denoush denoush komentáře u knih

Hra Hra Leopoldo Gout

Velmi pěkná knížka, a to jak po grafické stránce, tak i po dějové stránce. Líbilo se mi jak byla dělená na kapitoly, které pokaždé vyprávěla jedna z hlavních postav. K tomu se mi taky líbilo, že každá postava měla typické grafické zpracování kapitol. Příběh byl velice zajímavý a bylo vidět, že autor má určitě zkušenosti s programováním a inženýrstvím. Dočetl jsem se tady, že kniha má otevřený konec, a tak jsem se toho trochu bál, ale bylo to za mě zakončené moc dobře.

15.02.2023 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Moje první kniha od Pratchetta. Kniha byla nepochybně velice vtipná, ale občas jsem se v ději trochu ztrácel. Užil jsem si to, ale asi to není něco, co bych si nějak hodně toužil přečíst znovu. To je asi prostě Pratchettův styl, který mi moc nesedl.

09.02.2023

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Po dlouhé době moje další sci-fi a byl jsem nadšený. Měl jsem z toho trochu pocity jako z filmu Vetřelec, ale ten už si moc nepamatuji, a tak jsem si tohle velmi užíval. Bylo hezké, že děj se neodehrával jen na lodi, ale nahlédli jsme i na Zemi a další planety. Jen jsem tedy neměl tušení, že má kniha pokračování, které ještě není napsané. Doufám tedy, že než druhá kniha vyjde, nezapomenu o čem byla první, ale kdyby jo, tak si jí rád přečtu znovu.

09.02.2023 5 z 5

Chmurný Válečník Chmurný Válečník Alistair Rennie

Když čtete tuto knihu s nadhledem, rozhodně se u toho pobavíte. Já se u toho musel smát nahlas, protože na některé věci, v knize popsané se ani nedalo reagovat jinak. Děj jsem asi úplně nepochopil, a tak jsem to bral jako vtip. Znovu si to asi nepřečtu, ale rozhodně to nehodnotím negativně.

09.02.2023 3 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Kniha se mi dost dlouho válela v knihovně, protože jsem se bál toho, že je to Young adult. Ale musím říct, že se mi to četlo dobře. Až na retrospektivní pasáže, které mě zase tak nebavily a některé mi přišly až zbytečné.
Ale ve výsledku to bylo moc fajn a trnul jsem, kdo je vrah. Stejně jako policie jsem neměl nejmenší tušení.

13.05.2024 4 z 5

Chladný měsíc nad Babylonem Chladný měsíc nad Babylonem Michael McDowell

Za mě to byla naprostá pecka. Příběh mě tak zajímal, že mi nešlo knihu ani odložit. Byl jsem napnutý jak kšandy a vůbec jsem neměl tušení, kdo je vrah. Trošku mi tam chybělo vysvětlení těch duchařských pasáží, ale asi byl záměr nechat to bez komentáře, ať si to čtenář domyslí.

18.04.2024 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Zajímavá kniha, která se dobře četla. Vlastně ani nevím, co mě na ní tak bavilo. Nevím, jestli to je už nějaká klasika u Kinga, ale přijde mi, že ve spoustě jeho knih se něco začne dít až na straně 300. Trošku mě mrzelo, že to, jak je všude děj knihy popsaný se dělo až právě asi na posledních 30 stranách. Každopádně bylo zajímavé sledovat rozpoložení hlavní postavy.

13.04.2024 4 z 5

Hostitel Hostitel Robin Cook

Velice zajímavý příběh, který mě nenechal vydechnout. Sice jsem se občas v odborných termínech dost ztrácel, ale jinak to nemělo chybu.

24.12.2023 5 z 5

Strašák Strašák Frank Goldammer

Za mě by to chtělo víc vražd a méně politiky a historie. Ale i tak se mi ve výsledku knížka líbila a neustále jsem trnul, kdo je tedy vrah. Za celou dobu jsem na toho vraha neměl ani podezření, a tak jsem byl překvapen i motivem.

04.12.2023 4 z 5

Čas zrádců: Cambridgeská pětka Čas zrádců: Cambridgeská pětka Hannah Coler

Ve výsledku to byl celkem hezký thriller, ale mně osobně by se asi víc líbilo, kdyby se děj zaměřil jen na jednu dějovou linku. A to spíš na tu, která sledovala příběh mladých studentů ze současnosti, a to z důvodu, že mi jsou věkově blíž a byli mi sympatičtější.
Zároveň bylo trochu matoucí mít informace přímo od osob, kterých se to týkalo a potom v podstatě z druhé ruky od lidí, kteří někde něco vyštrachaly.

28.09.2023 4 z 5

Aréna smrti (speciální vydání) Aréna smrti (speciální vydání) Suzanne Collins

Strašně jsem si chtěl knihu přečíst, protože filmy se mi velice líbily, ale po asi dvaceti stranách jsem knihu odložil. Dlouho jsem se přemlouval, abych jí dal ještě šanci, ale už jsem se k ní nevrátil. Autorčin styl psaní mi nesedl a nedokázala si udržet mojí pozornost. Ale jestli se filmy řídily knihou, tak k ději nemůžu nic namítat, ten se mi líbil.

13.06.2023 1 z 5

Knihu jsem nedočetl, protože mi přišel autorův styl extrémně nudný. Ale jelikož jsem měl z knihy referát do školy, tak jsem si našel film Jeden den Ivana Děnisoviče, a ten mě překvapivě bavil. Takže po dějové stránce je tahle kniha skvělá, jen styl psaní mi neseděl.

