DickBach DickBach komentáře u knih

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Velmi dobrá kniha, nervydrásající příběh a neskutečně realisticky vypracovaný. Osobně bych možná vynechala pasáž s policistkou, to možná bylo trošinku "okaté", ale i tak perfektní práce.

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Zajímavý námět, celkem dobrý příběh, psychologie postav propracovaná... Ale mimo mně. Pro mně to bylo nevhodným výběrem, prostě nemám ráda příběhy tohoto žánru.

05.08.2017 3 z 5

Smrt favorita Smrt favorita Dick Francis (p)

Kniha pro mně byla maličko úsměvná, protože v dnešní době by se spousta situací prostě nemohla stát. Několikrát jsem sama sobě musela připomenout že je ten příběh opravdu velmi starý. Možná by bylo dobré toto varování psát na přebal. :o) Nicméně i tak to je velmi pěkný příběh, přímočarý, celkem jasný a dobře napsaný.

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

V první chvíli jsem nad knihou kroutila zamítavě hlavou a říkala si, zda se náhodou Stephen nevrátil k drogám. Vadil mi styl, kniha psaná jako přepis rozhovoru? Nezbláznil se ten chlap??? No, nezbláznil. Zakousla jsem se a ... opět excelentní práce. Klobouk dolů a velké díky za tak luxusní zážitek. Prostě pan mistr. Není co dodat.

Stalker Stalker Lars Kepler

Jako vždy: perfektní, vypracované až vymazlené, důmyslné a nervy drásající. U mně osobně velmi zabodoval dovětek ohledně Joony. Takže děkuji.

05.08.2017 5 z 5

Obětní beránek Obětní beránek Ken McClure (p)

Co říct? Bylo to napínavé, bylo to propracované a bylo to dobré. Ovšem jen dobré. Myslím, že námět má na víc. Že mohl být zpracován dramatičtěji a s mnohem méně "podpůrnými prostředky". Konec mi přišel trošku úsměvný.

13.06.2017 3 z 5

Čtyři slepé myšky Čtyři slepé myšky James Patterson

Nebylo to zlé, ale nebyla to má "krevní skupina". Nejspíš mi vadilo to všemocné a "všeobhajující" armádní tajemství a soukolí... ??? Snad. Jistě mi také nepřidalo, že tři naprosto bezchybní najednou v okamžiku připojení Alexe začnou chybovat.... Myslím, že má pan Patterson na trošku komplikovanější propracování. Ale jinak souhlasím, že to bylo napínavé i čtivé.

13.06.2017 3 z 5

...a golpotoni táhnou ...a golpotoni táhnou Jan Pelc

Za mně nemohu jinak než těžce odsoudit do propadliště. A bude hůř je čtivé, skvělé, milovala jsem ji. Cokoli jiného od tohoto autora je brak. Brak a anezlobte se ale zpiťarovy fantasmagorie.

13.06.2017 odpad!

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Velmi oblíbená knížka z dětství. Jéjej, co já s ní prožila za fantazie... :o) Teď jsem ji doporučila dceři a setkala se s ofrněním. Tak jsem ji přelouskla sama a stále stejně přijemná a fajn. Děkuji za ni.

13.06.2017 5 z 5

Mrtvý dostih Mrtvý dostih Dick Francis (p)

Dobrá kniha. Některé pasáže sice příliš rozvláčné a na můj vkus přílišná souhra šťastných náhod ve prospěch hlavního hrdiny. Nicméně dobrá oddechovka.

13.06.2017 4 z 5

Penězoměnci Penězoměnci Arthur Hailey

Absolutně nemohu souhlasit s komenty pode mnou, kde se píše, že se "nic nemění"... Mění se a velmi mnoho. Srovnejte scénku z knihy ohledně reklamního sloganu na kreditní karty "Zítřejší sny můžete mít už dnes".... V knize jsou jím hrdinové zděšení, dnešní finančníci (a nejen oni) jej používají naprosto běžně. A nikdo se nad tím nepozastaví. Pro mně je kniha zrcadlem morálního úpadku naší společnosti... Jsem smutná z toho, že ještě tak nedávno by lidé reagovali zcela jinak.

Příběh je skvěle vypracován, psychologie postav doslova vypiplaná. Od začátku celkem jasně cítíme kdo je záporák, kdo klaďas... Nicméně stránky hltáte, nutí Vás to přeskakovat, aby jste už, už věděli jak to dopadne.... Nepřeskočíte ani písmenko, nejde to. :o) Děkuji.

