dia.riedl dia.riedl komentáře u knih

Kdo se směje naposled Kdo se směje naposled Arjuna Ardagh

Ne, nelíbilo se mi to. Hlavní hrdina mi byl dost nesympatický, jako by vypil všechnu moudrost světa. Přišlo mi, že na cvičení s Joeym nahlíží hrozně povrchně. Cokoliv mu zadal, se mu hned povedlo...no prostě bylo to silně neuvěřitelné.
Navíc jsem neměla pocit, že by za svůj život a budoucnost nějak bojoval, spíš mu tak nějak všechno spadlo do klína..
Nezaujalo.

14.10.2019 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Evžen Boček

Psycho Deniska doporučuje...po skvěle aristokratce bylo tohle úplně jiné kafe. Nečekala jsem, že se v knize objeví tak těžká témata, ale autor je umí velmi dobře podat. Nejednou se mi tajil dech.

08.10.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Slabší než první díl - doslova. Zarazilo mě, že je druhý díl tak třetinový oproti první knize.
Nicméně je to stále skvělé vyprávění.
Nesmála jsem se sice tolik, jako u Poslední aristokratky, dělat si legraci s Jeho Jasnosti mi přišlo trochu pod úroveň, ale jinak je to krásné. Těším se na pokračování!

13.09.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi nejhumornější kniha, jakou jsem četla! Krásný absurdní humor. Vynikající, nenáročné, běžím pro pokračování.

02.09.2019 5 z 5

Čarodějův odkaz Čarodějův odkaz Ondřej S. Nečas (p)

Skvělé, skvělé, skvělé! Lehce parodické a absurdní, což mě velmi potěšilo. Dobře vystavěný příběh, postavy mě bavily jedna víc než druhá!
Moc jsem se bavila, vážně skvělé čtení!

23.07.2019 5 z 5

Kód horečky Kód horečky James Dashner

Slabší než původní trilogie, dozvídáme se spoustu informací o ZLOSINU, ale děj jako takový téměř žádný. Některé myšlenky se dost opakuji a kniha je zbytečně natahovaná ke konci, který znáte ještě než knihu začněte číst.

13.07.2019 3 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Teda, to bylo víc vražd, než v Midsomeru! :-)
Teď vážně, moc dobrý psychothriller! Ted byl prima sympaťák, Lily trochu pošahaná, ale sexy, takže to nevadí.
Příběh dobře gradoval, čekal mě nejeden šokující zvrat, tím víc napínavý, jak se střídaly kapitoly z pohledů různých postav.
Opravdu můžu doporučit!
Konec byl supr.

07.07.2019 4 z 5

Půl krále Půl krále Joe Abercrombie

Za všechny padlé doufám, že z něj bude dobrý král.

28.06.2019 4 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Zajímavé prostředí, zajímavý příběh, skvělé postavy a k tomu je to neskutečně čtivé!!

24.06.2019 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Výborné! Konec byl sakra napínavý a až do té chvíle jsem knihu vůbec nepovažovala za horor.
Takový pocit bezmoci nikdy nechci zažít, jde z toho hrůza jen při čtení. V jednu chvíli jsem ani já nevěděla, komu můžu věřit. A co teprve Ro!
Navíc se kniha moc dobře četla. Co víc si přát!

21.06.2019 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Sarah Winman

3,5 hvězdičky..
A asi už nikdy nedostanu z hlavy písničku Wanderwall...
Za mě trochu zklamání, nemám ráda takovýhle styl psaní - strohé krátké věty, takové jednoduché a hlavně bez emocí, kdy plyne jedna myšlenka za druhou. Přímá řeč bez uvozovek!
Začátek se mi nelíbil, později jsem se do příběhu už víceméně ponořila, ale i tak mi byly hlavní postavy vzdálené.
Příběh skáče mezi minulostí a přítomností, vracíme se ke vzpomínkám hlavních postav Ellise a Michaela. Musím říct, že část s Ellisem mě bavila víc.
Nicméně postavy a očividně komplikovaný vztah mezi nimi, dostaly podle mě málo prostoru a kniha na mě nepůsobila uceleně.

18.06.2019 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Nádherná kniha!

17.06.2019 5 z 5

Jednou časně zrána Jednou časně zrána Virginia Baily

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala.
Příběh plyne pozvolna, není tolik akční, ale četl se mi moc příjemně, některé chvíle, například čekání na vlak na nádraží, byly napínavé.
Příběh Daniela je smutný, plný emocí a utajovaných pravd. Hlavní hrdinka, silná žena, mi byla velmi sympatická.
Někdy se autorka zdržovala podle mě zbytečnými popisy, dokáže ale udržet čtenáře a překvapit.
Kniha se mi moc líbila.

