Dimas Dimas komentáře u knih

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Dojemný příběh s půvabnými ilustracemi. Štěňátko s včelými křídly z paměti nelze vymazat.

06.08.2016 5 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Zajímavý pohled na rodičovství z druhé strany.

06.08.2016 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Docela obstojná detektivka, ale víc než zápletka mě zajímaly charaktery a osudy postav.

27.07.2016 3 z 5

Kocour z Montmartru Kocour z Montmartru Michaela Klevisová

Moc fajn knížka.

15.07.2016 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Fajn čtení, přestože povídka nepatří mezi mou oblíbenou formu

09.07.2016 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Báječná, čtivá detektivka.

06.07.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Výborná kniha, zajímavě se prolínající osudy, čtivý styl psaní. Škoda, že skončí tak náhle...

24.06.2016 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Čtivá kniha, ale nakonec se rozplynula v ničem o ničem. Za čas si na ni ani nevzpomenu. Mrzí mě, že jsem si ji koupila. Stačilo zapůjčit.

20.06.2016 3 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Jako ve všech předchozích knihách nezklamal.

20.06.2016 5 z 5

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Toto je druhá kniha, kterou jsem od Ivy Pekárkové četla a už nikdy víc. Styl jejího psaní je pro mě příliš krkolomný a nezáživný.

16.06.2016 odpad!

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Simon Mawer je víc malíř než vypravěč. V příbězích svých postav nechává čtenáři spoustu místa pro vlastní fantazii, ale skleněný pokoj vykresluje tak barvitě, že se cítím být jeho součástí, aniž bych tam někdy byla. A to musím brzy napravit.

25.04.2016 4 z 5

Krv nie je voda Krv nie je voda Dominik Dán

Čtivá detektivka jako všechny předchozí. Zajímavá zápletka, sympatičtí hrdinové, humor a trefně popsané reálie let nedávno minulých.

11.04.2016 5 z 5

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Líbí se mi styl psaní, určitě zkusím další dva díly trilogie.

06.04.2016 4 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Byla mou poslední nepřečtenou "Monyovou". Takovému osudu není snadné uvěřit, ale je to fajn čtení na jeden večer.

23.03.2016 3 z 5

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Velmi napínavá, konspirační kniha. S ohledem na současnost i víc než aktuální.

22.03.2016 4 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Zajímavý příběh (rodu) v příběhu (autorčin) rozhodně stojí za přečtení. Těším se na další knihu.

09.03.2016 4 z 5

Himmlerova kuchařka Himmlerova kuchařka Franz-Olivier Giesbert

Čtivý příběh se spoustou vynikajících vět k zamyšlení, přestože s "pomstou" nesouhlasím.

17.02.2016 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tolik tragických osudů v jedné knize! Stála za přečtení díky krásnému jazyku i vtipnému nadhledu. Určitě si přečtu další.

12.02.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Marušku jsem si oblíbila ve Stardance a kniha mě velmi pobavila. Doufám, že bude pokračování.

22.01.2016 5 z 5

Město rozkvětu Město rozkvětu Beverly Swerling

Další lahůdka plná sympatických hrdinů s barvitými osudy. Nechce se mi věřit, že je to završení série...

14.01.2016 5 z 5