31.05.2017 5 z 5

Jack a Jill Jack a Jill James Patterson

Velmi svižné, rychlé, emotivní, násilnické, děsivé ale hlavně čtivé. Děkuji a vřele doporučuji.

31.05.2017 5 z 5

Dítě zvané „To" Dítě zvané „To" Dave Pelzer

Mnooo, děkuji pěkně, to je příběh.... Šokující je velmi slabé slovo.
Písmenka mi "zalezla pod kůži", vlezla do snu a budou strašit ještě pěkně dlouho.
V žádném případě nedoporučuji pro čtenáře se silnou představivostí, nebo slabým žaludkem. Naprosto souhlasím s kolegy pode mnou.... jediné co bych přidala je že... nechápu, nedokážu pochopit PROČ. I kdyby to tam sám autor napsal černé na bílém, ani pak bych snad nepochopila proč někdo může být schopen i jen pomyslet na podobné skutky. Proč se život může takhle... ehm... zvrtnout. Tu ženskou poslat mezi bandu arabáků je málo.

23.05.2017 5 z 5

...a máš mě rád? ...a máš mě rád? Jan Pelc

Prosím Vás co to jako má být???? Já ji nepochopila, nebo nevím.... Pražský biftek byl... zajímavý, říkala jsem si, že to je asi dobrý úlet od ...A bude hůř. Zvědavě jsem otočila list.... Načež přišlo zklamání, znechucení, vrtění hlavou a myšlenky, zda se autor náhodou nezbláznil.... Omlouvám se za tak tvrdou kritiku, ale ... nemohu jinak.

23.05.2017 odpad!

Jsem mámou devítileté holčičky, takže vůči knize mám jedinou výtku... takhle velké holky si s panenkami už nehrají... Nebo že by americké jo???
Jinak je to - jak se píše pode mnou - netypická Kingovka. Ovšem jen pan mistr dokáže bravurně popsat mysl holčičky ztracené v temných lesích s tak ohromující přesností a realističností. Doporučuji dcerám místo rodičovského nudného omílání "vyšších pravd" na téma poslušnost. :o) :o) :o) Děkuji.

22.05.2017 5 z 5

Život není peříčko Život není peříčko Ivanka Devátá

Milé, úsměvné a ze života... :o) Autorčino kratičké povídání o životě obyčejném, ale i hereckém mně mile potěšilo a dobře pobavilo.

22.05.2017 5 z 5

Druhá kniha krve Druhá kniha krve Clive Barker

Není to špatné čtení.
To je asi tak všechno co k tomu mohu říci. :o) Neurazilo, ale ani nenadchlo.
Náměty některých povídek skvělé - např. Strach, ale místy v ní pokulhávalo zpracování, občas jsem se ztrácela a netušila zda se pro tenisku vrátím a najednou koukám, že ji mám i s tkaničkou v batůžku.... :o)

17.05.2017 3 z 5

Krevní test Krevní test Jonathan Kellerman

Celkem dobrá a napínavá detektivka, konečně vyčnívající z řady Delaware-Sturgis. :o)
Denča1000 pode mnou vystihuje dobře, že některé pasáže byly zbytečně rozvleklé a za sebe přidávám i drobnou výtku vůči jisté "překombinovanosti". Na můj vkus bylo rozuzlení velmi, opravdu velmi nečekané, ale.... právě díky té překombinovanosti maličko nereálné. Nicméně i tak řadím k dobrým knihám a dávám čtyřku. :o)

17.05.2017 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

PolarBee pode mnou to vystihl přesně. Výčet stížností a nářků, který je ovšem zabalen do skvělé češtiny, takže se celé dílo poslouchá dobře.
Babiččiny stesky nad zdravotními problémy delší dobu vnímat nevydržím, zde mi to nevadilo a mnohdy jsem se od srdce zasmála, i když jen použitým slovním obratům.
Veliké plus za "příhody s Vaněčkem" to bylo skvělé. Děkuji.

17.05.2017 4 z 5

Dědic nesmí zemřít Dědic nesmí zemřít James Grippando

Na můj vkus to bylo MOŽNÁ maličko překombinované. Kdyby autor některé zápletky vynechal bylo by to lepší, takhle mi to přišlo být místy trošičku rozvleklé. Nicméně námět je to zajímavý a zpracování je zdařilé. Velmi oceňuji, že jsem se konečně setkala s knihou, kde hlavní hrdina není skvělý, jedinečný a dostanuvší všechny sukně.... :o) ;o) :o) Takže děkuji a pádím do knihovny pro další "díl"... :o)

17.05.2017 5 z 5