...a máš mě rád?

...a máš mě rád? https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1287/a-mas-me-rad-1287.jpg 4 102 10

Kniha obsahuje 9 povídek. Postavy jsou netypické svými problémy, příběhy nesou závan fantastiky či hororu. Pražský biftek Vypráví o muži, který se zatoulá do jedné pražské restaurace. Objedná si biftek, ale nakonec není s porcí masa spokojen. Nic neunikne kuchaři, který se velmi zlobí. Dojde k hádce, ze které vyplývá, že maso je z kuchařova lýtka... Pointa příběhu je překvapivá. Pomsta stáří Příběh začíná honičkou pana domácího a jeho nájemníka. Ukáže se, že pan domácí se snaží zachránit nájemníka, který si podřezal žíly. Mladík upadá v blízkosti malého hloučku důchodců. Důchodci nelení a místo pomoci se dohadují, který lékař je nejlepší a pro kterého by měli dojít... Všude čeká tvoje štěstí Příběh velmi netypický, ale velmi zajímavý. Popisuje monolog muže ke své ženě, která pouze naslouchá a plní manželovy příkazy a přání. Nikdy však nepromluví... Osel Příběh se odehrává na řeckém venkově. Je zpovědí staré ženy, která již desítky let žije osamocena pouze se svým chromým oslem... ...a máš mě rád? Příběh vypráví o dvou milencích. Žena pochybuje o přítelově lásce. Neustále ho nutí, aby ji slovy přesvědčil, že ji miluje... ... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Maťa

Janizoun
předevčírem 4 z 5

V této knize byly pro mě neobvyklé, ale velmi čtivé krátké povídky, které se mi líbily. Na první pohled mě zaujala také pěkná obálka a velmi malý rozměr této knihy.
Ráda objevuji pro mě nové čtivo, nové povídky, nové autory a tento autor nejen zajímavě píše, ale dokáže i pobavit.

n.ezn.amy
11.04.2024 4 z 5

Soubor krátkých povídek, kdy první z nich Pražský biftek je spíše lehce hororová, ostatní jsou již více méně ze života. Nejvíce se mi líbila asi Věčná cesta, ve které se autor vrací ke svým hrdinům uprchlíkům z Československa a jejich životu v Marseille. A pochopitelně závěrečná povídka ... a máš mě rád? je o rozhovoru mezi mužem a ženou, kdy závěrečné rozuzlení se přímo nabízí a je vcelku pochopitelné.

Pablo7
21.11.2023 4 z 5

Malá knížka různorodých povídek. První povídka byla značně bizarní, ale pak už to bylo normálnější. Bavilo mě jazykem i formou. Je to taková jednohubka.

Šnek86
21.04.2020 3 z 5

Trošku slabší autorův počin.První povídka je pouze variací na podobnou autorovu povídku.Další povídky co mě zaujaly, tak snad jen příběh o dvou buznách a pak příběh - .. a máš mě rád - ženy a silonek.A na konec ulítlá pohádka co si hraje s rozměry.

milan.krimsky
09.10.2019 5 z 5

Chvílemi jsem se i zasmál, konče povídky jsem jen nevěřícně smutně koukal

DickBach
23.05.2017 odpad!

Prosím Vás co to jako má být???? Já ji nepochopila, nebo nevím.... Pražský biftek byl... zajímavý, říkala jsem si, že to je asi dobrý úlet od ...A bude hůř. Zvědavě jsem otočila list.... Načež přišlo zklamání, znechucení, vrtění hlavou a myšlenky, zda se autor náhodou nezbláznil.... Omlouvám se za tak tvrdou kritiku, ale ... nemohu jinak.

adriane9
17.09.2016 4 z 5

Povídka ..a máš mě rád? je pro mě jedna z nejlepších ráda ji semtam přečtu své polovičce před spaním :-). Pro Pelce mám slabost už od puberty kdy jsem žila na Basketovi a na ..a bude hůř. Tahle povídková kniha je podle mě fajn start pro to se rozhodnout zda ho chcete dál číst nebo ne.. V těchto povídkách se odrazilo celé jeho psané umění, jeho syrový styl a já za sebe rozhodně doporučuji.

Richard Hrob
28.05.2016 5 z 5

Podle mého dobrá kniha. Zajímavé povídky se zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějšími postavami.

Miťuli
08.05.2013 5 z 5

Výborná povídková kniha, ale stejně, Basket Flora je nejlepší ;)

Breburda
28.05.2011 2 z 5

Přiznávám, že tahle kniha mě z autorových děl zaujala nejméně.