Obětní beránek

Obětní beránek https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8446/obetni-beranek-8446.jpg 4 30 5

Doktor Mark pomohl dítěti od utrpení smrtící injekcí, za to byl shledán vinným z vraždy a zbaven doktorátu. Jeho žena neunesla publicitu a spáchala sebevraždu. Mark se ocitl úplně na dně, proto také přijal nabídku FBI, i když neměl tušení, co přesně od něho budou vyžadovat. Teprve po vojenském výcviku je Markovi sdělen úkol: osvobodit a přivézt zpět syna královské rodiny, kterého unesli neznámí zločinci. Jak si však vysvětlit, že žádost o výkupné obdržela práve IRA?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Alpress

The Trojan Boy , 1988

Alenb3
24.03.2021 3 z 5

Lepší průměr, pěkně se četla, děj rychle ubíhal, odpočinková detektivka. Doporučuji.

petulik330
08.03.2021

Na tuto knihu nenacházím slov.
Bývalý lékař se nevědomky zapletl do politické hry mezi Anglii a IRA. Měl se účastnit operace na záchranu rukojmí, ale nakonec se s toho vyklubal boj o přežití a holý život.

DickBach
13.06.2017 3 z 5

Co říct? Bylo to napínavé, bylo to propracované a bylo to dobré. Ovšem jen dobré. Myslím, že námět má na víc. Že mohl být zpracován dramatičtěji a s mnohem méně "podpůrnými prostředky". Konec mi přišel trošku úsměvný.

dominikB951
01.02.2016 5 z 5

Velmi dobrá knížka, podle mě nejlepší od McClura (přečetl jsem od něj toho už hodně).

ovpana
23.12.2014 4 z 5

Další supr strhující a napínavá kniha od tohoto spisovatele.

Ken McClure (p)
skotská, 1942