Dobby888 - Příspěvky

NocNocB. Minier

Z knihy mám spíš rozporuplné pocity. Na jednu stranu stále čtivá kniha, která nenudí a dobře u ní ubíhá čas. Na druhou, děj mi tentokrát moc nesedl, do konce knihy jsem čekala co se stane, nějaká akce, napínavost apod. Nicméně očekávané se nedostavilo. Oproti posledním třem dílům výrazně slabší, aspoň pro mne :-)

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. Paris

Poutavé čtení na deštivé odpoledne. Příběh byl zajímavý a rychle se četlo :-)

Muž jménem OveMuž jménem OveF. Backman

Skvělá knížka, která mě až neskutečně pohltila. Zpočátku jsem si říkala co to je za prudící dědek, ale nakonec přečtena jedním dechem. Zábavná, úsměvná, dechberoucí, dojemná...

04.10.2017

PočátekPočátekD. Brown

Nejslabší kniha o prefesoru Langdonovi. Bohužel pro mě pomalý rozjezd, kdy jsem čekala, jak se to bude vyvíjet. Nakonec když už jsem si řekla, že konečně se to rozjíždí, tak mě svým způsobem neuchvátil konec. Kladně hodnotím španělskou architekturu a Gaudiho.

Zapomenuté dítěZapomenuté dítěC. Link

Skvělý děj, čtení které má spád. Napínavé až do konce, nicméně mne zklamalo, že první vražda zůstala jaksi nedořešená. Jinak super :-)

Zimní oběťZimní oběťM. Kallentoft

Knížka se dle mého názoru čtě velmi pěkně a děj je propracovaný. Co mi však u tohoto autora vadilo je často popisovaná zima, ze začátku v pohodě, ke konci mi to spíš už vadilo. Postava hlavní vyšetřovatelky mě ani nenadchla a ani neurazila. Nicméně jako plus hodnotím, že se autor věnuje i životu těch dalších postav. Jsem zvědavá co přinesou další knihy. SIce to není jako u jiných autorů, kdy se nemůži dočkat dalších dílů, ale jistá zvědavost tady je, jak se to s Malin bude vyvíjet dál. :-)

19.08.2017

Tiché vodyTiché vodyV. Sten

Tato detektivka se mi líbila. Knížka není moc dlouhá a čte se jedním dechem. Příběh sice není až tak propracovaný, ale hlavní postavy jsou velmi sympatické a to i ostrov, kde se příběh odehrává.

19.08.2017

Páté roční obdobíPáté roční obdobíM. Kallentoft

Asi zatím nejlepší díl této série o Malin Forsové až na ten závěr, který jsem už tak nějak čekala.

21.08.2017

A zrodí se píseňA zrodí se píseňS. Shannon

Přečteno za pár dní, opět zajímavý děj, ačkoliv mi ze začátku přišel o něco pomalejší a ne tak napínavější. Nicméně závěr jsem četla jedním dechem a už se těším na další díl :-)

25.10.2017

Sochař smrtiSochař smrtiC. Carter

Opět napínavý díl, který připoutá a nezklame :-)

Hovor se smrtíHovor se smrtíC. Carter

Musím říct, že věechny knihy od Cartera jsou skvělé a poutavé, přesto u tohoto dílu mi přišla jistá podobnost s těmi předešlými. Ačkoliv jsem se u něj nenudila a čekala na rozuzlení, tak nějak se nedostavilo takové nadšené woow. Proto musím dat 4*. :-)

Ta přede mnouTa přede mnouJ. Delaney (pseudonym)

Po dlouhé době opět jeden z knižních titulů, který mě opravdu pohltil a nadchnul. Přečteno během dvou dní, kdy jsem opravdu netrpělivě čekala na rozuzlení děje. Za mě paráda :-)

Hra o trůnyHra o trůnyG. R. R. Martin

Za mě skvělě propracovaná knížka co se týče charakteristiky postav, děje a čtivosti. Ačkoliv patřím mezi ty, co viděli nejprve seriál a potom se začetli do knihy, musím říct, že se děj zatím odehrává stejně tak jako v seriálu, a proto se těším i na další pokračování, kde se jistě nějaké odchylky najdou. Za mě u této knížky palec hore a jsem zvědavá, jak tento celkový děj nakonec skončí :-)

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Knížka měla sice pomalý rozjezd, ale od půlky jsem četla jedním dechem. Nepatří sice k tom špičce, ale za mě doporučuju :-)

09.09.2017

Noční lovNoční lovR. Bryndza

Pro mě jednoznačně poutavější čtení než první díl Dívka v ledu. Sice se o vrahovi dozvídáme poměrně dříve, ale za to jsem až do závěru jedním dechem čekala, kdo bude tou poslední obětí. Za mě palec hore. :-)

25.09.2017

České země v letech 1848 - 1918České země v letech 1848 - 1918M. C. Efmertová

Výborná kniha pro nástin období let 1848-1918. Je zde rozebrána politika, hospodářství, kultura a umění. Některé kapitoly jsou sice stručnější, ale ucelený přehled to dá. V podstatě to tvoří takový ten základ.

07.10.2017

Dvojitý křížDvojitý křížC. Carter

Tato kniha mne uplně pohltila svým dějem až do konce. Sice jsou některé scény trochu brutálnější, nicméně kouzlu to neubralo. Velkým pozitivem je určitě dvojice detektivů, kteří působí velmi sympaticky a jsem zvědavá co přinesou další díly :-)

20.10.2017

PopravčíPopravčíC. Carter

Po prvním dílu, mě i tato kniha pohltila. Vyšetřovatelé mi prostě sedí v každém ohledu, děj probíhá rychle, žadné zbytečné obkecávání, prostě paráda :-)

04.11.2017

Jeden za druhýmJeden za druhýmC. Carter

opět napínavý a strhující díl :-)

27.11.2017

ZlobaZlobaC. Carter

Opět se mi dostal do rukou díl, který mě nezklamal. Navíc poukazující na Hunterovu minulost. Kniha se čte jedním dechem, nenudí a je stále napínavá :-)

Čtyřka: Divergentní povídkyČtyřka: Divergentní povídkyV. Roth

Pěkné doplnění celé série :-)