13.06.2023 3 z 5

Zlé časy Zlé časy Michal Březina

Popisek děje knihy mě celkem navnadil, a tak jsem se docela těšil. Nakonec se mi, ale kniha četla velmi špatně a musel jsem se dost nutit, abych jí dočetl. Upřímně ani nevím, čím to je, že mi tak strašně nesedla. Některé zdlouhavé rádoby vtipné popisy mě celkem otravovaly a musel jsem se často vracet o několik řádků nahoru, abych si připomněl o čem to vlastně čtu. Zkrátka mi občas připadalo, že se tam nic neděje, a tak kniha moc nedokázala udržet mojí pozornost. Trochu mi vadilo jak se hlavní hrdina jednoduše ze všeho vylízal a v podstatě všude ho přijali skvěle a oslavovali ho. Prostě to bylo moc předvídatelné.

01.05.2023 3 z 5

Cyberpunk 2077: Trauma Team Cyberpunk 2077: Trauma Team Cullen Bunn

Jako vyloženě špatný komiks to nebyl, ale že bych z toho byl nějak extra uchvácen, to se říct nedá. Hlavní postava mě trošku iritovala. Snažil jsem se vctítit do její role, ale moc se to nedalo, protože tam prostě chybělo seznámení s jejími parťáky, které ztratila při akci.

23.04.2023 3 z 5

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Moc zajímavý příběh, který jsem si velice užil. Líbilo se mi, jak se děj sledoval střídavě lampáře Domka a pijavici Oru. Jinak se mi kniha hezky četla, i když musím uznat, že tam bylo pár pasáží kdy jsem si říkal "Už by se tam mohlo zase něco dít." Ale to bylo asi jen dvakrát, kdežto pasáží, kdy jsem nemohl dát knihu z ruky a četl jsem i pozdě do noci, tam bylo spoustu. Trochu mě mrzelo, že jsem tam našel poměrně dost chyb v tisku, ale v tomto ohledu jsem četl i horší výtisky, a tak mi to nezabránilo si knihu užít.

16.04.2023 5 z 5

Smějící se bestie Smějící se bestie Vilém Koubek

Oproti prvnímu dílu se mi začátek četl o dost lépe. Děj byl zajímavý jak se dělo trochu více věcí najednou, ale tak od poloviny, tam začalo být na můj vkus až moc takových zvláštních názorů na sociální sítě a podobně. Protože je to mířené na naší generaci (tedy mám z toho takový pocit) a přišlo mi, že tam z nás všech autor dělal jen stádo tupých ovcí, které se řídí dezinformacemi. Trochu mi tam chyběl nějaký rozumný staříček nebo stařenka, který by alespoň trochu vyvracel názor, že jsme všichni blbci žijící z dezinformací a lží jen, proto že jsou zábavné.

08.04.2023 3 z 5

Invaze Invaze Luke Rhinehart (p)

Kdyby se kniha úplně odprostila od politiky, tak by sice neměla zápletku, ale určitě by se našla nějaká příhodnější, a tak by se mi kniha moc líbila. Byla vtipná a místy mě i celkem dost bavila, ale ta všudy přítomná politika mě odrazovala. Asi tak čtyřikrát jsem měl opravdu velkou chuť jí položit a už se k ní nevracet, ale doufal jsem, že to bude lepší. Nebylo. Od sci-fi jsem vždycky očekával něco u čeho se můžu uklidnit a být udiven, co za stroje a technologie si lidi dokáží vymyslet. Tady kromě podivných superinteligentních tvorů nic takového nebylo. Ale tak někomu, kdo má rád politiku, by se kniha určitě mohla líbit. Mě zkrátka nesedla a očekával jsem něco jiného. Nebylo by špatné v popisu knihy trochu víc naznačit, že celá kniha je v dost politickém duchu.

08.03.2023 2 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Docela dobrá kniha se zajímavým příběhem, ale možná je příběh místy zbytečně moc natahovaný. Do strany 400 to pro mě bylo zajímavé, ale ne tak, že bych se nemohl dočkat až si zase půjdu číst. Kdežto posledních asi 200 stran? Ty jsem dal jedním dechem. Dočítal jsem tuhle knihu asi spíš jen proto, že jsem jí nechtěl mít v knihovně nedočtenou. Kdyby se kniha osekala o různé zbytečné a zdlouhavé pasáže a nechalo se v ní jen to podstatné, byla by to pecka.

13.02.2023 3 z 5

V cizím zájmu V cizím zájmu Matthew Richardson

Moc kladné recenze tu nejsou, ale mě se kniha i přesto dost líbila. Občas jsem se tedy trochu ztrácel v hodnostech/postaveních některých postav a taky jsem byl občas trochu zmatený ze všech těch intrik, ale jinak byl děj celkem napínavý, měl spád a díky krátkým kapitolám se kniha i velmi hezky četla. Sice mi už tak nějak v půlce došlo, kdo bude asi tím krtkem, ale líbí se mi když mi v detektivním případu dojde, kdo je padouchem (moc se mi to nestává :D :P).

11.02.2023 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Od Duny jsem toho moc neočekával, protože mi ta kniha byla absolutně neznámá. Nakonec mě velice příjemně překvapila a určitě se zařadila mezi knihy, které si budu chtít přečíst znovu. Občas mě tedy trochu otravovaly a nebavily sáhodlouhé popisy všeho možného, ale jako celek se mi kniha moc líbila.

09.02.2023