aj, protože smrdí, protože se právě pos*ala a celá nadšená jim to oznamuje, a dvě hodiny a pět stran ječí nadšením z pětimetrových netopýrů a všude vleze a je prostě dost...otravná.
Vytáčí to mě, dospělou ženskou, která by v sobě měla mít nějaký pochopení pro malý děcka (ale nemá, proto je nemám, hehe), natož aby tohle chápali malí kluci.
Takže ne, jednak to není pro ně a dvak tam je ona enormně rušivej prvek.

Já si to vzala schválně pro srovnání právě s tím Podzemím, ale to je uplně jinej promakanej, byť dost nacisticky vedenej lvl. Tohle je dětskej a vzhledem k ní OTRAVNEJ lvl.
Škoda. Skopčit něčí námět umí každej, ale něco svýho z něj vykřesat už umí málokdo jak vidno.

28.12.2020 1 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

(SPOILER) SPOILERY
Vrah se stal poldou....? Vyšetřovatelka ochlasta...no to nás asi šokuje, protože to jsme ještě nikde neviděli...tak s něčím tak naivním a nudným může jít leda tak do pizojru.
Nemusim ho prostě už od Eriky.
KONEC.
(Proč je můj koment označen vedením SPOILEREM, když já sama mám od počátku v komentu uvedeno SPOILER ??)

28.12.2020 odpad!

Chrt na vřesovišti Chrt na vřesovišti Lucy Daniels

SPOILER
Book o psékovi, kterej umře žalem? To snad nepatří do ruk děckám, fakt že ne.
Smutný, děcka takový neslaný nemastný, přebal fajn.

26.12.2020

Sekta Sekta Mariette Lindstein

SPOILERY
NO, nečekaně se to dalo, ale pár poznámek přece jen mám:
Komenty k tomu blogu, které se po "celém internetu vyrojily jako houby po dešti"-vážně by celej net zajímal jeden blogísek jednoho zhrzence po rozchodu, kterej na svou ex kydá??

Ihned si ona najde pícha*e, ale nejde s ním bydlet, ačkoliv by se nemuseli na tento schovávat a mohli by být otevřeně spolu-jen proto, že ještě nedodělala knihovnu? To s tím má co společnýho????

"Pospíšila si s odpovědí aby pochopil, že trochu nátlaku z jeho strany snese". Neboli že ráda se sebou nechá orat a bude poddajnej vděčnej debílek, jasný.

Když okolí lidí nazve tu skupinu sektou, ji nikdy nenapadne COŽE, JAKÁ SEKTA?? ani se neohradí??

Autorce jaksi ujelo:Byla vždycky hubená, ale teď jí po těžce práci (=hrabání sněhu a krmení prasat) vystupovaly žebra i přes těžkou zimní bundu, kdežto Simon zůstával stejně obézní??

Jeho hlášce "dřu celej den jako kráva, jsem celej sedřenej" všichni věří a nikdo se tomu nevzepře, i když on nic nedělá??

NO a ten konec-zase z něj připos*aná obhájkyně-trapný....
KONEC

Éhm jako...několik desítek mladých lidí se nechá tejrat a zadupávat jedním blbcem a všichni k tomu mlčej, nechaj to bejt, holky se nechávaj ojíždět a v klídku jdou na potrat...a prostě NIKDO NIC?? Nic neudělaj rodiče ani lidi z pevniny, i když to všichni ví?...
Kdyby jich bylo víc, je to logický...ale JEDEN ČLOVĚK?? To je hodně trapný. Ti by s ním zametli jak sviňa, proto nevěřím, že se tohle stalo a že jeden člověk někde na severu fakt x lidí takhle uzurpoval v týhle době už od děcka a všichni mu to žerou, ještě jsou mu za to vděční a prostě nechaj se a jde mu na ruku i policie...nevěřím.
(ten jeho deníček nebo co to bylo mě nezajímal)

Já bych totiž hlavně řekla, že je to celé úplně mimo. Tohle žádná sekta nebyla. Tady nebylo žádný náboženství a nic, všichni jen makali a málo chrápali, v rámci čehož pak vysíleně padali na hubu, to jo, ale toť vše. Ale žádné seance, sedánky, modleníčko, a nic. Jen jeden magor, kterej odmítal žrát mraženej hrášek z Lidlu a hodlal přiškrtit čtrnáctku, která se jasněže jako blbá slepice s chutí nechala. Všichni oddaní kreténi, kteří se daj? Ježiš, to tu knížku zabíjí !!!!!
Ex, kterej jí ubližuje těma článkama, ji tam pak jde zachraňovat?? Ježiš co tohle je??

