denniys denniys komentáře u knih

Zloba říše Zloba říše Brian McClellan

Tohle je prostě pecka! Naprosto skvělý příběh, nemohu se dočkat, až se do tohoto světa vrátím..
Jednoduše radost číst...

23.12.2023 5 z 5

Stříbrná maska Stříbrná maska Holly Black

Bohužel mě tato série baví čím dál míň.. jestli jsem u předchozího dílu napsala, že je překombinovaný, tak netuším, jak se vyjádřit o této knize, jelikož je ještě horší..
Příběh je dobrý, to ne že ne, jen mi něco prostě nesedí..uvidíme, co přinese poslední díl..

23.12.2023 3 z 5

Bronzový klíč Bronzový klíč Holly Black

Bronzový klíč byl příjemnou četbou, ale každý další díl mi přijde slabší.. zápletka začíná být příliš překombinovaná, kniha si za mě sotva jen tak tak udrží 4 hvězdičky.. uvidíme, co bude dál..

23.12.2023 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Strach beze strachu..
Asi tak bych to shrnula..
Pro mě největší zklamání poslední doby, ačkoliv je to výborná kniha! Téma samo o sobě je velmi dobré a ano , je patrná inspirace Kingovým románem To, ale bohužel jsou patrné i přehnané ambice. Snaha šokovat působí až křečovitě vedle zbytečně dlouhých pasáží..
Také mi Karika místy připomínal Fitzeka s tou jeho zvráceností ohledně dětských hrdinů..
Počteníčko na dlouhý zimní večer je to vskutku příjemné, jen jsem prostě čekala větší dusno, tíseň, úzkost a opravdu strašidelnou knížku, kterou si budu chvilku pamatovat.. tak snad příště..

11.12.2023 4 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

U druhého dílu Magisteria se uchýlím ke 4 hvězdičkám, je to perfektní příběh, ale pomyslné dokonalosti předchozího dílu prostě nedosahuje, ačkoliv proti jiným knihám vyniká..
Těším se na pokračování Callova příběhu a jsem zvědavá, jak se nakonec předvede Jasper..

21.11.2023 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Krásná kniha..
Nádherný odpočinkový příběh, který jsem si nesmírně užila, ačkoliv od cílové skupiny mě dělí již vícero dekád.. Chvílemi mi kniha připomínala Harryho Pottera - jsou tam nějaké podobnosti, ale to bylo naopak velké plus..
Nelze než doporučit..

21.11.2023 5 z 5

Hříchy říše Hříchy říše Brian McClellan

Wau...
Já mám takovou radost z návratu do světa prachmistrů.. A to jsem vůbec netušila, že tahle série existuje, dozvěděla jsem se o ní náhodou a dám si velký pozor, aby mi příště žádný McClellan neutekl, protože to by byl hřích..
Tohle je jedna z těch knih, které nemůžete dát z ruky!
Prostě příběh, který strhne a nepustí!!!

21.11.2023 5 z 5

Vodní nůž Vodní nůž Paolo Bacigalupi

Tohle mě vážně bavilo...
Téma nedostatku vody je pojato zajímavě a realisticky, postavy sympatické, děj je akční a svižný, celá kniha poutavá a čtivá.. prostě super..
Navíc prostředí Kalifornie a míst, která znám..
Ale stejně mi něco brání dát 5*.. je to takový vnitřní pocit, že bohužel tuto knížku nemohu hodnit stejně jako ty nejlepší kousky... ačkoliv mě to mrzí a je to jen o fousek..
Uměla bych si představit pokračování - škoda, že se nejedná o sérii..

21.11.2023 4 z 5

Věčný luňák Věčný luňák David Gemmell

Toto byla má 17.kniha od pana Gemmella a poprvé mi doslova spadla čelist.. Nemohla jsem uvěřit, že toto je jeho tvorba - doposud jsem u každé jeho knihy držkovala, že píše jak přes kopírák, takže tohle mi vážně vzalo dech!! Nejenže se jednalo jako vždy o naprosto skvělý příběh, ono to bylo tentokrát i strašně originální!! Jedna z nejlepších knih, co jsem od tohoto autora četla a díky ní se moc těším i na ty další....

02.11.2023 5 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Nadace stále drží úroveň, pořád je velmi čtivá a vše správně funguje, nicméně si od ní na chvíli odpočinu, abych se k ní později mohla s chutí a radostí vrátit..

