Denny456 Online Denny456 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl byl stejně dobrý jako první. Sice už chyběl ten prvotní "wau efekt" z prvního dílu, což je logické, ale to jen proto, že i druhý díl je napsaný stejně dobře jako první. Jediné co mě překvapilo bylo chování jedné ženské postavy v roce 38 a myslím, že mi to nepasuje k tomu, jak byl popisován její charakter celou dobu předtím, ale dobře. ZA mě určitě doporučuji.

23.10.2021 5 z 5

Metabaron Metabaron Alejandro Jodorowsky

No obecně mě Incal a Metabaroni berou trochu méně než jiná díla mistra Jodorowského. A z těch mě metabaron bral nejméně. Není to špatné a nad jinými komiksy to vyčnívá, ale u této série jsem čekal víc. Kresba slušná, ale děj mě někdy až lehce nudil.

17.10.2021 3 z 5

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj Cha cha chá, zasmál se Mordechaj Klára Smolíková

Tak tohle se opravdu povedlo. Poměrně nenásilnou formou se odzvídáme o historii, tradicích a všem dalším u řidovské kultury v našich zemích. A to vše ještě odproštěno od holocaustu, což je myslím pozitivní, protože obecně se se židosvtvím spojuje především toto. Skvělé ilustrace a super forma. pro děti za 5 hvězd.

14.10.2021 4 z 5

Na oko Na oko Charles Burns

A další Burns. Je to jedonohubka na chvíli a je to ulítlé jako vždycky. JSou prostě lidi s neuvěřitelnou fantasií a to je dobře.

13.10.2021 3 z 5

Zatmívačka Zatmívačka Ed Brubaker

Ed Brubaker se každou knihou stává mým oblíbenějším a oblíbenějším spisovatelem. Tohle byla pořádá jízda a dobře vymyšlenej příběh. No a kresba byla zase parádní. Takže z mě plný počet.

13.10.2021 5 z 5

Poklad dobrodružných příběhů Poklad dobrodružných příběhů Ondřej Neff

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Asi mělo jít o knihu, která by měla podnítit děti a mladý, aby si knihy přečetli, ale v tom brutálně selhává. Krátké medailonky autorů jsou ještě fajn, ale "komiksy", kde se příběh musel vejít do malého prostoru je skoro vždy totálně nepřehledný a od čtení by mě spolehlivě odradilo. A je to škoda, protože někteří ilustrátoři by si zasloužili mnohem větší prostor. Takže za mě odpad, který nepatří dětem do ruky.

12.10.2021 odpad!

R.U.R. (komiks) R.U.R. (komiks) Kateřina Čupová

Takže můj oblíbený spisovatel opět převeden do komiksu a... tentokrát za mě jen lepší průměr. Kresba v komiksu je vždy ošidná a občas nesedne. A tohle je ten případ.

11.10.2021 3 z 5

El Borbah El Borbah Charles Burns

Tak tohle je fakt jednohubková ulítlost. Kresbu budete buď milovat nebo nesnášet a příběhy jsou tak bláznivé, že je musíte dočíst. Asi to nebude sedět každému.

11.10.2021 4 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Někdy ani super kresba nezachrání, že v příběhu se toho moc neděje. Takže se uvidíme u druhého dílu.

08.10.2021 3 z 5

1984: grafický román 1984: grafický román George Orwell (p)

Komiks vypráví klasický příběh. 1984 jsem četl dvakrát jako knihu a celkem mě zajímalo jak bude převyprávěn. A myslím, že to je tak lepší průměr. Na běžný komiks je to hodně upovídaný a v některých pasážích je vidět, že ta komiksová forma tomu nadčasovému sdělení knihy moc nesedí. Jinde se to i celkem hodí. Kresba mi chvílemi pišla jako velmi rozdílná někdy úžasná, jindy celkem odfláknutá. Možná si ilustrátor hrál s nějakým dalším vyzněněím, ale asi jsem to nepochopil.

Obušky a něžná revoluce Obušky a něžná revoluce Josef Kodet

Komiks pro děti o událostech kolem 17. listopadu. Je to děláno poměrně nenásilnou formou. Žádný problém k pochopení pro náctileté. Kresba je vždy subjektivní a mě tahla moc nesedí, ale v podstatě proč ne.

Opona se zatahuje Opona se zatahuje Vojtěch Mašek

Tak konečně vyšel třetí díl a tak jsem si přečetl všechny tři díly najednou. To velmi doporučuji. Bohužel je kresba poměrně nepřehledná, zvláště u postav a pokud nejste pozorni, rychle se poztrácíte v ději. Ve všech dílech se navíc skáče na různá místa a v různých časech a upřímně si nedokážu představit, že to někdo zvládne přečíst aniž by si prostudoval předešlé díly. Jinak děj je zajímavý a vzhledem k tomu, že jsem o panu Hasilovi nic moc nevědě, tak velmi poučný. Bohužel grafická koncepce knih to velmi sráží.

01.10.2021 3 z 5

Agent-chodec Agent-chodec Vojtěch Mašek

[Denny456]
Denny456 dnes

01.10.2021 3 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

01.10.2021 2 z 5

Ofenziva českých zemí Ofenziva českých zemí Jan Kotouč

Druhý díl jel stejně jako první. Nabitý akcí i dějem. Čtenář si moc nevydechne. Válka mezi Československým královstvím a Ruskem jede naplno a postavy se hromadí a umírají. Ale ve válce to tak je. Myslím, že komu se líbila jednička, ten by měl jít i do dvojky. Většinou nedávám dvě knížky v sérii za sebou, ale tohle byla vyjímka, která se vyplatila.

28.09.2021 4 z 5

Neonomicon Neonomicon Alan Moore

Takový klasický komiks od Moora. Dost divnej s parádní kresbou a silně sexualně nabitým dějem. Tentokrát střihnuté Lovecraftem. Prostě něco co milovníci podobného stylu prostě musí za den nasosat.

22.09.2021 4 z 5

Dějiny Komunistické strany Československa IV. 1969–1993 Dějiny Komunistické strany Československa IV. 1969–1993 Tomáš Vilímek

Tak tohle jsem četl fakt dlouho. Ale stálo to za to. Poměrně hezky udělaná vědecká práce o dějinách KSČ. Vychází hodně ze záznamů a odborné literatury. Samozřejmě si někteří autoři neodpustí některé povinné klišé, ale ostatní kapitoly to vyvažují. Myslím, že kařdý čtenář bude muset přehodnotit dost věcí o kterých se učil jak před revolucí, tak i po ní.

15.09.2021 4 z 5

Nad českými zeměmi slunce nezapadá Nad českými zeměmi slunce nezapadá Jan Kotouč

Moc pěkný. Alternativní historii mám rád a postavy jsou živé a uvěřitelné. Struktura alternativnho světa je taky poměrně reálná. Takže super.

15.09.2021 4 z 5

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Sbírka povídek, kde si každý vybere a každý asi bude mít některé za slabší kousky. U mě určitě zvítězily Pozdní návraty a Ve vysoké trávě. Ale četl jsem to hrozně dlouho a v některých jsem se opravdu zaseknul. Napříkald hned v první Jízda, která mi přišla jedna ze tří nejslabších. Takže za mě reálně 3,5 hvězdy, ale sundavám na 3.

22.08.2021 3 z 5

Taven Bachtale - Buďte šťastni! Taven Bachtale - Buďte šťastni! Michal Kocián

Kociánova kresba je prostě super. Příběh je takový průměr. Ale celkem mě tahle jednohubka pobavila.

15.08.2021 3 z 5