El Borbah

El Borbah https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112949/el-borbah-112949.jpg 4 34 5

El Borbah je 200 kilogramové soukromé očko v zápasnickém obleku a tajuplné masce, žijící v tajuplném městě jako vystřiženém z noirové kriminálky, plném podivných existencí a šílených vědců. Je živ pouze ze špatné mexické stravy, piva a cigár a svá vyšetřování vede drsně a nevybíravě, při sledování rozbíjí jak dveře tak lebky.... celý text

Denny456
11.10.2021 4 z 5

Tak tohle je fakt jednohubková ulítlost. Kresbu budete buď milovat nebo nesnášet a příběhy jsou tak bláznivé, že je musíte dočíst. Asi to nebude sedět každému.

Knišíl
08.02.2021 4 z 5

Burns má specifickou kresbu, která mě nepřestává fascinovat. Tematicky je mi jeho tvorba též blízká. U Burnse nenajdete antická těla superhrdinů, leda obtloustlého wrestlera, který si v každém druhém políčku zapálí cígo a někoho pošle do prdele. Ještě bych rád podotkl, že Burns je puntičkář, a tím je mi také blízký. Když je El Borbah v druhé povídce postřelen do levého ramene, je jizva z tohoto zranění patrná i v dalších dílech, která vznikaly v dalších létech, a nikde Burns neopomněl zakreslit jizvu, dokonce se díl od dílu více a více zaceluje.
I když El Borbah není rozsahově ani tematicky tolik bohatý jako Burnsovo Magnus Opus Černá díra, je i tak příjemným zpestřením jindy náročného čtení. El Borbah je pro mě prostě komiksové vysoce kvalitní guilty pleasure, což si trochu odporuje, že? Černobílá navíc sluší noiru, vlastně je s ním zatraceně spjata. Do kategorie detektivního noiru El Borbah do určité míry rozhodně patří, i když dokáže ironizovat dokonce i již tak ironický žánr.

Disease
02.01.2017 4 z 5

Klasický Burns, jak ho máme rádi. Zejména v delších kouscích velmi povedené.

shabazza
06.11.2016 4 z 5

Příběhy hezké, vypointované, kresba příjemná a originální ..... bohužel do češtiny to nejspíš překládalo nějaké pologramotné prase.

martinstefko
09.08.2016 4 z 5

Charles Burns je vlastně jako vypravěč poměrně klasický, ale jaké nápady používá, to z něj prostě dělá zajímavého autora. Ukazuje, že každý nápad má v příběhu své místo, pokud se jej ujme schopný vypravěč, a že v podstatě nezáleží na tom, jak je ten nápad šílený. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/08/1232-el-borbah-70.html

komiksy

Charles Burns