27.05.2019 4 z 5

A bůh se odmlčel A bůh se odmlčel Jacqueline Yallop

Ve finále to nebyla špatná knížka, příběh se mi celkem líbil, dokázal i překvapit. Ale není to nejlépe napsané. Často jsem musela číst mezi řádky, abych pochopila, co se událo. Navíc hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická, občas mi přišla i vyloženě hloupá, taková husa. Vojáka jsem ale měla celkem ráda. Pro mě to tedy dost zachraňovaly části z minulosti.
Spousta věcí mi přišla nedořešená, autorka je prostě utla.
Bláhově jsem čekala silný romantický příběh. Nebylo to ono..tři hvězdy

08.05.2019 2 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Odporné a mrazivé, ale pořád velmi čtivé a zajímavé.
Jen tam občas byly velké skoky z jedné scény do druhé, nerozuměla jsem postavám, proč co dělají, všichni byli takoví chladní. Alespoň Derek mě trochu vracel do reality.

18.04.2019 3 z 5

Vykoupení Vykoupení Johannes W. Schneider

Taková trochu telenovela, ale bylo to čtivé a romantické..I když na dnešní poměry už poněkud zastaralé.

30.01.2019 3 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Tohle byla fakt slabota, docela lituji, že jsem tak urputně sháněla a kupovala celou sérii.
Vadilo mi snad všechno, vyšetřovací tým nedělá nic jiného, než že chlastá, všechny ženský svádí Cafferyho (boooooože),Caffery má depky, Rebecca je histerka. Fakt nechápu ty jejich hádky, oba jsou tak pitomě tvrdohlaví. Případ sám byl jedna velká nuda. K rozuzlení...ach jo...žádný důkazy, nic, a těch 250 stránek předtím jsem četla jako k čemu. Prostě blbost, nelogické spojitosti. Divně uchopený happy end...u poznámky toho dělníka jsem fakt měla chuť knížkou mrsknout o zem.
Jediná část, kdy mě čtení bavilo bylo 8 stránek o Stevenovi...

A Cafferyho jednání třeba například s Tracey mě fakt zařáželo. A vůbec vždyť on není tak skvělý detektiv, nebo tomu nerozumím, nebo já nevím!? Ale za tohle chování by měl chlapeček dávno padáka, no ne?

Nechápu to, další díly, které jsem četla, byly fakt dobré..
Dobře, je to beletrie a jo každý správný detektiv je pohledný samotářský alkoholik, s tím nemám problém, vždyť proto to čtu, ale tohle byla hrůza.

25.12.2018 2 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Biblická evangelia, Tři králové, supravodivé zmagnetizovatelné zlato, Egypt, Alexandr Veliký, Sedm divů světa, Řecká mytologie, sadistický záporák, zrada na každém kroku, superinteligentní a vševědoucí členové Sigmy, romantická lovestory... No to už bylo na mě trochu moc. Ani po přečtení nemám ponětí, k čemu jsme jako měli dospět, co byl tedy cíl Dračího Dvora?? K čemu ty příběhy od Vigora.. Dohromady to vůbec nedávalo smysl.
Tenhle díl za mě dost slabý.
Jasně, akce, napětí ani humor nechybí...Ale jinak nic moc tentokrát.

10.12.2018 3 z 5

Smekám před filmaři, že z těch pár stránek dokázali stvořit tak krásný film.

Námět je zajímavý, ale je to opravdu jednohubka.

09.12.2018 2 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Překvapení. A hned několika různých významů.
Bohužel jsem měla ke knize velká očekávání, prostě jsem se do ní pustila s tím, že si jí zamiluju. To se nestalo. V jednu chvíli mě Todd vážně vytáčel, ale je to 13 letý kluk, tak občas asi musí dělat věci, které čtenáře nakrknou, na druhou stranu je to alespoň uvěřitelné, není to to klišé neomylného hrdiny..
Občas to bylo takové praštěné, kdy se za každým rohem objevil nepřítel, především přítomnost hlavního záporáka mě už vyloženě točila.
Styl psaní je nezvyklý a velmi originální, vžijete se do příběhu a do nového světa, postavy mají duši. To se mi na tom moc líbilo.
Od napínavých scén, přes silné emotivní okamžiky i velmi podivné Moře Věcí až do parádního konce, který ovšem není úplným koncem.
A ten setsakramentský pes je prostě poklad!

Originální, čtivé, jem jsem si přála, aby si mě ten příběh získal.
(stejné pocity mám i u Labyrintu - výborně napsané, originální, všechno na knize je dobré, ale není to TOP a mě to mučí)

Poznámka k překladu: anglické ma'am, tedy madam, zní jako mom, tedy máma, pak chápu, že postava v knize nechápe, když dívka oslovuje ženu "mami", ale v češtině to prostě nedává smysl...že "mami" se myslí jako "pane". Strašně mě to zmátlo a přijdu si mistifikována..

04.12.2018 3 z 5