02.11.2023 4 z 5

Nadace a Říše Nadace a Říše Isaac Asimov

Tento díl byl o chlup zajímavější než první a to díky výrazné postavě Mezka a konec knihy mě přímo oslnil - skvělá pointa příběhu

02.11.2023 4 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Vzdávám to, toto bude snad první série, kterou nedočtu.. nebavily mě ani předchozí díly a tohle byla teda naprostá tragédie...

02.11.2023 odpad!

Nadace Nadace Isaac Asimov

72 let stará kniha.. kdyby mi někdo řekl, že je to novinka, tak to bez problému spolknu i s navijákem.. stáří příběhu vůbec není znát..
Děj je plný politiky, intrik, hlavní postavy se střídají rychlostí parseků a celé je to velmi čtivé.

01.11.2023 4 z 5

Dcera Železné ruky Dcera Železné ruky David Gemmell

Další kniha pana Gemmella a opět jsem měla pocit, že je příběh jako přes kopírák - naprosto stejný styl a osnova jako u jeho jiných knížek..
Jen Sigarni je poněkud jiná hrdinka - strašně mě bavila tou svou nedokonalostí a jakousi hrubostí..
Toto je prostě skvělá fantasy oddechovka.

28.10.2023 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Další takovou knihu už nechci...
Vygooglila jsem informace, dočetla knihu, nalila si pořádnýho panáka a šla se na balkon k cigaretám vybrečet, dokud mi nedošly slzy...
Jedna z nejvíc nejsmutnějších a nejděsivějších knih jakou jsem kdy četla...
Tato kniha by měla mít varování, myslím, že není pro každého..
Cítím se naprosto emočně vyždímaná a jako strašně sobecký člověk s mými malichernými problémy, když si uvědomím, že ještě před pár lety Kathy bojovala o naprosto základní práva pro sebe a jiné lidi... Ano, na světě se děje mnoho zvěrstev, ale tyto irské instituce mi vzaly dech... Zejména nechápu, jak v 90.tých letech církvi prošly okolnosti exhumací masových hrobů.. masakr
Je mi strašně líto Kathy a všech těch dětí....
Zároveň vím, že kniha jejich problémy předkládá jen povrchně, detaily očividně vytěsnili i sami "hrdinové", v tomto případě bylo lepší zapomenout.. myslím, že čtenář by další podrobnosti stejně neunesl...
Strašně mě to mrzí a je mi jich tak moc líto...

18.10.2023 5 z 5

Východ Modrého měsíce Východ Modrého měsíce Simon R. Green

To vůbec nebylo špatné!
Sice mi chvilku trvalo se začíst, ale pak už mizela stránka za stránkou a příběh byl lepší a lepší. Téměř nic knize nechybělo. A těch hlášek a sarkasmu, to byla paráda... nicméně na 5* to necítím, možná časem hodnocení změním, až se mi knížka trochu rozleží v hlavě..

14.10.2023 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Má první kniha tohoto autora, ( když nebudu počítat úryvky nucené nám profesorkou v hodinách literatury, které jsem tehdy vážně neuměla ocenit ) a musím uznat, že jsem si četbu opravdu užila...
Ano, příběh je smutný, ale má v sobě velikou krásu a naději v beznadějné situaci...

" Akceptovat znamená rezignovat. "
" Proč chtějí měnit to, čím ženu získali? Copak je nikdy nenapadne, že tím ženu nejspíš ztratí? "
" I ty nejkrásnější moudrosti umírají přes noc. Kolik mrtvol se pokaždé příštího rána zamete! A je zvláštní, co všechno člověk napovídá, když slunce zapadne. "

14.10.2023 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Vím, proč se vyhýbám knihám s tímto tématem.. jsou silné a plné smutku, dlouho pak ve mě doznívají..
Zde mě zaujala vypravěčka příběhu, říkala jsem si tudíž, že od svého fantasy žánru nebudu tak daleko.. nepomohlo to..

Překrásná kniha.