Navíc se nemůžu dočíst, na základě jakýho reálu to má bejt, takže hodnotím jen čtivost, ale příběh jako takovej je naivně blbáckej-jeden idiot si chtěl hrát na vůdce a mít svou sbírku nordických pohůnků, což teda měl, a autorka chtěla jakože šokovat...ale je to všechno příliš černošedý...přičemž z toho všeho ve vteřině vyklouzne Sofie. Jen tak. Tak určitě.

26.12.2020 4 z 5

Duše na kari Duše na kari Eva Zábrodská

Je mi nesympatická.
Vše je díky ní suché.

24.12.2020 1 z 5

Hrdinka říká ano Hrdinka říká ano Meg Cabot

Sorry, dle anotace jsem čekala, že to bude dospívající crazy Bridget Jones...Ale...Ne ne ne.

24.12.2020 odpad!

Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek Brouci v hlavě: Jak se zbavit vtíravých myšlenek Sally M. Winston

No, takže jako: vtíravý myšlenky má asi každej, to se nám ostatně sama kniha snaží vetřít....ale jako, pochybuju, že malý obyčejný člověk má myšlenky na lití chemických věcí do kytek nebo mimin, na bodání rodinných příslušníků, na používání mrkve jako sex. pomůcky, že proslov s pánem na zastávce=nemiluju svýho manžu apod. Mně tohle přijde jako že je to snůška labilních keců a jak je ospravedlnit.

Proč by jinak mělo být "zcela normální", že její dcera viděla masakr ve škole a teď se bojí nechat volně položené nože doma, aby ji to náhodou taky nenapadlo a nezačala doma bodat do lidí?? A přitom je to " ta nejjemnější bytůstka, jakou najdete..." Tak asi ne, když ji napadá tohle.

Pokud má někdo myšlenky na ubližování druhejm, není podle mě normální a už vůbec ne hodný. Že ho napadá, že když vstoupí na balkon si zapálit, že může skočit dolů? Jo, to asi napadlo každýho z nás, ale jako nějaký bodačky a požírání žíravin mi přijdou už fakt švihlý, takže proč to ospravedlňovat??

Ta knížečka se snaží tvářit jako ultra nad věcí, v poho, to nic, dejte nohy nahoru, jsou to jen myšlenky...no neřekla bych-od myšlenky k činu není tak daleko a používat tady jako příklad PEDOFILY mi nepřijde ok.
Dementní.

21.12.2020 odpad!

Poslední vlak do Londýna Poslední vlak do Londýna Meg Waite Clayton

Jak píše Danago-taky problém se začíst, je to psáno...no vznešeně...já bych to řekla otevřeně-NAMYŠLENĚ.
Postavy namyšlené, což se ale stává často-lidé takoví asi před válkou byli, protože si ŽILI. Pořád nějaký aristokratouni bohatí, takže jako...ne.
Takže postavy nesympoš a převážení dětiček se mě nedotejkalo.

21.12.2020 1 z 5

Danuška Danuška Božena Mačingová

(SPOILER) Rozezlil mne ten skvělý konec-tak to přece nebývá, aby se manžele, co se rozešli, opět dali dohromady jen proto, že si to holka přeje a vše bylo zalito růžovou...

20.12.2020

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Zprvu se mi líbily obtíže Světlany, pak ale byla protivná...a pak kavárnická rodina, ale tam zase baby byly taky nepříjemný-matka a Hilda.
Jinak psáno dobře.

13.12.2020 4 z 5

Absolutní miláček Absolutní miláček Gabriel Tallent

Tady vypíšu momenty divné a nelíbivé. To tak ve zkratce popíše celý názor na knihu.

Holky ze školy si můžou v autobuse zapalovat dýmku a hulit ji tam??

Ve 14 umí prožít styk a je celá rozechvělá i z toho, když jí on lepí náplast na řeznou ránu?? Chlastaj syrový vajíčka a v autě jim chcípaj holátka myší, ale na to, aby ji nezbouch, když to do ní pere, jsou chytří a vybavení očividně dost...to mě dostalo.

Úchyl, co by ji neváhal nabodnout na nůž, je v noci při sexíku jemný, líbá ji a hladí po vláskách a celý se zadýchává nad krásou jejího nevyzrálýho pihovatýho bledýho těla a ona na něj celá nadšená čeká??

Střelba a házečky nožem na top úrovni??

Nosí zbraně a nože do školy, aniž by si toho kdokoliv všiml??

"Vezme si tlustý svetr a na něj košili"- snad obráceně ne?

ON-kluk se objeví na straně 63, což je moc brzo. Navíc je to divný a opět magořinou prodchnutý objevení, takže ne, není to dobrý. Jeho přítomnost to kazí, má to být o ní, jak se z toho ona sama vyhrabe.

Všimli jste si, že byla k tý malý holce po amputaci stejně vulgární a odporná, jako fotr k ní??

