Bez ohňů je underground přehled

Bez ohňů je underground https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3442/bez-ohnu-je-underground-Lpu-3442.jpg 5 149 149

Druhé, rozšířené vydání rozhovoru o historii nejvýraznější undergroundové skupiny – Plastic People of the Universe, od jejího založení po americké turné v roce 1999. S předmluvou Ivana M. Jirouse a doslovem Vráti Brabence. Historie kapely v letech 1990–2001 – Jiří Vanča.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bez ohňů je underground. Přihlašte se a napište ho.

Majto
11.12.2023 4 z 5

Ďalší z titulov, ktoré v našich kruhoch kolovali krátko po vydaní. Hoci som PPU vtedy (v podstate ani dnes) vôbec nepočúval, knihu som prečítal s chuťou a dobre sa pobavil (tak ako vtedy aj dnes).

n.ezn.amy
07.06.2023 5 z 5

Rozhovor Jana Pelce s legendou undergroudu v Československu Mejlou Hlavsou o jeho počátcích koketování s muzikou, přes založení skupiny Plastic People, jejich hraní, pronásledování Stb až po rozpad kapely. Pro mě tato kniha představuje skvělý počin, kdy čtenář pozná i tehdejší dobu, nesmyslné pronásledování, buzerace, projekt Asanace a další. Poznání toho, co byli komunisti zač a jak skrz tajnou bezpečnost ničili lidské životy. Ale hlavně tato kniha je o hudbě a životě v tehdejším Československu celkově. Vzpomínky na Magora Jirouse, Sváťu Karáska a další, kteří byli perzekuování tehdejším režimem. Slova Jana Pelce na úvod této knihy, aby čtenáři měli stejný zážitek, jako on s magnetofonem v ruce ..... se u mě naplnila.

666Jitka
03.09.2021 5 z 5

Další skvělá četba o undergroundové scéně za dob komunismu, na kterou ve svých rozhovorech s Janem Pelcem vzpomíná basák Plastiků Mejla Hlavsa.

Jan Pelc pak uzavírá svůj stručný úvod ke knize těmito slovy: „Přeji všem čtenářům stejný zážitek, jaký jsem prožíval já s magnetofonem v ruce, když jsem hltal každé Mejlovo slovo a nechal se provádět dobou, která se přes všechno, co s sebou nesla, dala hodnotně žít.“

Poslouchala jsem na radiu Vltava v rámci Undergroundového léta.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bez ohňů je underground v seznamech

v dalších seznamech1x