" Musel ji neskutečně milovat. Tolik, že už ji nikdy o její rty nepožádá, a půjde do hrobu bez nich. "

" Poslední vzkaz od vaší vypravěčky:
Lidi mě děsí. "

26.09.2023 5 z 5

Zlo Zlo Peter Newman

Největší zklamání poslední doby..
Tato kniha mě postavila do situace, kdy buď nedočtu ( což prostě nesnášim ) nebo budu číst každý tak 5tý řádek.. v tomto případě nakonec bylo nutné přistoupit k drastičtější metodě - a sice 5 řádků z jedný stránky.. o nic jsem nepřišla, vše pochopila a další díl NIKDY.
Škoda, zase jednou příběh s nevyužitým potenciálem..

22.09.2023 1 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Tak i já jsem dočetla Quo vadis...
Přemýšlím, jak správně popsat pocity doznívající po zavření knížky..
( nejvtíravější myšlenka je - škoda, že jsem nevěděla o těch mega vysvětlivkách na konci knihy, čteno totiž jako ekniha )
Začnu tím, že prvních cca 48 stran bylo hóódně těžkých - vyznat se v pojmech, titulech a zvyknout si na stylistiku této knihy. Jenže pak přišel zlom a bylo čím dál víc nemožné se od příběhu odtrhnout. Pořád jsem na hrdiny myslela, googlila info ( ze školy si na toto období moc nepamatuji ), na potkání o tom vyprávěla a nakonec jsem touto knihou tak okouzlena, že půjde do oblíbených.
Quo vadis je ve všem jaksi megalomanské a jdoucí do extrému.. Ohromná láska, ohromný fanatismus, nechutný Nero a prohnilý Řím.... vlastně se dá říci, že jde o odvěký boj dobra proti zlu..
V knize jsou skvostné dialogy plné hlubokých filozofických myšlenek ( Petronius.. ), skvěle vykreslené přerody postav ( Vinicius, Chilón...), a také brutální krutost..
hodně slz ukáplo...
Mohla bych pokračovat dál a dál, utnu to tím, že se jedná o knihu, která by žádnému čtenáři neměla v seznamu přečtených chybět. Paní profesorka T. by ze mě měla opravdu radost.

Spoiler
Odložím si tu pár citací :
- " jestliže vyznávám Krista, nemohu být nešťastna " ( Lygie )

- " Měděnobradý! Kam vezeš svou ohnivou bradu? Bojíš se, aby od ní nechytil Řím? " A ti, kdož tak volali, netušili, že v jejich žertu je skryto strašné proroctví.

- .... nikomu nenapadlo, že v této minutě se na sebe dívají dva vládcové světa, z nichž jeden brzy pomine jako krvavý sen, avšak druhý, onen stařec v prostinké lacerně, zmocní se na dlouhé věky světa i města.

- " Město je celé jako v ohni, " řekla. A opravdu. Slunce dnes zapadalo nějak podivně.

- " Kostky jsou vrženy. Uvidíme, nakolik v té opici zvítězí strach o vlastní kůži nad touhou po slávě. "

- " Křesťany lvům! "

- " Jestliže už našel přirovnání s Brutem, pak není záchrany. "

- " Ave, caesar imperator! Morituri te salutant! "

- " Mýlíte se. Oni se brání. Trpělivostí. Můžete snad o nich říci, že umírají stejně jako sprostí zločinci? Ne! Oni umírají tak, jako by zločinci byli ti, kdož je k smrti odsuzují, to znamená my a všechen římský lid. "

- " Což mohlo být tolik viníků, anebo jak mohly zapálit Řím děti, které umějí sotva chodit? " A úžas se pozvolna měnil v zneklidnění.

- ... a mráz přeběhl po zádech dokonce i opilým divákům, když viděli dětské hlavy a nevinné tvářičky zkroucené bolestí...

- " Lide římský! Na svou smrt přísahám, že zde hynou nevinní....."

- " Pokoj mučedníkům! " V amfiteátru panovalo hluboké ticho.

- ".... Buď zdráv, ale nezpívej, vraždi, ale nepiš verše, otravuj, ale netanči, zapaluj, ale nehraj na loutnu, to ti přeje a tuto poslední přátelskou radu ti posílá Arbiter elegantiae."

- ..... s nimi hyne to jediné, co ještě zůstalo jejich světu...

- A tak skončil Nero. Stejně jako končívá vichřice, bouře, požár, válka nebo mor. Ale Petrova bazilika vládne dosud z vatikánských výšin městu i světu. A u někdejší Capenské brány stojí dnes malá kaplička a na ní je už poněkud setřelý nápis : QUO VADIS, DOMINE?

22.09.2023 5 z 5