On má být magorem, což ohledně toho incestu je. Ale jinak je něžný, stará se, vodí ji na bus, jde jí na schůzku a bije se tam za ni se systémem, má povědomí, co je ve výukových metodách špatně, ví o světě, ekologii a vůbec o dnešku má přehled,...chtěli ho vykreslit jako nej magora, ale od první vteřiny mě nebaví ona tou svojí vulgaritou a přitom totální demencí, kdy ani hláskovat neumí. Není mi jí líto a nezalíbila se mi.
Ne, ten problém (říkám až na tu EHM EHM věc) tam není on...ale ona.
Není blbej...jen divnej.

Takže ne, není to na ocenění, je to odpad, divně napsanej a vhodnej leda k zatopení. Věřím, že tak někde ti lidi žijí v těch oblastech, ale nechápu, co nám tím jakože ukázal. Myšlenky skáčou, jsou nedotažený, rádoby elegantní vědomí sahá do nebes, aby záhy spadlo do haj*lu díky její pubertální vulgaritě. Ne, prostě nula, nic.
Není to hrůzné, jak citliví lidičkové tady píší...není to prostě NIC.

02.12.2020 odpad!

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

SPOILERY!
V úvodu mne překvapilo, že tam, na Slovensku, má farář manželku...to vidím prvně.

Jak píše Vendy-jako děcko mne děsila. Teď po letech jsem se zarazila, jak moc JINÁ je.
Že je vlastně o vojsku a utečencích, o bitkách a o řevu paní na poddané, o lásce Eržiky, ve které se mele pubertální KDO JE TEDY JEJÍ MATKA? MILUJE JI ON TAKY, KDYŽ JÍ VRÁTIL KONÍČKA A VYSADIL JI DO SEDLA? Co teda Pavel, bude s Barborou nebo ne? Co Magda ve vězení, uteče s Kalinou? atd. atd. a to mě fakt nebavilo...
Já pořád čekala na tu atmo, kterou jsem znávala, ale ta se nedostavovala, spíš mě to vytáčelo.

Bylo to o všem jiným a jiných, než o paní a holkách, o kterých to mělo logicky bejt. To, že paní švihá pandury lískovkou, až padaj k zemi a řvou tam, mě fakt nezajímalo...nebo že Majorová ji nebo Ficka maže mastmi...že se starý babky služebnice předháněj, kdo poslouží dřív, to mě fakt neba.

Kniha ale i pobavila - třeba když ženy vypovídaly, že služky a ženy z okolí jí vodily děvčata - "přivedla i svou dceru i když věděla, že bude zavražděna". Tak určitě twl. :)
Anebo když popisuje, jak vznikla Eržika: kterak se paní válí na břehu, zamíří k ní rytíř -tajemný v černém , chvíli se přetahují, ona jej bije, on jásavě ryčí a je nadšen, poté se jí zmocní, z čehož je ona celá blahem bez sebe a oddá se mu a když poté získá Eržiku, miluje ho i po nějakých 16 letech později natolik, že by se vrhla po každým zakuklenci, co se jí vloupal do komnat ??? Vida, co dělá trocha nespoutanýho *uku :)

Za to mi uplně okatě vyvstávalo, jak špatný ty pomluvy byly - paní byla nemocná, ležela na lůžku, ale přitahla si holku a zuby jí rvala maso z ramenou a tváří - proboha...demence fakt. No jak říkám, opět zklamání a prozření. Jak píše Abako - zbojnická láska by se to mělo jmenovat, protože paní a holky tam byla opravdu jen okrajově.
(jo a má to fakt odporné kresby)

25.10.2020

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Trapný slaboduchý ohraný a dementní.

17.10.2020 odpad!

Říční dáma Říční dáma Jude Deveraux (p)

Panejo, klasika.
Ač mu ona-umaštěná hladová vychrtlina, smrdí, o pár minut později ji na břehu na zemi otentovává, protože se mu ona vetřela.
Ona neustále dotěrná jak štěnice - SVEZEŠ MĚ NA KONI ?? (už jí není 14 proboha, je jí 22!!), šahá na něj, na ruku se mu věší když se s ním vede...no fuj, myslím že vznešený pán by špínu, za jakou ji oprávněně má, odkopl a ani by na ni nemrkl.
Jenže on ji s chutí ojede a ještě jí hodí penízek.

O půl roku později se k jejímu bubnu veřejně přizná na svých zásnubách, panejo, VEŘEJNĚ! Co z toho, hlásit se k takové špíně chudé z bažin?
Otřes prostě dál nemám slov. Pro naivní trouby dobrý.
Realisty to ale akorát tak na*ere.

12.10.2020 odpad!

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Holkovsky naivní, pro YA no.

12.10.2020 1 z 5