Denny456 Denny456 komentáře u knih

Pěticípá totalita: 100 let KSČ v rozhovorech Pěticípá totalita: 100 let KSČ v rozhovorech * antologie

První hodnotitel. Aj, aj. Po knížce jsem sáhl v knihovně s tím, že si počtu o dějinách KSČ. Doma jsem zjistil, že krásný obal trochu zavádí a jedná se o rozhovory. Ty však stojí v některých případech za to.
Takže ty co stojí za to jsou: Jan Rychlík, Vítězslav Sommer a Michal Stehlík
- tyhle tři rozhovory profesionálních historiků stojí za to a v podstatě mapují dějiny KSČ, ovšem za pomocí krátkých vstupů v zajímavých dějinných datech.
Ty co nejsou nic moc: Daniel Kroupa, Pavel Žáček - rozhovory plné osobních bolístek, které vystupují poměrně dost na povrch a pánové se je ani nesnažili zakrývat.
Rozhovor s Jaromírem Štětinou - tady se mi chvílemi chtělo smát jisté naivitě a sklonu ke konspiračím teoriím a chvíli mi pána bylo hrozně líto.
Potřebná kniha, kde je potřeba si vybírat.

14.01.2022 3 z 5

Pomsta a vykoupení Pomsta a vykoupení Alejandro Jodorowsky

A další Jodorowsky. Toho chlapíka mám fakt rád. Nejlepší je, že vždycky přistupujete k jeho knihám s tím, že očekáváte cokoliv a taky to dostanete. Prostě v ději s emůže stát cokoliv a vždy vás překvapí. A proto je super. A tentokrtá opět i kvalitní kresba. Takže super.

03.11.2021 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Komiks byl zajimavy. Pribeh jsem znal z dokumentu a Jaromir 99 je super jako vzdy.

26.05.2021 3 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Zbabělci jsou prostě dobrý. Je to lehké na čtení a vysoce zábavné. Duševní pochody Dannyho mě bavily. Je krásně popsáno co se lidem v určitých chvílích honí hlavou.

14.04.2021 5 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Přemyslovská epopej je určitě nejlepší sága co Vondruška napsal. Všechny díly jsou velmi čtivé a v podstatných věcech i poměrně přesné. Navíc narozdíl třeba od Husitské epopeje je to celkem přehledné.

23.05.2024 4 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Poprvé Smrť u Pratchetta ve větším formátu. Mě baví každý knížka autora ze Zeměplochy, ale tato je o příčku víše než předchozí Čároprávnost, byť pořád o příčku hůře než první dva díly s Mrakoplašem. Pořád je to ale jen takový rozjezd. :)

21.03.2024 4 z 5

Olympia Olympia Volker Kutscher

Sedmičku a osmičku, tedy Marlowa a Olympii jsem četl v jednom zátahu na dovče. A evidentě je jde i společně hodnotit. Rath je pořád super. Skvělý popis života v Německu. Trošku krkolomnější zápletky kriminalistické. To mi ale moc neva, protože na detektivky moc nejsem a ani si nejsem jistý, že toto pravé detektivky jsou. Proplétání historických postav a dějů je čím dál lepší. U Olympie mě začal vadit nepřekládání angličtiny. A slyšel jsem, že v dalším díle je to ještě horší.

18.02.2024 4 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

I ve dvojce platí, co jsem psal v jedniččce: Vondruška je rozený vypravěč. Občas tam jsou nepřesnosti, ale taky to není historie, ale historický román. Za mě velmi čtivé.

01.02.2024 4 z 5

Rudý vrabčák Rudý vrabčák František Kotleta (p)

Pořád vysoká kvalitka akční jízdy spojené s mimozemšťany a spoustou tělních tekutin. Ale Sněgonová byla díl předtím o chlup lepší.

01.02.2024 3 z 5

Velký král Přemysl I. Otakar Velký král Přemysl I. Otakar Vlastimil Vondruška

12.12.2023 3 z 5

Atentát Atentát Loïc Dauvillier

Knihu jsem začal během posledního útokem Hamásu na Izrael. To snad nemohlo být lépe připraveno. Příběh je velmi těžký a docela mě vzal. V téhle knize není ani jediná postava úplně normální, což mě bavilo. Jen ta kresba je trochu slabší.

14.11.2023 4 z 5

Prokletí pro všechny Prokletí pro všechny Martin Paytok

No není to žádná sláva. Asi bych se opakoval, že děj je tak napřeskáčku, že je potřeba to číst fakt na jeden zátah a že je tam spousty zaměnitelných postav, které ještě autor nazval dost podobně. Prostě se to moc nepovedlo a trochu mě to přišlo, jako by si to autor na závěr po sobě už nepřečetl.

20.08.2023 2 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Já se přiznám, že vybočím z řady, protože mě se líbil i druhý díl. A ano uznávám, že je jiný, ale za mě taky dobrý. Není jednoduché psát něco po první knize s "wau efektem". Tady se to za mě povedlo.

20.08.2023 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Prostě klasika. Čapek se musí číst, aby každý čtenář věděl jak se správně pracuje s jazykem a jak se chrlí myšlenky.

20.08.2023 5 z 5

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Taková jednohubka. Hezky nakreslená s nosným příběhem. Myslím, že by to mohlo být i kratší než celé album, ale hluchá místa se daly rychle přejít. Jinak klasická Evropa, kterou Vybíral umí vydávat.

25.05.2023 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Myslím, že tohle je nově nalezený styl. A přitom to je na první pohled fakt jednoduchý. Prostě se něco stane jako jinde, akorát, že se děj v podstatě celý přesune do metra. Stísněné, celkem i teoreticky reálné. No a samozřejmě celá společnost zatížená různými úchylkama přesune do podzemí. A k tomu hlavní hrdnia, který vlastně neví co a jak dělá, ale prožívá neuvěřitelnou cestu. Je to fakt dobrý.

15.01.2023 5 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Příběh a styl psaní mě vyhovoval. Mělo to všechno co kniha slibovala. Drsný děj, "romantiku", a rychle to odsýpalo. Na konci až trochu dost na můj vkus. ALe ty chyby, překlepy atd. Ach jo. Tady by se mělo nakladatelství vážně zamyslet.

15.01.2023 4 z 5

Koruna stínů Koruna stínů Joe Hill (p)

Zámek a klíč. To je tak, když někdo umí chrlit desítky nápadů, propojovat je spolu a přicházet s wau efekty několikrát v jednom dílu. A k tomu výborná ilustrace, která skvěle doplňuje scénáře. Jsem rád, že jsem si dal všechny díly najednou. Myslím, že to byla super jízda. Prostě tohle musíte.

28.06.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Byl jsem velmi překvapen. Knihu jsem dostal zadara k nákupu a nakonec se z toho vylouplo velmi dobré čtení. Celé mě to fakt sedělo a stálo to za to.

29.05.2022 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Ja neměl rozečítat tu jedničku. Teď už mě to nepustí a budu muset dopřečíst alespoň tu první trilogii. Čtu to potřetí, vždy s odstupem asi 10 let. Pořád mi to přijde super a pořád mi to přjde, že to je jen pro někoho, kdo má rád politiku a plány v plánech. Pro řadu lidí to musí být zoufale neakční. Mě to neva, ale chápu, že pro řadu lidí to nemusí být jejich káva.

19.04.2022 4 z 5