Čtyři slepé myšky

Čtyři slepé myšky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2609/bmid_ctyri-slepe-mysky-mcJ-2609.jpg 4 150 24

Alex Cross série

Alex Cross dospěl k rozhodnutí odejít od washingtonské policie. Když se u něj objeví jeho parťák John Simpson s tím, že jejich starý přítel byl obviněn z vraždy, pustí se znovu do vyšetřování, aby nakonec stanuli v tváří v tvář nejnebezpečnějšímu vrahovi, s jakým se kdy setkali.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Four blind mice , 2002

petraj30
18.01.2021 4 z 5

Hodně zajímavý a napínavý případ. Byla jsem zvědavá, co mi přinese téma válka ve Vietnamu. Nemůžu napsat, že bych byla zklamaná, jen je tu opět to téma "války." Možná jsem se dozvěděla zajímavé informace, ale spíš něž zajímavé mi mnohdy přišli až nechutné, a to si myslím, že to muselo vypadat ještě daleko hůř. Nicméně ten případ byl moc zajímavý.
Ta závěrečná scéna mi přišla hodně přitažená za vlasy, ale asi to dokazuje, že Alex Cross se řadí mezi nepřemožitelné.
Nebylo to špatné, ale spisovatel to umí daleko líp.

oleg
22.10.2020 5 z 5

Napínavé, mělo to spád, zkrátka super čtení

Stanas513
13.04.2019 5 z 5

Super čtení. Opět trocha válečné historie z Vietnamu, ale co už, tím lepší zápletka.

Costanzo
18.09.2018 4 z 5

Série s Alexem Crossem je prostě super. Některé knihy jsou opravdu pro fajnšmekry, některé spíše oddechovky. Jako milovníka krimi mne tato kniha neurazila, všeobecně se mi líbí životní příběh Alexe. Tématika armády a válka ve Vietnamu byla poučná. Nebylo to špatné.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

moudivlacek
12.10.2017 4 z 5

Tak tentokrát Alex a John bojují proti armádním vrahům, a když nic jiného, tak John z tohoto vyšetřování hodně ztratí, ale i získá a dost. A přeji mu to.
Alex měl namále, zase se do toho nějak míchá Kyle z vězení, pak je nemocná Nana, prostě je toho dost.
A nakonec i on učinil jedno velké rozhodnutí.
Nebyl to špatný příběh, ale minulé se mi líbily více.

Prateri
11.09.2017 3 z 5

Vraha v knihách předem znát nemusím, armády minulého i současného století s jejich praktikami ve jménu jakési války, tak to už nemusím vůbec. Ale dočetla jsem. Napsané a popsané je to tak, jak to pan Patterson umí.

Miruš
05.08.2017 5 z 5

Dobrá, jako vše tohoto autora :)

DickBach
13.06.2017 3 z 5

Nebylo to zlé, ale nebyla to má "krevní skupina". Nejspíš mi vadilo to všemocné a "všeobhajující" armádní tajemství a soukolí... ??? Snad. Jistě mi také nepřidalo, že tři naprosto bezchybní najednou v okamžiku připojení Alexe začnou chybovat.... Myslím, že má pan Patterson na trošku komplikovanější propracování. Ale jinak souhlasím, že to bylo napínavé i čtivé.

helenkan
28.05.2017 5 z 5

Napínavý od začátku do konce a taky dost drsný. Líbí se mi krátké kapitoly.

medlovice
28.07.2016 5 z 5

Můj úplně první Patterson, Zaujal mě název ..nebyly náhodou tři slepé myšky v té říkance.? Začetla jsem se, zaujalo a nepustilo, Všechno tak čtivě napsané, názvy měst. ulic, hotelů všechno , tak jak si je pamatuju ze života v Americe. Poprosila jsem o další knihy od Pattersona a o tři roky později je pořád objednávám do knihovny a doporučuju čtenářům.Ale tahle byla nejlepší.

Luciga
10.04.2016 5 z 5

Hodnotím vysoko :). Příběh, zpracování, způsob vyprávění i to, že vraha jsem znala dopředu se mi prostě líbilo. Přečteno za víkend jedním dechem a s radostí. Jo a postava hlavního hrdiny je klaďas a sympaťák každým coulem, co víc si přát?
....
Moje první a jistě ne poslední kniha od tohoto autora. Čtenářská výzva plní svůj účel, objevuji pro sebe dosud neobjevené autory :).

marketa5522
31.10.2015

Jsem se v tom asi nějak ztratila :-D kdo byl prosím ta čtvrtá myš? Diky :-)

arkel
11.06.2015

Líbilo se mi to...Splnilo to vše, co jsem od této knihy očekával. Oblíbíte si hlavního hrdinu, myslím, že autor je sám velmi empatický, kniha má dobrou zápletku a i milostné peripetie jsou vylíčeny bezvadně...Napínavá kniha, kterou můžu vřele doporučit...

Plútarchos
08.03.2015 4 z 5

Konečně jsem četl knihu od Pattersona , která má rozumné rozuzlení a vyvrcholení celého příběhu. Konečně mohu jeho knize dát čtyři hvězdičky. Alex Cross s pomocí svého přítele pátrá po vrahovi, který své oběti zabíjí tím, že jim dokáže přišít vraždy, které nespáchaly. Tyto nevinné oběti jsou pak odsouzeny k trestu smrti. Vždy je u nich doma nalezena slaměná panenka a medailon ve tvaru oka. Alex Cross a John Sampson pronikají za šedou hradbu mlčení armády a hledají pravdu, která se skrývá v minulosti vietnamské války. Co se stalo v údolí An-Lao? Kdo stojí za vraždami a nespravedlivým odsouzením bývalých vojáků z Vietnamu? Kniha se dobře čte, je akční, napínavá. Trochu naivní a Alex Cross má někdy až "zázračné" štěstí.

koki.veru
19.10.2014 5 z 5

Opět povedená kniha s Alexem Crossem, detektivka plná napětí a vyšetřování. Alex Cross opět bojuje o svůj život :)

putpuda
06.04.2013 5 z 5

Já si celou sérii od začátku postupně půjčuju v knihovně, zrovna jsem dočetla tuto a opět super....myslím, že je lepší číst série od začátku, ikdyž se řeší jiné zločiny.....mě osobně hodně zajímá jak se vyvíjí osobní život Alexe ....už se těším na další díl, který mám zarezervovaný :)

šipek
17.03.2013 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora a určitě né poslední.

rm
27.02.2013 3 z 5

Mno, moje oblíbená káva to úplně není, ale nebylo to špatné (mé první setkání s A.Crossem) Na mě trochu moc brutality - to jsem si všiml i u předchozích autorových knih (s detektivem Boxerovou).

pamica
06.07.2012 5 z 5

Vraždy, které dělají specialisté z armády jsou opět tvrdým oříškem....ale Alex Cross se je pokusí rozlousknout :)

Kniha Čtyři slepé myšky je v