...a golpotoni táhnou

...a golpotoni táhnou https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3435/a-golpotoni-tahnou-3435.jpg 3 57 6

Nová sbírka povídek, tentokrát zasahující i do oblasti sci-fi. Golpotoni vznikli na přelomu druhého a třetího tisíciletí, kdy na příkaz Světové unie byli odchytávání jedinci, kteří trávili delší čas v podřadných restauracích – naši čtyři hrdinové byli odchyceni při veliké šťáře v restauraci Břežanka (oblíbená to pivnice spisovatelova), pak byli uspáni, do lebky vsunuta jim disketa a k jednoduché práci určeni ......... celý text

józi.odkudkam
17.11.2022 3 z 5

Pelce lehce podezřívám z vyloupení vlastních tajných hříchů mládí; jakoby co do rozvernosti point, absurdity a námětů prostě zalovil ve studentském šuplíčku, tyto začistil rukou svou již vypsanou, s kmetovským odstupem přihodil něco člověčinky, kanálu i lechtiva, pár hospodsky zatuchlých nářků nad šlendriánem ruky trhu a na trhu tomtéž pak vše obratem i zpeněžil.
Proč ne; nijak ambiciózně pózující Golpotoni své místo znají, ústa v úsměv zvlní, jindy zvážní, občas překvapí a vůbec...za mě fajn tuzemská oddechovka. Takový guláš á la Foglar k ránu, po vydařeném tahu. Což MAŤA vtipně podtrhl albatrosácky zavánějícím „KOD“ lookem obálky; on v něm má asi Pelc vůbec slušné zastání, když mu těch cca 20 normostran netto epiky oilustroval a vyvázal do hardcoveru.

3 nenásilně svérázné ***

„Po ranní cigaretce přišel ten správný tlak ve střevech. Několikrát jsem si spokojeně prdnul a šel na záchod.“

Marduk
10.08.2020 2 z 5

Jak mám rád Pelcovo A bude hůř, tak Golpotony zavrhuji se vším všudy. Opravdu hrozná hovadina. První povidka, která se jmenuje stejně jako kniha má docela vtipné momenty, ale skoro všudypřítomné nimrání se v popisech různých technických udělátek budoucnosti je zdlouhavé a nebavilo mě. Další povídky jsou už úplně o ničem. Žádný humor, žádná akce..nic. Opravdu velké zklamání.

Šnek86
21.04.2020 3 z 5

Soubor povídek z nichž některé jsou lepší, některé míň.Golpotoni ušli, trochu mi to připomnělo knihu Zpěv drozda.Další příběhy skoro vždy s netušenými konci.Jako masožravý kůň, hořící děti atd. Někde bylo dost složité odhalit poselství příběhu.Zajímavý počin.

DickBach
13.06.2017 odpad!

Za mně nemohu jinak než těžce odsoudit do propadliště. A bude hůř je čtivé, skvělé, milovala jsem ji. Cokoli jiného od tohoto autora je brak. Brak a anezlobte se ale zpiťarovy fantasmagorie.

pomero
22.09.2016 4 z 5

Sbírka povídek A Golpotoni táhnou je svým absurdním způsobem geniální záležitost tohoto specifického autora, u jehož četby člověk občas neví, jestli se má smát, brečet, nebo co si tom jako myslet.

Miru
01.02.2012 4 z 5

Hned úvodní povídkou o Golpotonech mě Pelc totálně odboural. Jednoduše geniální!